Quantcast
Channel: aktualności Archives - Wyposażenie stacji kontroli pojazdów
Viewing all 276 articles
Browse latest View live

„Gazownik” zainwestował w SKP

$
0
0

To stara i uniwersalna prawda, że wykonywanie przeglądów rejestracyjnych biznesowo dobrze łączy się z niemal każdą inną działalnością w zakresie serwisu i obsługi pojazdów. Jako kolejny przekona się o tym inwestor z Tarnowa, który do tej pory zajmował się wyłącznie montażem i serwisem instalacji gazowych LPG.

Firma Auto Gaz Siedlik to jeden z nowych klientów naszej firmy. Inwestor postanowił przenieść do nowego obiektu swoją dotychczasową działalność warsztatową – skupioną głównie na montażu i obsłudze instalacji gazowych w pojazdach – a przy okazji uruchomił podstawową stację kontroli pojazdów.

Od samego początku z inwestorem współpracował przedstawiciel WSOP, który pomagał mu w wyborze najlepszych rozwiązań projektowych i technologicznych.

Więcej na temat inwestycji w Tarnowie można przeczytać tutaj.

Post „Gazownik” zainwestował w SKP pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..


Wesołych Świąt!

$
0
0

Pełnych radości i spokoju świąt Bożego Narodzenia, dużo biznesowego powodzenia oraz szczęśliwego roku 2019 życzy Zespół WSOP.

Post Wesołych Świąt! pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Zjazd Serwisu WSOP: szkolenie i integracja

$
0
0

Jak co roku serwisanci WSOP spotkali się na zjeździe serwisowym. Tegoroczne zebranie odbyło się w kilku odsłonach, a każda z nich dotyczyła innych tematów.

W pierwszej części serwisanci szkolili się z nowych rozwiązań technicznych i konstrukcyjnych stosowanych w urządzeniach CERTUS.

– Skupiliśmy się głównie na systemie bezprzewodowego sterowania szarpakiem CERTUS CPD oraz omówiliśmy konstrukcję całego urządzenia. Jak zwykle przy tego typu okazji Technicy Serwisu przekazali wiele cennych uwag i sugestii dotyczących eksploatacji tego sprzętu – podsumował Inżynier Serwisu, Wojciech Piechaczek.

Kolejna część spotkania zatytułowana „Badanie amortyzatorów” była dobrą okazją do utrwalenia i pogłębienia wiedzy na temat poszczególnych metod badania i oceny skuteczności tłumienia amortyzatorów oraz dzielących ich różnic. Serwisanci rozmawiali także na tematy związane z wprowadzaniem zmian w systemie badań technicznych pojazdów na SKP.

Od kilku lat tradycją spotkań Serwisu jest część sportowo-rekreacyjna. Tym razem serwisanci WSOP mieli okazję rywalizować ze sobą kierując gokartami. Wyścigi odbyły się na zamkniętym torze kartingowym. W ryku hałasujących silników rozegrany został Turniej o Puchar Dyrektora Serwisu WSOP.

Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał także drobny upominek.

Post Zjazd Serwisu WSOP: szkolenie i integracja pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Kurs dla kandydatów na diagnostów [LUBLIN], marzec 2019

$
0
0

25 marca 2019 roku rozpocznie się kurs dla kandydatów na diagnostów, który zorganizuje wspólnie WSOP razem z firmą Motoconsilio. Zajęcia prowadzone będą w siedzibie PPT PKS Lublin przy ulicy Hutniczej 3.

Kurs dla kandydatów na diagnostów obejmuje zakres określony w rozporządzeniu ministra ds. transportu w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do diagnostów:

  • szkolenie podstawowe,
  • szkolenie specjalistyczne BUS100,
  • szkolenie specjalistyczne ADR,
  • szkolenie specjalistyczne GAZ,
  • szkolenie specjalistyczne SKIEROWANE, ZMIANY, IMPORT.

W ramach kursu zapewniamy materiały szkoleniowe, przerwy kawowe oraz obiad.

Koszt pełnego kursu dla kandydatów na diagnostów: 2000 zł brutto. Klienci WSOP otrzymują rabat 10 proc. W przypadku skierowania na kurs kilku osób istnieje możliwość negocjacji ceny.

Miejsce zajęć teoretycznych: PPT PKS Lublin, ul. Hutnicza 3, 20-218 Lublin.

Zajęcia praktyczne: Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PPT PKS Lublin, ul. Hutnicza 3 (LU/005).

Terminarz szkolenia:

25-29.03.2019 Szkolenie podstawowe

06.04.2019 Szkolenie specjalistyczne BUS100

07.04.2019 Szkolenie specjalistyczne ADR,

12.04.2019 Szkolenie specjalistyczne ADR,

13.04.2019 Szkolenie specjalistyczne GAZ

14.04.2019 Szkolenie specjalistyczne SKIEROWANE, ZMIANY, IMPORT

Rozpoczęcie zajęć każdorazowo o godzinie 9:00.

Więcej informacji oraz zgłoszenia: szkolenia@wsop.pl, tel. 608-333-574.

Post Kurs dla kandydatów na diagnostów [LUBLIN], marzec 2019 pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Kurs dla kandydatów na diagnostów [WIELUŃ], luty 2019

$
0
0

11 lutego 2019 roku rozpocznie się kurs dla kandydatów na diagnostów, który zorganizuje wspólnie WSOP razem z firmą Motoconsilio. Zajęcia prowadzone będą w Zespole Szkół nr 2 w Wieluniu przy ulicy Traugutta 12 (Warsztaty Szkolne).

Kurs dla kandydatów na diagnostów obejmuje zakres określony w rozporządzeniu ministra ds. transportu w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do diagnostów:

  • szkolenie podstawowe,
  • szkolenie specjalistyczne BUS100,
  • szkolenie specjalistyczne ADR,
  • szkolenie specjalistyczne GAZ,
  • szkolenie specjalistyczne SKIEROWANE, ZMIANY, IMPORT.

W ramach kursu zapewniamy materiały szkoleniowe, przerwy kawowe oraz obiad.

Koszt pełnego kursu dla kandydatów na diagnostów: 2000 zł brutto. Klienci WSOP otrzymują rabat 10 proc. W przypadku skierowania na kurs kilku osób istnieje możliwość negocjacji ceny.

Miejsce zajęć teoretycznych: Zespół Szkół nr 2 im. J. Długosza (Warsztaty Szkolne), ul. Traugutta 12, 98-300 Wieluń.

Zajęcia praktyczne: Podstawowa Stacja Kontroli Pojazdów EWI/009/P, ul. Traugutta 12, 98-300 Wieluń.

Terminarz szkolenia:

11-15.02.2019 Szkolenie podstawowe

18.02.2019 Szkolenie specjalistyczne BUS100,

19-20.02.2019 Szkolenie specjalistyczne ADR,

21.02.2019 Szkolenie specjalistyczne GAZ,

22.02.2019 Szkolenie specjalistyczne SKIEROWANE, ZMIANY, IMPORT.

Rozpoczęcie zajęć każdorazowo o godzinie 9:00.

Więcej informacji oraz zgłoszenia: szkolenia@wsop.pl, tel. 608-333-574.

Post Kurs dla kandydatów na diagnostów [WIELUŃ], luty 2019 pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Budynek CBR z pozwoleniem na użytkowanie

$
0
0

Budynek Centrum Badawczo-Rozwojowego firmy WSOP w Knurowie przy ulicy Dworcowej otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Wewnątrz obiektu trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe. Przeprowadzka do Knurowa planowana jest na pierwszy kwartał 2019 roku.

Na koniec września gotowa była cała infrastruktura na zewnątrz budynku: drogi dojazdowe, parkingi, niezbędne odwodnienia oraz zjazd z drogi publicznej. W czwartym kwartale 2018 trwały intensywne prace wykończeniowe wewnątrz budynku.

W największej hali – produkcyjnej – zamontowane zostały suwnice , w przyległym budynku oprócz prac wykończeniowych montowane są już meble oraz wszelkie niezbędne wyposażenie biurowe oraz socjalne.

Obiekt CBR ma łączną powierzchnię prawie 2000 metrów kwadratowych. W jego skład wchodzi hala montażowa z zapleczem badawczo-szkoleniowym. W CBR prowadzone będą prace w zakresie nowych konstrukcji urządzeń diagnostycznych, doskonalenia metod wytwarzania, prowadzenia badań dotyczących zwiększenia trwałości produkowanego sprzętu, a także rozwoju metod oceny stanu technicznego samochodów.

 

Budowa obiektu jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Post Budynek CBR z pozwoleniem na użytkowanie pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Nieprzejazdowa „podstawówka” z uprawnieniem do badania przyczep

$
0
0

Hala stacji kontroli pojazdów Moto-Car w Trzebini – pomimo tego, że nieprzejazdowa – to z uwagi na długość aż 14 metrów i wykorzystanie kanału diagnostycznego umożliwia także badanie przyczep. To rzadko spotykana konfiguracja.

Moto-Car to rodzinna stacja kontroli w Trzebini w województwie małopolskim. Działka, na której stanęła stacja jest na tyle duża, że zapewnia wygodę użytkowania. Zmieściły się na niej wszystkie niezbędne obiekty: zarówno SKP, warsztat, drogi dojazdowe, jak również parking oraz zewnętrzne miejsce do pomiaru hałasu.

Więcej na temat tej inwestycji można przeczytać tutaj.

Post Nieprzejazdowa „podstawówka” z uprawnieniem do badania przyczep pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Mobilna stacja diagnostyczna CERTUS dla śląskich „krokodyli”

$
0
0

Firma WSOP dostarczyła mobilną stację diagnostyczną dla Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Katowicach. To specjalistyczne urządzenie pracuje w oparciu o elementy linii diagnostycznej CERTUS zamontowane w dedykowanym, w pełni automatycznie rozkładanym kontenerze. 25 stycznia 2019 miała miejsce oficjalna premiera MSD.

Już podczas prezentacji mobilnej stacji przedstawiciele ITD chętnie nazywali ją zielonym „transformersem”. Zdolność do samodzielnego rozładunku z pojazdu, automatyczny obrót wokół własnej osi, podnoszony dach, rozkładane najazdy i bezprzewodowe sterowanie – już sam proces rozkładania stacji w miejscu badania nasuwa skojarzenia z filmowymi wzorcami. Zwarta konstrukcja kontenera powoduje, że stanowisko kontrolne można używać na stosunkowo niewielkich powierzchniach, co pokazano ustawiając MSD na ograniczonej krawężnikami drodze.

Podczas prezentacji mobilnej stacji na parkingu obok autostrady A4 w Rudzie Śląskiej inspektorzy ITD zatrzymali oraz skontrolowali losowo wybrany pojazd ciężarowy.

– Mimo mrozu i silnego wiatru CERTUS wykazał niezawodne działanie w trudnych warunkach eksploatacji. Proces przygotowania MSD do prowadzenia kontroli drogowej trwa niespełna 15 minut od momentu przyjazdu na miejsce i rozpoczęcia wyładunku – powiedział Prezes Zarządu WSOP, Jarosław Cichoń.

Warto podkreślić, że mobilna stacja pracuje w oparciu o kluczowe elementy linii diagnostycznej CERTUS: rolki hamulcowe oraz szarpak. MSD posiada większość najważniejszych funkcji dostępnych w wersji linii przeznaczonej dla „stacjonarnej” okręgowej SKP, a przez to umożliwia badanie niemal wszystkich typów pojazdów, do których kontroli uprawniona jest ITD.

Podczas kontroli prowadzonych na drodze inspektorzy szczególnie doceniają łagodny rozruch rolek hamulcowych CERTUS i zmianę ich prędkości obrotowej sterowaną falownikami – bez uciążliwych szarpnięć pojazdem. Z kolei łatwy wyjazd ze stanowiska do badania hamulców w pełni obciążonych pojazdów umożliwia funkcja wspomagania wyjazdu, która lekko przyhamowuje rolki, zapobiegając jednocześnie ich nadmiernemu rozpędzeniu przez badany pojazd. Mobilna stacja diagnostyczna umożliwia także kontrolę działania tachografów oraz badanie pojazdów z napędem 4×4.

Sterowanie urządzeniami mobilnej stacji diagnostycznej oraz samym procesem jej rozkładania w miejscu planowanej kontroli umożliwiają trwałe i niezawodne piloty przemysłowe. Możliwa jest także obsługa rolek hamulcowych oraz dymomierza i analizatora spalin za pomocą tabletu z ekranem dotykowym.

Mobilną stację wraz z pojazdem ciężarowym służącym do jej przewozu zaprojektowała oraz dostarczyła firma WSOP w ramach przetargu. Koszt MSD to 1,2 mln złotych.

 

W uroczystej prezentacji stacji wzięli udział licznie zaproszeni goście. Byli to między innymi: Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Tomasz Bednarek oraz prorektor Politechniki Śląskiej prof. Bogusław Łazarz.

 

Jednym z głównych zadań Inspekcji Transportu Drogowego jest ochrona uczciwej konkurencji w transporcie drogowym. Zastosowanie tego narzędzia z pewnością zwiększy skuteczność działania inspektorów, wpłynie na ograniczenie smogu komunikacyjnego w śląskiej metropolii, pozwoli też na bardziej skuteczne wychwytywanie pojazdów, których stan techniczny zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Post Mobilna stacja diagnostyczna CERTUS dla śląskich „krokodyli” pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.


Kurs dla kandydatów na diagnostów [ŻYRARDÓW], kwiecień-maj 2019

$
0
0

22 kwietnia 2019 roku rozpocznie się kurs dla kandydatów na diagnostów, który zorganizuje wspólnie WSOP razem z firmą Motoconsilio. Zajęcia teoretyczne prowadzone będą w siedzibie LKR Nowakowscy przy ulicy Pileckiego 80 w Żyrardowie.

Kurs dla kandydatów na diagnostów obejmuje zakres określony w rozporządzeniu ministra ds. transportu w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do diagnostów:

  • szkolenie podstawowe,
  • szkolenie specjalistyczne BUS100,
  • szkolenie specjalistyczne ADR,
  • szkolenie specjalistyczne GAZ,
  • szkolenie specjalistyczne SKIEROWANE, ZMIANY, IMPORT.

W ramach kursu zapewniamy materiały szkoleniowe, przerwy kawowe oraz obiad.

Koszt pełnego kursu dla kandydatów na diagnostów: 2000 zł brutto. Klienci WSOP otrzymują rabat 10 proc. W przypadku skierowania na kurs kilku osób istnieje możliwość negocjacji ceny.

Miejsce zajęć teoretycznych: LKR Nowakowscy, ul. Pileckiego 80, 96-300 Żyrardów.

Zajęcia praktyczne: Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów WZY/011, ul. Tarczyńska 111 B, 96-320 Mszczonów.

Terminarz szkolenia:

22-26.04.2019 Szkolenie podstawowe

06.05.2019 Szkolenie specjalistyczne BUS100,

07-08.05.2019 Szkolenie specjalistyczne ADR,

09.05.2019 Szkolenie specjalistyczne GAZ,

10.05.2019 Szkolenie specjalistyczne SKIEROWANE, ZMIANY, IMPORT.

Rozpoczęcie zajęć każdorazowo o godzinie 9:00.

Więcej informacji oraz zgłoszenia: szkolenia@wsop.pl, tel. 608-333-574.

Post Kurs dla kandydatów na diagnostów [ŻYRARDÓW], kwiecień-maj 2019 pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Przenośne rampy dla pojazdów z niskim zawieszeniem

$
0
0

Firma WSOP wprowadziła do sprzedaży przenośne rampy, które ułatwiają bezpieczną obsługę pojazdów z obniżonym zawieszeniem. Wykonane z solidnego tworzywa rampy można wykorzystywać na wiele sposobów w każdym serwisie samochodów.

Pojazdy z obniżonym zawieszeniem pięknie się prezentują i są przyjemne w prowadzeniu, ale nastręczają specyficznych trudności podczas serwisowania. Problem zaczyna się, kiedy serwisant chce wjechać takim pojazdem na podnośnik, albo wsunąć łapy podnośnika pod dedykowane punkty podparcia. Czasami jest to po prostu niemożliwe, ponieważ może skutkować uszkodzeniem elementów samochodu.

– Tego typu pojazdów systematycznie przybywa na polskich drogach, dlatego warto pomyśleć o przygotowaniu się do ich bezpiecznej obsługi. Jedną z możliwości jest zastosowanie przenośnych ramp najazdowych – tłumaczy dyspozytor Serwisu WSOP, Wojciech Piechaczek.

Rampy mają wymiary 100 x 50 cm i występują w trzech wersjach różniących się wysokością (3, 4 i 5 cm). Sposobów na ich zastosowanie jest wiele, ale warto wspomnieć o dwóch podstawowych.

Sposób nr 1: Rampy są umieszczane przed i za podnośnikiem i pozwalają na zredukowanie kąta podejścia pojazdu, aby uniknąć kontaktu ze spojlerem lub elementami podwozia.

Sposób nr 2: Rampy są umieszczane pod kołami pojazdu, a to z kolei umożliwia bezpieczne wsunięcie ramion podnośnika pod pojazd i dopasowanie ich do punktów podparcia pojazdu.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani zakupem ramp prosimy o kontakt z Magazynem WSOP (tel. 784-065-562, e-mail: magazyn@wsop.pl).

Post Przenośne rampy dla pojazdów z niskim zawieszeniem pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Pomysł na biznes: serwis motocyklowy

$
0
0

Rosnąca w ostatnich latach popularność wszelkiego typu motocykli znajduje także odzwierciedlenie w powstaniu kolejnych serwisów nastawionych na serwisowanie jednośladów. O inwestycji w warsztat motocyklowy i dobrym zaplanowaniu biznesowej strony całego przedsięwzięcia rozmawiamy z prezesem zarządu WSOP, Jarosławem Cichoniem.

Stanowisko serwisowania motocykli

Czy istnieją normy dotyczące standardu lokalu, który ma być wykorzystywany jako warsztat motocyklowy?

Obowiązujące przepisy można podzielić na dwie części. Pierwsza – to „ogólnobudowlane”. Jeśli chcemy wybudować warsztat – czeka nas pełna procedura wymagana do uzyskania pozwolenia na budowę i pozwolenia na użytkowanie. Jeśli chcemy zaadaptować istniejące pomieszczenia – warto sprawdzić we właściwym starostwie, czy możliwa jest zmiana sposobu użytkowania. Druga – to zasady wynikające z rodzaju naprawianych pojazdów i zakresu napraw. Tu możliwa jest spora kreatywność. Dobry projekt technologiczny to podstawa dobrej organizacji przestrzeni, a docelowo także pracy w warsztacie. My od 20 lat współpracujemy w tym zakresie z doświadczonym technologiem, czego efektem jest baza ponad tysiąca oryginalnych projektów.

 

Czy wytyczne, o których Pan wspomniał są w jakiś sposób weryfikowane? Czy za ich niespełnienie grożą jakieś kary?

Każdy projekt budowlany powinien zawierać opracowanie branżowe zgodne z przepisami nie tylko prawa budowlanego, ale także w zakresie np. ppoż. czy BHP. Ważnym elementem jest także projekt charakterystyki energetycznej budynku, instalacji sanitarnej, grzewczej oraz wentylacji. Wykonanie projektu autorskiego umożliwi dostosowanie obiektu do charakterystyki działki i otoczenia, pozwoli to na zminimalizowanie kosztów budowy.

Każda budowa może być skontrolowana przez nadzór budowlany, który ma uprawnienia do nakładania kar administracyjnych. Budowa wymaga także przeprowadzenia odbiorów przed oddaniem do użytkowania. Jeśli np. zaniedbamy sprawę wentylacji czy ochrony przeciwpożarowej, po prostu nie zdobędziemy podpisu właściwego specjalisty.

 

O czym warto pamiętać otwierając taki warsztat?

Optymalizacja kosztów jest możliwa i celowa na etapie wykonawstwa obiektu. Nie ma natomiast większego sensu nadmierne oszczędzanie na jakości narzędzi, urządzeń diagnostycznych i zaniżanie standardu obsługi klienta. Planując otwarcie serwisu motocyklowego warto odwiedzić na przykład autoryzowane stacje obsługi BMW, które oferują wysokiej jakości obsługę i fachowe doradztwo – wszystko to w nowoczesnych i zadbanych wnętrzach. Zupełnie inne, lecz także stylowe wnętrza znajdziemy w salonach Harley Davidson.

Skupiłbym się zatem na tym, co zrobić, aby zwiększyć przychody takiego warsztatu? Odpowiadając, trzeba przede wszystkim powiedzieć, że warto zadbać o dobry personel i przyciągający oko design elewacji i biura obsługi klienta. Warto się postarać, by nasz nowy warsztat stał się znany w środowisku motocyklistów, na przykład poprzez udział w organizacji rajdów i akcje promocyjne. Najlepszą reklamą jest jednak zadowolony klient i dlatego konieczny jest wysoki standard obsługi, szczególnie fachowe i terminowe wykonywanie napraw.

Ciekawym kierunkiem jest dostosowanie motocykla do indywidualnych oczekiwań klienta – malowanie, przeróbki błotników, zawieszeń, wydechów. Dodatkowym atutem może być oferowanie dobrej jakości akcesoriów – kasków, odzieży, elementów wyposażenia. Nie warto sprzedawać słabej jakości części czy akcesoriów. Klient zapomni, że zapłacił niewiele, ale zapamięta swoje niezadowolenie z niskiej jakości i trwałości.

Post Pomysł na biznes: serwis motocyklowy pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

„Okręgówka” w serwisie autoryzowanym KIA

$
0
0

Okręgowa stacja kontroli obok serwisu autoryzowanego pojazdów osobowych to rzadki widok. Na taki wybór zdecydował się właściciel obiektu dilerskiego KIA Auto Junior z Rybnika.

Obiekt dilerski KIA Auto Junior w Rybniku to kolejna inwestycja firm należących do rodziny Fijałkowskich, którzy nieopodal prowadzą od wielu lat salon i serwis Opla.

Właściciel postanowił wyposażyć obiekt KIA w okręgową stację kontroli. W sąsiednim serwisie Opla funkcjonuje już stacja podstawowa, dlatego „okręgówka” doskonale uzupełnia jej ofertę. Obie stacje posiadają na wyposażeniu linie diagnostyczne CERTUS z komfortowym zestawem funkcji dodatkowych. Z uwagi na szerszy zakres badań technicznych przynależnych tylko stacjom okręgowym, zmieniające się przepisy dot. przeglądów oraz własne potrzeby biznesowe inwestor uznał, że lepiej będzie móc wykonywać tego typu usługi w ramach własnej firmy, zamiast zlecać je na zewnątrz.

Więcej na temat tej inwestycji można przeczytać tutaj.

Post „Okręgówka” w serwisie autoryzowanym KIA pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Kurs dla kandydatów na diagnostów [ŚLĄSK], czerwiec 2019

$
0
0

3 czerwca 2019 roku rozpocznie się kurs dla kandydatów na diagnostów, który zorganizuje wspólnie WSOP razem z firmą Motoconsilio. Zajęcia teoretyczne prowadzone będą w siedzibie POLCAR przy ulicy Nadrzecznej 1 w Kolonii Poczesnej.

Kurs dla kandydatów na diagnostów obejmuje zakres określony w rozporządzeniu ministra ds. transportu w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do diagnostów:

  • szkolenie podstawowe,
  • szkolenie specjalistyczne BUS100,
  • szkolenie specjalistyczne ADR,
  • szkolenie specjalistyczne GAZ,
  • szkolenie specjalistyczne SKIEROWANE, ZMIANY, IMPORT.

W ramach kursu zapewniamy materiały szkoleniowe, przerwy kawowe oraz obiad.

Koszt pełnego kursu dla kandydatów na diagnostów: 2000 zł brutto. Klienci WSOP otrzymują rabat 10 proc. W przypadku skierowania na kurs kilku osób istnieje możliwość negocjacji ceny.

Miejsce zajęć teoretycznych: POLCAR, ul. Nadrzeczna 1, 42-262 Kolonia Poczesna.

Zajęcia praktyczne: Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów SCZ/016 (POLCAR), ul. Nadrzeczna 1, 42-262 Kolonia Poczesna.

Terminarz szkolenia:

03-07.06.2019 Szkolenie podstawowe

10.06.2019 Szkolenie specjalistyczne BUS100,

11-12.06.2019 Szkolenie specjalistyczne ADR,

13.06.2019 Szkolenie specjalistyczne GAZ,

14.06.2019 Szkolenie specjalistyczne SKIEROWANE, ZMIANY, IMPORT.

Rozpoczęcie zajęć każdorazowo o godzinie 9:00.

Więcej informacji oraz zgłoszenia: szkolenia@wsop.pl, tel. 608-333-574.

Post Kurs dla kandydatów na diagnostów [ŚLĄSK], czerwiec 2019 pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Podnośniki dla pojazdów użytkowych [TECHNIKA]

$
0
0

Podnośniki dedykowane do obsługi pojazdów użytkowych to specyficzny produkt. Gabaryty tych pojazdów wymuszają zastosowanie specjalistycznych rozwiązań podnoszących. O szczegółach technicznych rozmawiamy z prezesem zarządu WSOP, Jarosławem Cichoniem.

Jakie rodzaje podnośników przeznaczone do obsługi pojazdów ciężarowych oraz dostawczych cieszą się obecnie największą popularnością na rynku?

Samochody ciężarowe nadal naprawia się przede wszystkim na stanowiskach kanałowych. Decyduje o tym wiele czynników, między innymi technologia napraw przewidziana przez producenta, możliwość wykorzystania suwnicy lub żurawia do niektórych napraw, wysokość pomieszczeń i w końcu koszty. Podnośniki są rzadziej spotykane, choć od około 15 lat są coraz częściej obecne w serwisach. Technologicznie najstarsze i najbardziej popularne są podnośniki cztero-, sześcio- i ośmiokolumnowe z najazdami. Ich główną zaletą jest, oprócz relatywnie niskiej ceny, możliwość zamontowania na płaskiej posadzce. Bardziej zaawansowane technicznie są hydrauliczne podnośniki stemplowe, które dają ogromny komfort pracy, możliwość łatwego stosowania dodatkowego wyposażenia do demontażu ciężkich podzespołów (np. mostów, zespołów napędowych). Do ich montażu konieczne jest jednak wykonanie kanału, w którym montowane są elementy hydrauliki i, co istotne, odpowiednia wysokość hali. Z obserwacji wynika, że spada popularność kolumn mobilnych, które w połączeniu z kompletem kobyłek są bardzo uniwersalnym rozwiązaniem, lecz dość czasochłonnym w obsłudze. Ciekawym, choć rzadkim rozwiązaniem, są zestawy 2-5 hydraulicznych podnośników kanałowych o dużym skoku stempla (opartych o dno lub obrzeże kanału), których sterowanie umożliwia jednoczesną pracę i podnoszenie nie tylko jednej osi, lecz całego pojazdu lub zestawu. Takie rozwiązanie łączy zalety stanowiska kanałowego i stanowiska wyposażonego w dźwignik stemplowy, a ponadto nie wymaga dużej wysokości hali.

Z kolei dla samochodów dostawczych przeznaczone są podnośniki o podobnej konstrukcji, jak do samochodów osobowych, jednak o większym udźwigu. W tym gronie najbardziej popularne są podnośniki dwukolumnowe. Warto wspomnieć, że nie każdy podnośnik o udźwigu np. 4T nadaje się do samochodów dostawczych. Wiele podnośników, mimo dość dużego udźwigu, ma jednak zbyt krótkie ramiona, by podnosić długie pojazdy dostawcze. Podnośnik dla samochodów dostawczych ma udźwig 5-7 T i długie, rozkładane symetrycznie ramiona. Część z nich (z potrójnie teleskopowanymi ramionami) nadaje się również do obsługi samochodów osobowych. Ze względu na cechy konstrukcyjne samochodów dostawczych (rama) podnośnik taki powinien być również wyposażony w podpory o regulowanej wysokości talerzyka podnoszącego. Zalecane są również dedykowane uchwyty i podstawki.

Jakie możemy spotkać najbardziej zaawansowane rozwiązania w temacie pojazdów ciężarowych i dostawczych?

Najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem podnośnika dla samochodów ciężarowych jest hydrauliczny dźwignik 2-5 stemplowy. Tego typu sprzęt zamontowaliśmy ostatnio w serwisie fabrycznym Mercedes-Benz w Emilianowie koło Radzymina.

W najbardziej zaawansowanych rozwiązaniach automatyka odpowiada zarówno za dostosowanie odległości stempli do rozstawu osi, jak i za parkowanie trawersów podnoszących po zakończonej naprawie (np. w specjalnej wnęce). Takie rozwiązanie jest najwygodniejsze w użytkowaniu, można również stosować dodatkowe dźwigniki i uchwyty specjalne do demontażu dużych i ciężkich elementów, które trudno jest zdemontować na stanowisku kanałowym.

Jakie zabezpieczenia posiadają podnośniki o dużym udźwigu?

Każdy dźwignik, zgodnie z obecnie obowiązującą Dyrektywą Maszynową, musi mieć zabezpieczenie przed niekontrolowanym opadnięciem w razie awarii układu podnoszenia. W zależności od konstrukcji dźwignika będzie to zabezpieczenie mechaniczne lub hydrauliczne (podwójny układ hydrauliczny). Na rynku akcydentalnie spotykane są urządzenia niespełniające tego wymogu. Można to jednak wykryć jeszcze przed zakupem sprawdzając datę i numer Dyrektywy zamieszczonej w deklaracji CE.

Post Podnośniki dla pojazdów użytkowych [TECHNIKA] pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Klima i ogumienie – pamiętaj przed sezonem

$
0
0

Kalendarzowa wiosna już się rozpoczęła. W warsztatowym terminarzu oznacza to zdecydowanie więcej usług serwisu ogumienia oraz klimatyzacji. Serwis WSOP zachęca do wykonania przeglądu oraz kalibracji sprzętu oponiarskiego oraz urządzeń do serwisowania klimy, zanim przed warsztatem ustawi się kolejka samochodów. Sprawny sprzęt zagwarantuje zadowolenie klientów z wykonanej usługi oraz wysoki zysk dla warsztatu.

KLIMATYZACJA

DSC_4496Szczególnej uwagi wymagają urządzenia do serwisu klimatyzacji. Bardzo ważnym ich elementem jest układ filtrowania czynnika, i to właśnie jemu poświęcana jest szczególna troska podczas okresowego przeglądu. Konieczne jest również wykonanie kalibracji wag, aby każdorazowo napełniać układy w pojazdach właściwą ilością czynnika i oleju. Przeszkoleni serwisanci WSOP kontrolują także pompę próżniową. Jej sprawna praca umożliwia wykonanie podciśnienia w celu wyeliminowana z układu wilgoci i pozostałości zanieczyszczeń oraz sprawdzenia szczelności układu w samochodzie.

– Sprawne urządzenie do obsługi klimatyzacji zapewnia układowi chłodniczemu w pojeździe bezproblemową pracę. Nieskuteczne odfiltrowanie zanieczyszczeń może doprowadzić do uszkodzenia układu klimatyzacji w samochodzie i kosztowną reklamację złożoną przez klienta. W szczególności na usterki w takim przypadku narażony jest kompresor i elektrozawory. Nie warto ryzykować utraty klienta oraz reputacji warsztatu –

przekonuje dyspozytor Serwisu WSOP, Wojciech Piechaczek.

OGUMIENIE

DSC_1989AOkresowego przeglądu wymaga także sprzęt do serwisu ogumienia. Przez kilka tygodni „wysokiego sezonu” jest on eksploatowany od świtu do nocy, bez zbędnych przestojów. Awaria urządzenia w szczycie sezonu to najgorsza rzecz, jaka może się przydarzyć.

– Może się wydawać, że urządzenia do serwisowania ogumienia są proste i nie wymagają obsługi. Jest to jeden z mitów. Przed każdym sezonem tak intensywnej pracy należy wykonać przegląd urządzeń oraz wymienić elementy odpowiadające za jakość wykonanej usługi. Szczególnie zaś należy pamiętać o kalibracji wyważarek. Zaniechanie tych czynności może doprowadzić do częstych reklamacji, albo wręcz utraty klienta, który pojedzie na poprawkę do innego warsztatu –

podkreśla Wojciech Piechaczek.

Zdaniem specjalistów z Serwisu WSOP warto także ponownie przeszkolić pracowników. Krótkie przypomnienie zasad obsługi urządzeń pozwoli uniknąć potencjalnych problemów. Serwisanci WSOP nieraz spotykali się z sytuacją, kiedy to urządzenie (zgłaszane jako uszkodzone) działało w pełni sprawnie, a problemem była rutyna pracownika, bądź też fakt, że wcześniej pracował na innym sprzęcie.

Jak skorzystać z usługi okresowego przeglądu urządzenia do serwisu klimatyzacji?

Dla każdego klienta przygotujemy indywidualną ofertę na przegląd, dopasowaną do posiadanego urządzenia. Szczegóły dostępne są u dyspozytorów regionów serwisowych.

Post Klima i ogumienie – pamiętaj przed sezonem pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.


Centrum Badawczo-Rozwojowe już działa!

$
0
0

11 marca 2019 roku to dla WSOP historyczna data. W tym dniu rozpoczęło swoją działalność Centrum Badawczo-Rozwojowe firmy w Knurowie przy ulicy Dworcowej 62. Po wielu miesiącach prac budowlanych kluczowe działy rozwojowe przeniosły się na stałe do nowego budynku. Stało się to w roku, w którym świętować będziemy 25-lecie istnienia firmy.

Początkiem marca zakończyły się ostatnie prace wykończeniowe w obiekcie CBR. Wyspecjalizowane ekipy przewiozły następnie do nowego budynku całe niezbędne wyposażenie. 11 marca, po kilku dniach meblowania stanowisk pracy, wszyscy pracownicy oficjalnie rozpoczęli swoją pracę w nowej lokalizacji.

Większość miejsc pracy w hali montażowej już działa. Głównie są to stanowiska zajmujące się konstrukcją urządzeń diagnostycznych i doskonaleniem metod ich wytwarzania. W ciągu najbliższych kilku tygodni uruchomione zostaną jeszcze: spawalnia, lakiernia proszkowa oraz laboratorium badawcze, które zajmie się rozwojem metod oceny stanu technicznego samochodów.

Z kolei w sąsiadującym z halą montażową budynku przewidzianym jako zaplecze badawczo-szkoleniowe umiejscowiły się już pozostałe działy odpowiedzialne za rozwój produktu i kształcenie specjalistów branży motoryzacyjnej.

Najbliższe tygodnie ekipa WSOP poświęci jeszcze na ostateczne meblowanie i dostosowanie pomieszczeń do ich docelowych funkcji. Przed wakacjami planujemy ostatecznie zakończyć ten proces i wtedy też odbędzie się oficjalne otwarcie CBR.

 

Obiekt CBR ma łączną powierzchnię prawie 2000 metrów kwadratowych. W jego skład wchodzi hala montażowa z zapleczem badawczo-szkoleniowym. W CBR prowadzone będą prace w zakresie nowych konstrukcji urządzeń diagnostycznych, doskonalenia metod wytwarzania, prowadzenia badań dotyczących zwiększenia trwałości produkowanego sprzętu, a także rozwoju metod oceny stanu technicznego samochodów.

 

Budowa obiektu jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Post Centrum Badawczo-Rozwojowe już działa! pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Myjnie dla floty autobusów i pojazdów użytkowych

$
0
0

Planując budowę myjni dla floty pojazdów użytkowych czy autobusów warto skorzystać z pomocy doświadczonego, biznesowego partnera, który już na początku inwestycji zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązania. Firma WSOP ma na swoim koncie wiele sprzedanych i zamontowanych urządzeń, także takich, które wymagały indywidualnych systemów, dedykowanych pod konkretne potrzeby.

Nie ma dwóch takich samych myjni dla pojazdów użytkowych czy autobusów. Każda sprzedana maszyna musi odpowiadać na bardzo specyficzne potrzeby klienta. Warto o tym pamiętać decydując się na zakup myjni.

Każda myjnia to wyzwanie

W ciągu minionych 15 lat uruchomiliśmy wiele myjni dla pojazdów ciężarowych i autobusów. Były to urządzenia dla różnego typu klientów: począwszy od niewielkich zakładów komunikacyjnych, poprzez duże zajezdnie, a na autoryzowanych serwisach pojazdów ciężarowych różnych marek kończąc.

Sztandarowym przykładem naszego potencjału i możliwości jest udany montaż przejazdowej myjni dla autobusów w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu. To pierwsza i do tej pory jedyna tego typu maszyna w Polsce. Jej montaż wymagał od naszych pracowników wiedzy, aby urządzenie spełniało wyśrubowane wymagania, jakie postawił zamawiający.

PKM Sosnowiec posiada we flocie autobusy hybrydowe, które wymusiły możliwość wyłączenia spryskiwania dachu podczas ich mycia, ponieważ właśnie tam znajdują się urządzenia napędu hybrydowego. Inwestor zażyczył sobie także funkcję omijania lusterek, którą nasi fachowcy samodzielnie zabudowali w dostarczanym urządzeniu. Dokonywaliśmy rozbudowy urządzenia, które już samo w sobie jest niezwykle skomplikowane – podkreśla Product Manager, Adrian Kuśka.

Jako firma podejmujemy się kompleksowych realizacji „pod klucz” – wraz z budową hali oraz wszystkich niezbędnych instalacji. Tak właśnie było w przypadku dostawy myjni w Sosnowcu.

Niezbędny system recyklingu wody

Naszym klientom oferujemy także dedykowane, nowoczesne systemy recyklingu wody (popularnie zwane „oczyszczalnią”). Odzysk pozwala zaoszczędzić nawet 90 procent wody. Większość procesów mycia (poza nanoszeniem wosku) wykorzystuje wodę w obiegu zamkniętym. Dla porównania: mycie autobusu przegubowego pochłania około 1000 litrów wody (jeden metr sześcienny), przy czym zużycie świeżej wody – przy wykorzystaniu recyklingu – wynosi zaledwie 80-90 litrów, czyli tyle ile potrzeba na umycie kompaktowego auta w myjni samoobsługowej. Dla firmy transportowej oznacza to ogromne oszczędności.

Recykling wody odbywa się w oparciu o system podziemnych zbiorników (odstojnik, szlamownik, separator, itd.). Ich praca sterowana jest w pełni automatycznie, wymaga jedynie okresowej kontroli pracownika. Sterownik umożliwia zaprogramowanie czasów pracy całego systemu. Dla przykładu: czyszczenie filtra odbywa się w nocy, kiedy myjnia nie pracuje. System zapewnia ciągłość pracy w przypadku awarii któregoś z elementów (np. pobiera wodę z alternatywnego źródła). Z kolei napowietrzanie wody pozwala uniknąć przykrego zapachu, co jest częstą przypadłością systemów oferowanych przez producentów myjni.

Nasze systemy recyklingu wody gwarantują szeroki zakres wydajności – od 5 do nawet 25 m3 na godzinę.

Post Myjnie dla floty autobusów i pojazdów użytkowych pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Resurs podnośnika warsztatowego. Co to jest? [NOWE PRZEPISY]

$
0
0

22 tysiące cykli – na tyle określono bezpieczny okres użytkowania podnośnika warsztatowego w myśl nowych przepisów unijnych. Przyjmując średnio 3 cykle dziennie daje to łącznie 10 lat pracy podnośnika w serwisie. Nowe przepisy zaczną obowiązywać od 1 czerwca 2019.

Koniec 2018 roku przyniósł nowe rozporządzenie Ministra Przedsiębiorczości i Technologii w sprawie eksploatacji, modernizacji i napraw urządzeń transportu bliskiego (w skrócie: UTB). Do tych urządzeń zalicza się między innymi podnośniki samochodowe wykorzystywane w serwisach, warsztatach oraz stacjach diagnostycznych.

Wprowadzone zostały między innymi zmiany w zakresie kwalifikacji osób obsługujących UTB oraz zasad prowadzenia tzw. książek konserwacji.

– Zmienione przepisy wymagają np. odnotowania przeprowadzenia pomiarów elektrycznych urządzenia. Istnieje również możliwość prowadzenia dziennika konserwacji w wersji elektronicznej, do czego gorąco wszystkich zachęcam – powiedział Inżynier Serwisu WSOP, Wojciech Piechaczek.

Nowe rozporządzenie wprowadza również pojęcie resursu. Chcąc zahamować do Polski napływ używanych i wyeksploatowanych podnośników z zagranicy, niejednokrotnie wycofanych z użytkowania ze względu na bardzo zły stan techniczny, ustawodawca wprowadził właśnie pojęcie resursu. Jest to bezpieczny okres eksploatacji podnośnika określony liczbą cykli pracy (jeden cykl: podniesienie i opuszczenie pojazdu), uwzględniając rzeczywiste warunki użytkowania. Niektórzy producenci podają takie dane w instrukcji eksploatacji.

Co zrobić w sytuacji, kiedy nie wiadomo, ile cykli przepracował dany podnośnik lub nie jest znana faktyczna historia urządzenia?

Można to oszacować w następujący sposób. Zgodnie z normą europejską EN1493 przewidywana trwałość podnośnika ustalona jest na 22 tysiące cykli. Przyjmując średnio 3 cykle dziennie daje nam to okres około 10 lat. Znając więc datę produkcji możemy określić resurs podnośnika. Po tym okresie urządzenie może być nadal eksploatowane, jednak wymagany jest jego generalny przegląd z badaniem elementów konstrukcyjnych włącznie.

Użytkownik podnośnika będzie także zobligowany ustawą do prowadzenia dodatkowego dziennika resursu, który może być wymagany przez inspektora UDT podczas rocznego badania kontrolnego oraz do odtworzenia resursu dla już eksploatowanego urządzenia.

Jak będzie wyglądać przegląd generalny podnośnika?

Badanie to obejmować będzie między innymi diagnostykę mikropęknięć materiału (podobnie jak w suwnicach czy dźwigach). Na wykonanie tego badania właściciel 10-letniego (i starszego) podnośnika ma 12 miesięcy czasu od upływu terminu rocznego badania UDT. Oznacza to, że jeśli data badania wypada np. w sierpniu 2019, to badanie rozszerzone należy wykonać najpóźniej do 12 miesięcy po tej dacie.

Nowe przepisy wchodzą w życie 1 czerwca 2019 roku.

 

Naszym klientom sugerujemy możliwie najpełniejsze wykorzystanie okresów przejściowych w celu dostosowania posiadanych urządzeń do nowych wymagań. W tym celu warto zawczasu skontaktować się z Serwisem WSOP, którego przedstawiciele odpowiedzą na wszelkie wątpliwości i zasugerują Państwu najkorzystniejsze rozwiązania.

Post Resurs podnośnika warsztatowego. Co to jest? [NOWE PRZEPISY] pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Szkolimy kandydatów na diagnostów

$
0
0

Trwa kolejny w tym roku kurs dla kandydatów na diagnostów samochodowych organizowany w Żyrardowie przez WSOP wspólnie z firmą MotoConsilio. Kolejne edycje cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, co tylko pokazuje, jak duże jest zapotrzebowanie na diagnostów na rynku pracy.

To już czwarty kurs dla kandydatów na diagnostów organizowany od początku 2019 roku. Łącznie z naszej oferty szkoleniowej skorzystało już ponad 100 osób.

Mimo niezwykle rygorystycznych wymagań stawianych przed przyszłymi diagnostami podczas egzaminu państwowego zainteresowanie tym zawodem nie słabnie.

Kolejny kurs rozpocznie się 3 czerwca na Śląsku.

Post Szkolimy kandydatów na diagnostów pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Mercedes-Benz Trucks: serwis wagi ciężkiej

$
0
0

Fabryczny serwis pojazdów użytkowych Mercedes-Benz Trucks, który działa w Emilianowie (woj. Mazowieckie) przy trasie S8 to jedna z największych inwestycji realizowanych przez naszą firmę w ostatnich latach. Specjalnie na zamówienie inwestora wyprodukowaliśmy poszerzone rolki hamulcowe CERTUS CRB18.

– Warto wspomnieć, że już w 2004 roku wyposażyliśmy pierwszy fabryczny serwis pojazdów osobowych Mercedes w centrum Warszawy, montując tam głównie urządzenia diagnostyczne niemieckiego producenta. Teraz z kolei wyposażyliśmy drugi serwis fabryczny dla pojazdów użytkowych, ale tym razem dostarczyliśmy urządzenia CERTUS – w całości polskiej produkcji – podkreślił Jarosław Cichoń, prezes zarządu WSOP.

Obiekt w Emilianowie został wyposażony w topowe urządzenia, rzadko spotykane w polskich warsztatach. Jednym z kilku dedykowanych dla Mercedesa rozwiązań jest urządzenie rolkowe CERTUS CRB18 zamontowane na stacji kontroli pojazdów. Powiększone bębny rolek umożliwiają badanie najszerszych pojazdów poruszających się obecnie po polskich drogach.

Z kolei sercem hali serwisowej jest pięciostemplowy podnośnik firmy JAB do samochodów ciężarowych. Jest to pierwsze, i jak dotąd jedyne, tak rozbudowane urządzenie w Polsce, którego montażu dokonała nasza firma.

Serwis w Emilianowie wyposażyliśmy także w rozbudowaną, dziewięciopunktową instalację do dystrybucji olejów oraz odbioru zużytych płynów.

Więcej na temat tej inwestycji można przeczytać tutaj.

Post Mercedes-Benz Trucks: serwis wagi ciężkiej pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Viewing all 276 articles
Browse latest View live