Quantcast
Channel: aktualności Archives - Wyposażenie stacji kontroli pojazdów
Viewing all 276 articles
Browse latest View live

Polski system badań technicznych – nasz głos w dyskusji

$
0
0

– System badań technicznych w Polsce jest zaskakująco mało wydolny. Wychwytuje tylko niewielką część uszkodzonych czy wręcz niesprawnych samochodów, a dodatkowo diagności rzetelnie wykonujący swój zawód bywają za to specyficznie karani, bo wielu kierowców omija ich szerokim łukiem – rozmowa z Jarosławem Cichoniem, prezesem zarządu WSOP.

Czy system obowiązkowych badań technicznych działa w Polsce prawidłowo?

Jarosław Cichoń, prezes zarządu WSOP: Trzeba zacząć od odpowiedzi, po co w ogóle są badania techniczne pojazdów, maszyn czy mechanizmów. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania takiej maszyny, a w wyniku tego ochrona ludzkiego życia i zdrowia. Technika rozwija się szybko (czego przykładem są chociażby pojazdy autonomiczne), a prawo przeważnie za nią nie nadąża. Właśnie z taką sytuacją mamy teraz do czynienia.

Gdyby policzyć ilość pojazdów przypadających w Polsce na jedną stację kontroli, okazałoby się, że mamy tych stacji mniej niż kraje unijne o podobnym systemie organizacji badań technicznych – np. Włochy czy Holandia. Jeśli spojrzeć na ogólny poziom techniczny stacji, to nie byłoby źle, gdybyśmy mocno nie odstawali od Europy w sferze rozwiązań IT – gromadzenia i udostępniania informacji. Polski system badań technicznych jest zatem pozornie dobrze rozwinięty, jednakże zaskakująco mało wydolny. Oznacza to, że wychwytuje tylko niewielką część uszkodzonych czy wręcz niesprawnych samochodów. Diagności rzetelnie wykonujący swój zawód bywają za to specyficznie karani – wielu kierowców omija ich szerokim łukiem, bo łatwo jest znaleźć stację, która zastosuje niższe standardy oceny pojazdu. W obecnych przepisach brak jest obiektywnych mechanizmów zapewniających utrzymanie wymaganej jakości badania. Kontrola tej jakości przez urzędników jest praktycznie niewykonalna, gdyż stacje nie generują żadnych protokołów z przebiegu pomiarów, a w czasie takiej kontroli zwykle nikt na stację nie przyjeżdża. Dokumentacja badania polega na wypełnianiu przez diagnostę formularzy zaświadczeń i jedynie to może być poddane faktycznej kontroli. Nawet CEPiK 2.0, choć potrzebny, zupełnie nie interesuje się twardymi danymi – czy samochód rzeczywiście jest sprawny – a poprzestaje na zarejestrowaniu decyzji diagnosty, której ten nie musi udokumentować. Co dziwne – skuteczne rozwiązanie tego problemu jest znane, a technicznie i kosztowo dostępne. Dlaczego więc od wielu lat nie wprowadza się oczywistych i stosowanych z powodzeniem w innych krajach uregulowań, które byłyby prawdziwym wybawieniem dla diagnostów, przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli, chroniłyby przed nierzetelnymi konkurentami, a przede wszystkim poprawiłyby bezpieczeństwo na drogach i lepiej chroniłyby środowisko naturalne?

Jaki byłby optymalny kierunek rozwoju całego systemu badań okresowych pojazdów?

Nasz system badań jest jak nowoczesny samochód, w którym ktoś zamiast wielopunktowego wtrysku paliwa zamontował archaiczny gaźnik, i tą nierównowagę warto zniwelować. Optymalnie byłoby więc zrównoważyć już osiągnięty, niezły poziom maszyn i urządzeń pomiarowych (może z wyjątkiem przyrządów do analizy spalin i zadymienia) uzupełnieniem oczywistych braków w zakresie oprogramowania zapewniającego wiarygodność przebiegu badania. Wystarczy gromadzić w formie elektronicznej dane z przebiegu pomiarów (dane te są już teraz generowane przez większość urządzeń, lecz są automatycznie kasowane po wykonaniu pomiaru) i udostępniać je w większej bazie danych. Można też stworzyć oprogramowanie do analizy tych danych, co zapewniłoby tani, stały i nieuciążliwy nadzór. Efekt? Pomiary, których wyniki są zapisywane i automatycznie weryfikowane, będą musiały być rzeczywiście przeprowadzane – i to zgodnie z przepisami.

Konieczna jest także dbałość o stan techniczny urządzeń diagnostycznych, by ich wskazania były wiarygodne. Takie rozwiązanie działa na przykład we Włoszech, ale też w wielu innych krajach. Ma skuteczne działanie prewencyjne nie dopuszczając po prostu do powstania patologii.
Potrafimy oszacować koszt wprowadzenia tych uregulowań i – zapewniam – jest on zaskakująco niski w odniesieniu do kosztu usuwania skutków wypadków drogowych, nie mówiąc o wielkim i trudnym do oszacowania koszcie społecznym tych wypadków. Warto również wspomnieć o pozytywnej roli, jaką mogłyby odegrać stacje kontroli pojazdów w Krajowym Programie Ochrony Powietrza (KPOP). W największych aglomeracjach, np. w Warszawie, udział emisji spalin przez transport dogonił już tzw. niską emisję. Oprócz Ministerstwa Infrastruktury wiedzą o tym Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwo Środowiska, czego dowodem są pojawiające się ostatnio w mediach wywiady z ich przedstawicielami. Warto zadbać o to, by system badań technicznych mógł efektywnie podążać za rozwojem techniki, obecny zatrzymał się w rozwoju kilkanaście lat temu. Środowisko motoryzacyjne niecierpliwie oczekuje na przygotowanie przez Ministerstwo Infrastruktury wynikającej z Dyrektywy 2014/45/UE nowelizacji ustawy Prawo o Ruchu Drogowym i rozporządzeń wykonawczych reformujących system badań technicznych.

Jak wyglądają systemy badań technicznych w innych krajach? Który może być stawiany jako przykład?

W Europie są dwa różne podejścia do organizacji badań technicznych. Jedno opiera się na małej ilości dużych, quasi państwowych centrów diagnostycznych, do których tworzą się długie kolejki. Drugie podejście – podobne do naszego – bazuje na prywatnych stacjach kontroli, poddanych jednak – i tu tkwi różnica – skutecznemu systemowi nadzoru. Znany jest także mix tych rozwiązań. Systemem, który został jakby stworzony dla naszej mentalności i struktury transportu jest rozwiązanie działające od kilku lat we Włoszech. Zdecydowano się tam na opracowanie i wykorzystanie jednolitego oprogramowania do gromadzenia i oceny wyników pomiarów. Wbrew temu, co niektórzy przeciwnicy zmian starają się nam wmawiać, nie spowodował on masowej wymiany urządzeń pomiarowych, a przyniósł pozytywne skutki w postaci edukacji kierowców pod względem wpływu stanu technicznego pojazdu na bezpieczeństwo ruchu i jednocześnie ożywił rynek napraw samochodów.

Czy polskie stacje kontroli i rodzime przepisy są dostosowane do badania samochodów z nowoczesnymi technologiami, takimi jak np. adaptacyjne oświetlenie, czujniki ultradźwiękowe czy kamery do systemów wsparcia kierowcy?

Stacje mogą posiadać takie wyposażenie, ale nie mogą wykorzystać go do badań technicznych, bo nie ma odpowiednich przepisów. Ograniczona jest także dostępność informacji i niektórych przyrządów, ponieważ są one stosowane głównie w autoryzowanych serwisach. Niektórych systemów nie sposób zdiagnozować istniejącym wyposażeniem SKP, stąd jakiś czas temu w strukturach unijnych powstał pomysł wprowadzania przez producentów pojazdów „trybu diagnostycznego” dezaktywującego niektóre systemy – na przykład kontroli trakcji czy adaptacyjnego zawieszenia. Czy jednak tędy droga?

Kolejnym zagadnieniem jest sposób wykonywania pomiarów emisji spalin i stosowane do tego urządzenia. Przykładem jest spotykany jeszcze gdzieniegdzie analizator spalin klasy drugiej, którego dopuszczalny błąd pomiarowy jest większy niż dopuszczalny poziom emisji w nowoczesnych samochodach. W trakcie pomiaru taki analizator może wskazywać wartość bliską zeru i należy to uznać za wskazanie poprawne. Podobnie, stosowane obecnie dymomierze nie są w stanie wykryć na przykład faktu usunięcia filtra DPF z układu wydechowego samochodu.

Bardzo interesujący jest temat badania pojazdów elektrycznych i hybrydowych. W ocenie ekspertów potrzebne jest opracowanie w najbliższym czasie metodyki i kryteriów oceny stanu technicznego takich pojazdów. Jestem przekonany, że potrzebne jest szersze włączenie w badania eksploatacyjne polskich instytucji naukowych i praktyczne wykorzystanie efektów ich prac. Wymienię tu (alfabetycznie) Politechniki: Poznańską, Śląską i Warszawską oraz Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie prowadzące ciekawe badania w tym zakresie. Wytwórcy sprzętu diagnostycznego czekają na wyniki takich badań – na przykład WSOP buduje właśnie centrum badawczo-rozwojowe, gdzie nowe technologie diagnostyczne mają być testowane i wdrażane.

Co mają na celu aktualne zmiany w systemie CEPiK i czy są to zmiany na lepsze dla właścicieli SKP?

Na zmiany w systemie CEPiK trzeba spojrzeć z perspektywy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Myślę, że obecne zmiany, po latach dreptania w miejscu, idą w dobrą stronę dla wszystkich, w tym także dla większości SKP. Mam jednak poczucie niedosytu, bo gdyby włączono do CEP stosunkowo małą paczkę danych z wyników pomiarów, zyskalibyśmy znaczną poprawę jakości danych, a przy okazji usunięto by dużą część nieprawidłowości, głównie w zakresie kłopotów stacji z nierzetelną konkurencją i nadzoru nad badaniami technicznymi. Być może uda się jeszcze uzupełnić ten brak, alternatywą jest tworzenie od nowa kolejnego systemu informatycznego.

Post Polski system badań technicznych – nasz głos w dyskusji pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..


Urządzenie destabilizujące tor jazdy – inwestycja w nowoczesność

$
0
0

W czerwcu 2018 roku wejdą w życie nowe przepisy obligujące młodych kierowców do podnoszenia swoich kwalifikacji. Dotyczy to głównie doskonalenia techniki jazdy i umiejętności wyprowadzania pojazdu z poślizgu. Każdy początkujący kierowca w tzw. okresie próbnym będzie musiał przejść obowiązkowo godzinne doszkolenie w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy.

Firma WSOP produkuje mechaniczne urządzenie destabilizujące tor jazdy pojazdu. Konstrukcyjnie przygotowane jest ono do przenoszenia obciążeń nawet najcięższych samochodów, które są dopuszczone do ruchu drogowego. „Szarpak” umożliwia doskonalenie techniki jazdy, a użytkującej go firmie zapewnia przygotowanie na nadchodzące zmiany przepisów.

Jak działa takie urządzenie?

Kierowca wjeżdża ze stałą prędkością (około 30-50 km/h) pomiędzy dwa słupki. Płyta szarpiąca po wykryciu najazdu tylnej osi pojazdu wykonuje gwałtowny ruch w lewo albo w prawo. W konsekwencji pojazd wpada w poślizg. Zadaniem kierowcy jest utrzymanie toru jazdy na wprost.

Nowoczesna i niezawodna konstrukcja

Wśród istotnych zalet urządzenia należy wymienić przede wszystkim: wysoką pojemność akumulatorów hydraulicznych (co przekłada się na skrócenie czasu pomiędzy kolejnymi ćwiczeniami), zmienną prędkość ruchu oraz skoku elementów wykonawczych (można regulować trudność ćwiczenia w zależności od predyspozycji kierowców), prostota konstrukcji (zapewnia wysoką niezawodność). Urządzenie destabilizujące tor jazdy pojazdu przeznaczone jest zarówno dla samochodów osobowych, jak i ciężarowych.

Post Urządzenie destabilizujące tor jazdy – inwestycja w nowoczesność pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Złoty Medal dla M-Pakietu

$
0
0

Produkt „M-Pakiet” oferowany przez firmę WSOP został uhonorowany Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich w kategorii Nagroda Ekspertów. Wyróżnienie to przyznał Sąd Konkursowy złożony z autorytetów polskiej branży motoryzacyjnej.

M-Pakiet, czyli modernizacja linii diagnostycznej jest to unikalne, ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie pozwalające na adaptację urządzeń produkcji MAHA starszych generacji do nowych wymogów, bez konieczności ich kosztownej wymiany. Do istniejących części podłogowych (rolki hamulcowe, tester amortyzatorów oraz zbieżności) dobudowywane jest nowoczesne sterowanie zaczerpnięte z polskiej linii diagnostycznej CERTUS EVO2. Tak zmodernizowany produkt posiada certyfikat ITS dopuszczający do użytkowania w SKP.

M-Pakiet – modernizacja linii diagnostycznej – to innowacyjny i ekologiczny produkt, dzięki któremu można tchnąć nowe życie w kilkunastoletnie urządzenia. Rozwiązanie dedykowane klientom posiadającym linie diagnostyczne starszych typów, które mechanicznie są wciąż w dobrej kondycji, ale pod względem sterowania nie spełniają już aktualnych wymagań.

Nowatorskim rozwiązaniem jest pierwsze na rynku połączenie rozwiązań linii różnych producentów, uzyskane dzięki dostosowaniu nowoczesnego systemu sterowania polskiej linii CERTUS do oprzyrządowania części podłogowych niemieckich linii produkcji MAHA. Daje to polskim klientom większe możliwości wyboru co do drogi rewitalizacji swoich urządzeń i podnosi konkurencyjność. Certyfikat zgodności ITS dopuszcza stosowanie tak przebudowanych linii w SKP.

M-Pakiet znacząco podnosi funkcjonalność zmodernizowanego produktu (w stosunku do jego wersji pierwotnej) – to szczególnie ważne w świetle już wprowadzonych, ale również planowanych zmian w systemie badań technicznych, które postawią nowe wymagania przed stacjami kontroli pojazdów. Ponadto rozwiązanie to ma niezaprzeczalny walor ekologiczny, oznacza bowiem oszczędność materiałów i energii potrzebnych zarówno do wytworzenia nowego, jak również utylizacji starego produktu.

M-Pakiet – to pierwszy przypadek na polskim rynku innowacyjnego i funkcjonującego w praktyce połączenia zespołów dwóch linii diagnostycznych, różnych producentów (MAHA i CERTUS). Do tej pory wykonaliśmy kilkadziesiąt tego typu modernizacji w całej Polsce.

M-Pakiet to kolejny produkt z oferty WSOP nagrodzony Złoty Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. W 2014 roku nagrodę uzyskała druga generacja linii diagnostycznej CERTUS EVO2. Z kolei w 2016 roku wyróżniona została trzecia generacja – CERTUS 3.

Post Złoty Medal dla M-Pakietu pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Krótka hala, a dodatkowe uprawnienia do badań

$
0
0

Czy dysponując krótką halą diagnostyczną można otrzymać wszystkie możliwe dodatkowe uprawnienia (tzw. „rozszerzenia”) do wykonywania badań technicznych pojazdów? Można. Przekonuje o tym przykład stacji kontroli pojazdów z Gorlic w województwie małopolskim.

Stacja kontroli pojazdów w Gorlicach to przykład inwestycji realizowanej etapami. Najpierw w budynku została zamontowana myjnia bezdotykowa, a po około roku działalność rozpoczęła SKP i jednostanowiskowy warsztat.

Kluczowe dla tego obiektu jest to, że mimo w sumie niewielkich rozmiarów działki i wynikającej z tego ogromnej potrzeby racjonalnego dysponowania dostępną powierzchnią, udało się stworzyć stanowisko SKP na tyle duże, że stacja posiada wszystkie możliwe dodatkowe uprawnienia do wykonywania badań pojazdów. Hala diagnostyczna jest dość krótka, a w tego typu konfiguracjach uzyskanie dodatkowych uprawnień nie jest wcale takie oczywiste – konieczne jest dobre zaplanowanie dostępnego miejsca. W Gorlicach ta sztuka udała się z powodzeniem.

Więcej na temat inwestycji można przeczytać tutaj.

Post Krótka hala, a dodatkowe uprawnienia do badań pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Zapraszamy na kurs dla kandydatów na diagnostów [LUBLIN]

$
0
0

9 kwietnia 2018 roku rozpocznie się kurs dla kandydatów na diagnostów, który zorganizuje wspólnie WSOP razem z firmą Motoconsilio. Zajęcia prowadzone będą w siedzibie WORD Lublin przy ulicy Hutniczej 3.

Kurs dla kandydatów na diagnostów obejmuje zakres określony w rozporządzeniu ministra ds. transportu w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do diagnostów:

  • szkolenie podstawowe,
  • szkolenie specjalistyczne BUS100,
  • szkolenie specjalistyczne ADR,
  • szkolenie specjalistyczne GAZ,
  • szkolenie specjalistyczne SKIEROWANE, ZMIANY, IMPORT.

W ramach kursu zapewniamy materiały szkoleniowe, przerwy kawowe oraz obiad.

Koszt pełnego kursu dla kandydatów na diagnostów: 2000 zł brutto. Klienci WSOP otrzymują rabat 10 proc. W przypadku skierowania na kurs kilku osób istnieje możliwość negocjacji ceny.

Miejsce zajęć teoretycznych: WORD Lublin, ul. Hutnicza 3, 20-218 Lublin.

Zajęcia praktyczne: Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PPT PKS Lublin, ul. Hutnicza 3.

Terminarz szkolenia:

09-13.04.2018 Szkolenie podstawowe

16.04.2018 Szkolenie specjalistyczne BUS100

17-18.04 2018 Szkolenie specjalistyczne ADR,

19.04.2018 Szkolenie specjalistyczne GAZ

20.04.2018 Szkolenie specjalistyczne SKIEROWANE, ZMIANY, IMPORT

 

Więcej informacji oraz zgłoszenia: szkolenia@wsop.pl, tel. 608-333-574.

Post Zapraszamy na kurs dla kandydatów na diagnostów [LUBLIN] pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Pogoda sprzyja, prace postępują

$
0
0

W marcu 2018 roku prace na budowie Centrum Badawczo-Rozwojowego firmy WSOP były już mocno zaawansowane – hala niemal gotowa, a w części przeznaczonej na zaplecze badawczo-szkoleniowe niebawem rozpoczną się prace wykończeniowe. Obiekt rozpocznie działalność w drugiej połowie 2018 roku.

Obiekt będzie miał łączną powierzchnię prawie 2000 metrów kwadratowych. W jego skład wchodzić będzie hala montażowa z zapleczem badawczo-szkoleniowym. W CBR prowadzone będą prace w zakresie nowych konstrukcji urządzeń diagnostycznych, doskonalenia metod wytwarzania, prowadzenia badań dotyczących zwiększenia trwałości produkowanego sprzętu, a także rozwoju metod oceny stanu technicznego samochodów.

 

Budowa obiektu jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Post Pogoda sprzyja, prace postępują pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

W Poznaniu odbierzemy kolejny Złoty Medal

$
0
0

Serdecznie zapraszamy na Targi Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu, które w tym roku odbędą się w dniach 5-8 kwietnia. Znajdziecie nas w pawilonie 7A, stoisko nr 23. Pokażemy kilka nowości oraz odbierzemy kolejny już Złoty Medal przyznany jednemu z naszych produktów.

Podczas targów prezentować będziemy linię diagnostyczną CERTUS 3 produkowaną przez naszą firmę. Trzecia generacja produktu posiada zaprojektowane i w całości produkowane w Polsce części mechaniczne. Wśród nowości produktowych CERTUSA zaprezentujemy między innymi mobilne sterowanie linią przy użyciu tabletu, które umożliwia prowadzenie badania technicznego bez wysiadania z pojazdu.

Targowym gościom zaprezentujemy także nagrodzony Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich „M-Pakiet”, czyli modernizację linii diagnostycznych produkcji MAHA starszych typów. Do istniejących części podłogowych (rolki hamulcowe, tester amortyzatorów oraz zbieżności) dobudowywane jest nowoczesne sterowanie zaczerpnięte z polskiej linii diagnostycznej CERTUS EVO2. Tak zmodernizowany produkt posiada certyfikat ITS dopuszczający do użytkowania w SKP.

W Poznaniu pokażemy także nowe urządzenie do ustawiania geometrii pojazdów Ravaglioli RAVTD3000S.B, pracujące w technologii trójwymiarowej. Pomiar geometrii odbywa się niezwykle szybko. Urządzenie posiada dwie głowice pomiarowe z kamerami umieszczane pomiędzy osiami pojazdu. Charakteryzuje je szybki odczyt pomiaru: zbieżności, różnicy kątów skrętu, rozstawu kół oraz osi.
Do zobaczenia w Poznaniu!

Post W Poznaniu odbierzemy kolejny Złoty Medal pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Odebraliśmy trzeci z rzędu Złoty Medal – tym razem dla M-Pakietu

$
0
0

Podczas kwietniowych Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu otrzymaliśmy kolejny Złoty Medal dla naszego produktu (M-Pakiet). To już trzecia z rzędu nagroda przyznana dla naszego produktu podczas targów poznańskich.

Wyróżnienie Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich dla M-Pakietu przyznała kapituła złożona z ekspertów branży motoryzacyjnej. M-Pakiet jest modernizacją linii diagnostycznych produkcji MAHA starszych typów. Do istniejących części podłogowych (rolki hamulcowe, tester amortyzatorów oraz zbieżności) dobudowywane jest nowoczesne sterowanie zaczerpnięte z polskiej linii diagnostycznej CERTUS EVO2.

– Nowatorskim rozwiązaniem jest pierwsze na rynku połączenie rozwiązań linii różnych producentów, uzyskane dzięki dostosowaniu nowoczesnego systemu sterowania polskiej linii CERTUS do oprzyrządowania części podłogowych niemieckich linii produkcji MAHA. Daje to polskim klientom większe możliwości wyboru, co do drogi rewitalizacji swoich urządzeń i podnosi konkurencyjność – powiedział Jarosław Cichoń, prezes zarządu WSOP podczas ceremonii wręczenia Złotych Medali.

M-Pakiet to kolejny produkt z oferty WSOP nagrodzony Złotym Medalem. W 2014 roku nagrodę uzyskała druga generacja linii diagnostycznej CERTUS EVO2. Z kolei w 2016 roku wyróżniona została trzecia generacja – CERTUS 3.

Post Odebraliśmy trzeci z rzędu Złoty Medal – tym razem dla M-Pakietu pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..


CERTUS na targach w Turcji

$
0
0

Na targach Automechanika w Stambule (które odbywały się równolegle z wystawą w Poznaniu) prezentowaliśmy flagowy produkt – linię diagnostyczną CERTUS. Nasza oferta wzbudziła spore zainteresowanie, co mamy nadzieję przełoży się na nowe kontrakty eksportowe.

Podczas targów w Turcji prezentowaliśmy urządzenia wchodzące w skład linii diagnostycznej CERTUS: uniwersalne rolki hamulcowe, tester amortyzatorów, szarpak hydrauliczny oraz szafę sterującą wraz z oprogramowaniem.

Targi cieszyły się sporym zainteresowaniem, głównie tureckich klientów, choć odwiedziło nas także sporo osób z Bałkanów. Mamy nadzieję, że duże ilości wypitej herbaty przełożą się wprost na podpisane kontrakty eksportowe.

Post CERTUS na targach w Turcji pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Udane targi TTM 2018 w Poznaniu

$
0
0

Tegoroczne Targi Techniki Motoryzacyjnej 2018 w Poznaniu możemy zaliczyć do bardzo udanych. Pokazaliśmy naszym klientom kilka nowości – przede wszystkim mobilne sterowanie linią CERTUS oraz geometrię 3D.

Wśród produktowych nowości CERTUSA zaprezentowaliśmy mobilne sterowanie linią przy użyciu tabletu, które umożliwia prowadzenie badania technicznego bez wysiadania z pojazdu. Dzięki wykorzystaniu 10-calowego tabletu diagnosta może zarządzać parametrami pracy linii i w czasie rzeczywistym podglądać wyniki. Możliwe jest także płynne przechodzenie pomiędzy tabletem a komputerem. Tablet w komplecie posiada solidne mocowanie do szyby czołowej pojazdu, a wi-fi o wysokiej przepustowości zapewnia płynną pracę urządzenia w każdym miejscu hali diagnostycznej.

Podczas targów TTM 2018 w Poznaniu pokazaliśmy także nowe urządzenie do ustawiania geometrii pojazdów Ravaglioli RAVTD3000S.B pracujące w technologii trójwymiarowej. Urządzenie posiada dwie głowice pomiarowe z kamerami umieszczane pomiędzy osiami pojazdu. Pomiar geometrii odbywa się niezwykle szybko. Po założeniu na koła uchwytów z ekranami refleksyjnymi wystarczy przetoczyć pojazd w przód i w tył (zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na monitorze komputera), aby dokonać pomiaru (zbieżność, różnica kątów skrętu, rozstaw kół oraz osi).

Post Udane targi TTM 2018 w Poznaniu pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Kurs dla kandydatów na diagnostów [LUBLIN], czerwiec 2018

$
0
0

18 czerwca 2018 roku rozpocznie się kurs dla kandydatów na diagnostów, który zorganizuje wspólnie WSOP razem z firmą Motoconsilio. Zajęcia prowadzone będą w siedzibie PKS Lublin przy ulicy Hutniczej 3.

Kurs dla kandydatów na diagnostów obejmuje zakres określony w rozporządzeniu ministra ds. transportu w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do diagnostów:

  • szkolenie podstawowe,
  • szkolenie specjalistyczne BUS100,
  • szkolenie specjalistyczne ADR,
  • szkolenie specjalistyczne GAZ,
  • szkolenie specjalistyczne SKIEROWANE, ZMIANY, IMPORT.

W ramach kursu zapewniamy materiały szkoleniowe, przerwy kawowe oraz obiad.

Koszt pełnego kursu dla kandydatów na diagnostów: 2000 zł brutto. Klienci WSOP otrzymują rabat 10 proc. W przypadku skierowania na kurs kilku osób istnieje możliwość negocjacji ceny.

Miejsce zajęć teoretycznych: PPT PKS Lublin, ul. Hutnicza 3, 20-218 Lublin.

Zajęcia praktyczne: Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PPT PKS Lublin, ul. Hutnicza 3 (LU/005).

Terminarz szkolenia:

18-22.06.2018 Szkolenie podstawowe

25.06.2018 Szkolenie specjalistyczne BUS100

26-27.06.2018 Szkolenie specjalistyczne ADR,

28.06.2018 Szkolenie specjalistyczne GAZ

29.06.2018 Szkolenie specjalistyczne SKIEROWANE, ZMIANY, IMPORT

 

Więcej informacji oraz zgłoszenia: szkolenia@wsop.pl, tel. 608-333-574.

Post Kurs dla kandydatów na diagnostów [LUBLIN], czerwiec 2018 pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

CERTUS w Zjednoczonym Królestwie [TARGI]

$
0
0

Targi Automechanika Birmingham w Wielkiej Brytanii to kolejny przystanek na mapie eksportowej wyprawy naszej firmy. Zaprezentujemy tam oczywiście swój topowy produkt – linię diagnostyczną CERTUS. Już dzisiaj zapraszamy w dniach 5-7 czerwca 2018 do odwiedzenia naszego stoiska (nr S122).

Choć targi w Birmingham to stosunkowo młoda impreza – obecna edycja jest dopiero trzecią z kolei – to jednak szybko zyskała ona duże grono wystawców, w tym bardzo wielu firm z Polski.

W tym roku CERTUS dołącza do grona marek prezentowanych w Birmingham z nadzieją na nowe kontakty handlowe. Podczas targów zaprezentujemy urządzenia wchodzące w skład linii diagnostycznej CERTUS: uniwersalne rolki hamulcowe, tester amortyzatorów, szarpak hydrauliczny oraz szafę sterującą wraz z oprogramowaniem.

Zapraszamy do hali wystawienniczej, gdzie nasze stoisko oznaczone zostało numerem S122.

Post CERTUS w Zjednoczonym Królestwie [TARGI] pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Odważna zmiana lokalizacji SKP

$
0
0

Jeden z klientów naszej firmy podjął śmiałą decyzję o zmianie lokalizacji swojej stacji kontroli. Posiadał stację podstawową, ale zdecydował się zbudować okręgową w nowym miejscu z uwagi na dużo lepszą lokalizację i dojazd oraz połączenie z prowadzoną tam stacją paliw.

Stacja kontroli w Mszanie Dolnej jest jedną z wielu naszych realizacji w Małopolsce. Inwestor postanowił wkomponować stację diagnostyczną w prowadzony już w tym miejscu biznes i połączyć: stację paliw, myjnię oraz właśnie okręgówkę. Wybór padł na linię diagnostyczną CERTUS z licznymi funkcjami dodatkowymi, w tym badaniem 4×4, co w terenie podgórskim, gdzie działa stacja, jest szczególnie przydatne.

Więcej na temat tej inwestycji mogą Państwo przeczytać tutaj.

Post Odważna zmiana lokalizacji SKP pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

CERTUS w Ustce [konferencja PISKP]

$
0
0

Nasi przedstawiciele biorą udział w corocznej konferencji Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, która tym razem odbywa się w Ustce w hotelu Grand Lubicz (23-25 maja). Nietrudno przewidzieć, że zasadniczą częścią tego spotkania będzie dyskusja nad zmianami przepisów dotyczących SKP i diagnostów.

Klienci licznie odwiedzają nasze stoisko podczas konferencji. Pracownicy WSOP chętnie odpowiadają na wszelkie pytania dotyczące linii diagnostycznej CERTUS, szczególnie w kontekście wprowadzanych w życie zmian w systemie badan technicznych.

Program konferencji obejmuje przedstawienie aktualnego stanu prac legislacyjnych nad projektem zmiany ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw dostosowującym przepisy polskiego prawa dotyczącego funkcjonowania systemu badań technicznych do wymogów Dyrektywy 2014/45/UE. Organizatorzy przybliżą także wpływ i konsekwencje dla stacji kontroli pojazdów wynikające z rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) oraz nowej polskiej ustawy o ochronie danych osobowych.

Zaproszeni eksperci omówią bieżące problemy związane z praktycznym funkcjonowaniem SKP. Przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji zaprezentują uczestnikom aktualny stan systemu CEP 2.0 po wdrożeniu, wraz z wnioskami i planami na przyszłość, w szczególności w kontekście obsługi niezgodności danych w trybie automatycznym. Przedstawiciele Komendy Głównej Policji przedstawią temat dotyczący stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce w kontekście zdarzeń drogowych z udziałem pojazdów niesprawnych technicznie, a także wspólnych akcji przeprowadzanych przez Policję i SKP.

Post CERTUS w Ustce [konferencja PISKP] pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Byliśmy na targach w Birmingham

$
0
0

Nasza firma była jednym z 16 polskich wystawców na targach Automechanika w Birmingham. Prezentowaliśmy tam nasz flagowy produkt – linię diagnostyczną CERTUS, która spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony zwiedzających. Łącznie w tym roku w trzeciej edycji targów wzięło udział 500 wystawców z 26 państw.

Podczas targów zaprezentowaliśmy szeroki wachlarz urządzeń wchodzących w skład linii diagnostycznej CERTUS: uniwersalne rolki hamulcowe, tester amortyzatorów, szarpak hydrauliczny oraz szafę sterującą wraz z oprogramowaniem. Przeprowadziliśmy szereg rozmów z potencjalnymi dystrybutorami, co mamy nadzieję przełoży się w niedługim czasie na kontakty handlowe.

Angielskie targi były kolejnym przystankiem na naszej eksportowej mapie. Jako firma realizujemy obecnie projekt wsparcia eksportu dofinansowany w ramach programu „Go To Brand” z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Automechanika Birmingham są w Wielkiej Brytanii wiodącym wydarzeniem targowym poświęconym częściom zamiennym, wyposażeniu warsztatów oraz sektorowi produkcji samochodów. Jak zawsze w Anglii mocno reprezentowany był polski przemysł motoryzacyjny. Podobnie jak w latach poprzednich byliśmy w tym względzie (jako nacja) na podium – więcej firm od nas mieli tu tylko Chińczycy oraz Brytyjczycy.

Od 2017 roku linia diagnostyczna CERTUS systematycznie prezentowana jest na targach zagranicznych. WSOP realizuje całościowy projekt wsparcia eksportu, który ma pozwolić firmie rozwinąć sprzedaż poza Polską. Po obowiązkowym audycie uzyskaliśmy zgodę na używanie oficjalnego loga „Marka Polskiej Gospodarki”, którym dumnie oznaczamy linię diagnostyczną CERTUS.

Do tej pory CERTUS gościł na targach w Johannesburgu, Stambule i Birmingham (Automechanika) oraz Paryżu (Equip Auto). W sumie linia CERTUS zostanie zaprezentowana na 12 imprezach targowych na całym świecie.

Post Byliśmy na targach w Birmingham pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..


CERTUS na konferencji diagnostów w Świętoszowie

$
0
0

Przedstawiciele WSOP wzięli udział w konferencji Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Diagnostów Samochodowych, która odbywała się już po raz piąty. Głównym tematem rozmów były planowane zmiany w systemie badań technicznych.

Konferencja OSDS-u w Świętoszowie przebiegała pod hasłem: „Rola diagnosty samochodowego w obecnym i przyszłym stanie prawnym oraz wpływ jego decyzji na bezpieczeństwo w ruchu drogowym”.

Głównym celem spotkania było podniesienie świadomości zawodowej diagnostów samochodowych, przekazanie informacji dotyczących planowanych ustaw, jak również szeroko rozumiana integracja środowiska diagnostycznego.

Post CERTUS na konferencji diagnostów w Świętoszowie pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

CERTUS – prestiżowa „Marka Polskiej Gospodarki”

$
0
0

Marka linii diagnostycznych CERTUS dołączyła do grona rodzimych produktów, które mogą się posługiwać znakiem graficznym „Marka Polskiej Gospodarki”. W tym prestiżowym gronie znajdują się krajowe produkty promujące za granicą rodzimą gospodarkę.

Od 2017 roku linia diagnostyczna CERTUS systematycznie prezentowana jest na targach zagranicznych. WSOP realizuje projekt wsparcia eksportu własnych produktów, który ma pozwolić firmie rozwinąć sprzedaż poza Polską.

– Po obowiązkowym audycie uzyskaliśmy zgodę na używanie oficjalnego znaku „Marka Polskiej Gospodarki”, którym dumnie oznaczamy linię diagnostyczną CERTUS. Bardzo nas cieszy, że nasz produkt znalazł się w gronie ambasadorów polskiej gospodarki – powiedział Jarosław Cichoń, prezes zarządu WSOP.

Pomysł opracowania Marki Polskiej Gospodarki powstał z potrzeby wzmocnienia międzynarodowej pozycji polskich branż, przyspieszenia ekspansji polskich firm na świecie oraz umocnienia wizerunku Polski.

Aby lepiej zrozumieć, jak Polska może najlepiej się wyróżnić, Ministerstwo Gospodarki kilka lat temu zleciło przeprowadzenie badań wizerunkowych. Prawie 10 tysięcy przedsiębiorców z różnych krajów wskazywało, z czym kojarzy im się Polska, jakie są mocne strony polskiej gospodarki oraz czy warto z Polską prowadzić współpracę biznesową.

Okazało się, że najbardziej wartościowym i rozpoznawalnym walorem Polski są ludzie. Innymi słowy – największym atutem, siłą Polski jest talent Polaków. Jako obywatele na różne sposoby stworzyliśmy ten wspólny wizerunek w świecie biznesu, dzięki czemu jest to naturalny aspekt wykorzystywany w działaniach promujących polską gospodarkę na świecie.

Marka Polskiej Gospodarki jako znak graficzny ma swoją szatę. Logo wykorzystuje barwy narodowe – czerwień i biel. Odwołuje się do sieci uzupełniających się ludzi, która układa się w literę P. Obok znaku graficznego widnieje napis Polska, dla którego dobrano specjalnie zaprojektowaną, łagodną w formie czcionkę. Logo daje ogromne możliwości dalszej interpretacji graficznej, co pozwala na opracowywanie atrakcyjnych materiałów promujących polską gospodarkę.

Do tej pory linia diagnostyczna CERTUS prezentowana była na targach w: Johannesburgu, Stambule i Birmingham (Automechanika) oraz Paryżu (Equip Auto). Jeszcze w 2018 roku pokazana zostanie na targach w: Meksyku, Moskwie i Frankfurcie, a z kolei w 2019 zaplanowaliśmy wystawy w: Australii, Brazylii i Dubaju. W sumie linia CERTUS zostanie zaprezentowana na 12 imprezach targowych na całym świecie.

Post CERTUS – prestiżowa „Marka Polskiej Gospodarki” pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Lecimy do Meksyku [TARGI]

$
0
0

Targi Automechanika Mexico to kolejna impreza wystawiennicza, w której bierze udział nasza firma prezentując linię diagnostyczną CERTUS. Zapraszamy do Mexico City w dniach 11-13 lipca 2018 do odwiedzenia naszego stoiska (nr 2028).

Automechanika w Meksyku to największe targi motoryzacyjne Ameryki Łacińskiej i Środkowej. Każdego roku gromadzą ponad 500 wystawców i 20 tysięcy zwiedzających.
Podczas targów pokażemy urządzenia wchodzące w skład linii diagnostycznej CERTUS: szarpak hydrauliczny, uniwersalne rolki hamulcowe, tester amortyzatorów oraz szafę sterującą wraz z oprogramowaniem.

Zapraszamy do hali wystawienniczej, gdzie nasze stoisko oznaczone zostało numerem 2028.

Post Lecimy do Meksyku [TARGI] pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

[WARSZAWA] Kurs dla kandydatów na diagnostów, lipiec 2018

$
0
0

14 lipca 2018 roku o godzinie 9:00 rozpocznie się kurs dla kandydatów na diagnostów, który zorganizuje wspólnie WSOP razem z firmą Motoconsilio. Zajęcia prowadzone będą w siedzibie Remo-Car (Grupa DBK) przy ulicy Zaborowskiej 1 w Święcicach koło Warszawy (przy DK92).

Kurs dla kandydatów na diagnostów obejmuje zakres określony w rozporządzeniu ministra ds. transportu w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do diagnostów:

  • szkolenie podstawowe,
  • szkolenie specjalistyczne BUS100,
  • szkolenie specjalistyczne ADR,
  • szkolenie specjalistyczne GAZ,
  • szkolenie specjalistyczne SKIEROWANE, ZMIANY, IMPORT.

W ramach kursu zapewniamy materiały szkoleniowe, przerwy kawowe oraz obiad.

Koszt pełnego kursu dla kandydatów na diagnostów: 2000 zł brutto. Klienci WSOP otrzymują rabat 10 proc. W przypadku skierowania na kurs kilku osób istnieje możliwość negocjacji ceny.

Miejsce zajęć (teoretycznych i praktycznych): Grupa DBK | Remo-Car (IVECO, MAN), ul. Zaborowska 1, 05-860 Święcice

Terminarz szkolenia:

14-15.07.2018 Szkolenie podstawowe,

20-22.07.2018 Szkolenie podstawowe (część druga),

27.07.2018 Szkolenie specjalistyczne BUS100,

28-29.07.2018 Szkolenie specjalistyczne ADR,

04.08.2018 Szkolenie specjalistyczne GAZ,

05.08.2018 Szkolenie specjalistyczne SKIEROWANE, ZMIANY, IMPORT.

 

Więcej informacji oraz zgłoszenia: szkolenia@wsop.pl, tel. 608-333-574.

Post [WARSZAWA] Kurs dla kandydatów na diagnostów, lipiec 2018 pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

[TARGI] CERTUS w Meksyku

$
0
0

W lipcu wzięliśmy udział w targach INA PAACE Automechanica Mexico City – najważniejszych targach branży motoryzacyjnej w Ameryce Łacińskiej. Co roku gromadzą one około 500 wystawców i 20 tysięcy odwiedzających z całego świata.

Targi w Meksyku były kolejną wyprawą na naszej eksportowej mapie. Jako firma realizujemy projekt wsparcia eksportu dofinansowany w ramach programu „Go To Brand” z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Podczas meksykańskich targów pokazaliśmy urządzenia wchodzące w skład linii diagnostycznej CERTUS: uniwersalne rolki hamulcowe, tester amortyzatorów, szarpak hydrauliczny oraz szafę sterującą wraz z oprogramowaniem. Rozmawialiśmy z potencjalnymi dystrybutorami, co mamy nadzieję przełoży się w niedługim czasie na efekty handlowe.

Od 2017 roku linia diagnostyczna CERTUS systematycznie prezentowana jest na targach zagranicznych. WSOP realizuje całościowy projekt wsparcia eksportu, który ma pozwolić firmie rozwinąć sprzedaż poza Polską. Po obowiązkowym audycie uzyskaliśmy zgodę na używanie oficjalnego loga „Marka Polskiej Gospodarki”, którym dumnie oznaczamy linię diagnostyczną CERTUS.

Do tej pory CERTUS gościł na targach w Johannesburgu, Stambule, Birmingham i Meksyku (Automechanika) oraz Paryżu (Equip Auto). W sumie linia CERTUS zostanie zaprezentowana na 12 imprezach targowych na całym świecie.

Post [TARGI] CERTUS w Meksyku pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Viewing all 276 articles
Browse latest View live