Quantcast
Channel: aktualności Archives - Wyposażenie stacji kontroli pojazdów
Viewing all 276 articles
Browse latest View live

Wbiliśmy pierwszą łopatę

$
0
0

W połowie sierpnia wykonawca robót (firma INBUD z Bielska-Białej) oficjalnie rozpoczął budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego firmy WSOP. Obiekt powstaje w Knurowie przy ulicy Dworcowej. Inwestycja finansowana jest ze środków Unii Europejskiej.

Już 19 lipca 2017 roku przekazaliśmy plac budowy wykonawcy robót, który od tamtego czasu ogrodził cały plac oraz systematycznie gromadził na budowie sprzęt. W sierpniu rozpoczęło się przygotowanie do budowy fundamentów hali montażowej.

Zgodnie z projektem architektonicznym powstanie obiekt o łącznej powierzchni prawie 2000 metrów kwadratowych. W jego skład wchodzić będzie duża hala montażowa (z zapleczem badawczo-szkoleniowym) połączona z budynkiem biurowym.

W CBR prowadzone będą prace badawczo-rozwojowe w zakresie nowych konstrukcji urządzeń do diagnozowania stanu technicznego pojazdów samochodowych oraz ich obsługi i napraw, doskonalenia metod wytwarzania urządzeń, prowadzenia badań dotyczących zwiększenia trwałości produkowanych urządzeń, rozwoju metod oceny stanu technicznego samochodów, prowadzenia działalności informacyjnej i szkoleniowej w zakresie nowych metod diagnozowania stanu technicznego pojazdów.

Budowa obiektu jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Post Wbiliśmy pierwszą łopatę pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..


Zapraszamy na kurs dla kandydatów na diagnostów [LUBLIN]

$
0
0

7 października 2017 roku rozpocznie się kurs dla kandydatów na diagnostów, który zorganizuje wspólnie WSOP razem z firmą Motoconsilio. Zajęcia prowadzone będą w siedzibie PPT PKS Lublin S.A. przy ulicy Hutniczej 3.

Kurs dla kandydatów na diagnostów obejmuje zakres określony w rozporządzeniu ministra ds. transportu w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do diagnostów:

  • szkolenie podstawowe,
  • szkolenie specjalistyczne BUS100,
  • szkolenie specjalistyczne ADR,
  • szkolenie specjalistyczne GAZ,
  • szkolenie specjalistyczne ZMIANY, IMPORT.

W ramach kursu zapewniamy materiały szkoleniowe i przerwy kawowe.

Koszt pełnego kursu dla kandydatów na diagnostów: 2000 zł brutto. Klienci WSOP otrzymują rabat 10 proc. W przypadku skierowania na kurs kilku osób istnieje możliwość negocjacji ceny.

Miejsce zajęć teoretycznych: PPT PKS Lublin SA, ul. Hutnicza 3.

Zajęcia praktyczne: Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PPT PKS Lublin, ul. Hutnicza 3.

Terminarz szkolenia:

07-08.10.2017 Szkolenie podstawowe
13-15.10.2017 Szkolenie podstawowe
23.10.2017 Szkolenie specjalistyczne BUS100
24-25.10.2017 Szkolenie specjalistyczne ADR
26.10.2017 Szkolenie specjalistyczne GAZ
27.10.2017 Szkolenie specjalistyczne SKIEROWANE, ZMIANY, IMPORT

Więcej informacji oraz zgłoszenia: szkolenia@wsop.pl, tel. 608-333-574.

Post Zapraszamy na kurs dla kandydatów na diagnostów [LUBLIN] pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Jesienne szkolenia diagnostów

$
0
0

Firma WSOP w październiku i listopadzie 2017 roku zaprasza diagnostów na jednodniowe szkolenia dotyczące bieżących zmian w systemie badań technicznych. Odbędą się one w: Legnicy, Katowicach/Jaworznie, Lublinie, Warszawie/Żyrardowie, Białymstoku i Olsztynie. Koszt uczestnictwa: 160 zł brutto.

Ramowy zakres tematyczny szkolenia:

  • Projekt zmian w ustawie Prawo o Ruchu Drogowym (aktualny stan prawny dla w/w zmian),
  • Projekt zmian dotyczących badań technicznych (jesień 2017),
  • Podstawy homologacji,
  • CEP 2.0 – zmiany 2017, aktualny stan, konieczne działania,
  • Zmiana warunków technicznych pojazdów obowiązująca od dnia 1 stycznia 2017 r. (nowe i zmienione masy i wymiary),
  • Zmiana warunków technicznych pojazdów obowiązująca od dnia 1 lipca 2016 r. (zmiany konstrukcyjne i inne),
  • Pojazdy ponadnormatywne: warunki dopuszczenia do ruchu i wymagania techniczne,
  • Pytania uczestników, dyskusja.

Terminy szkoleń oraz planowane miejsca:

  • 10. 2017 – Legnica (Hotel Sękowski, Legnica),
  • 10. 2017 – Katowice/Jaworzno (Grupa Cargo, Jaworzno),
  • 10. 2017 – Lublin (PKS Lublin),
  • 11. 2017 – Warszawa/Żyrardów (OSKP LKR Nowakowscy, Żyrardów),
  • 11. 2017 – Białystok (Hotel Podlasie, Białystok),
  • 11. 2017 – Olsztyn (Iveco Europol, Olsztyn).

Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie poprzez Internet.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na szkolenia znajdą Państwo tutaj.

Post Jesienne szkolenia diagnostów pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Kolejowa oferta od WSOP

$
0
0

Pod koniec września braliśmy udział w 12. Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO w Gdańsku (26-29 września 2017). Prezentowaliśmy naszą ofertę specjalistycznych podnośników dedykowanych dla pojazdów szynowych.

Podczas targów zaprezentowaliśmy ofertę wysokiej jakości specjalistycznych podnośników dla pojazdów szynowych. Były to podpodłogowe dźwigniki niemieckiej firmy J.A. Becker & Söhne oraz przestawne kolumny francuskiego producenta SEFAC. Na stoisku towarzyszyli nam przedstawiciele obu firm, którzy odpowiadali na najbardziej specjalistyczne pytania naszych klientów.

– Odbyliśmy szereg ciekawych spotkań. Nowoczesne i znakomite jakościowo produkty, które pokazywaliśmy wzbudziły duże zainteresowanie odwiedzających. Mamy nadzieję, że przełoży się to w przyszłości na efekty handlowe – powiedział Jarosław Cichoń, prezes zarządu WSOP.

Oprócz dedykowanych podnośników branży kolejowej możemy również zaoferować kompleksową współpracę na każdym etapie inwestycji – od projektu, aż po końcowy montaż i szkolenie załogi.

Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO w Gdańsku to największe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. W liczbach przedstawia się to tak: 30 tys. m kw. powierzchni wystawienniczej, 1 tys. m torów do ekspozycji taboru oraz maszyn i urządzeń torowych oraz 700 wystawców z 25 krajów. Targi odbywają się w centrum wystawienniczym AmberExpo. Wystawa odbywa się w cyklu dwuletnim.

Post Kolejowa oferta od WSOP pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

CERTUS na Czarnym Lądzie

$
0
0

Wrzesień 2017 roku obfitował w liczne imprezy targowe. Gościliśmy między innymi w Republice Południowej Afryki na targach Automechanika w Johannesburgu prezentując linię diagnostyczną CERTUS. Mamy nadzieję, że ten rynek eksportowy umożliwi nam nawiązanie wielu kontaktów handlowych.

W targach Automechanika w RPA wzięło udział w sumie dziewięć firm z Polski, w tym WSOP. Rynek tego kraju jest wciąż słabo znany dla wielu polskich przedsiębiorców. Republika Południowej Afryki to najbardziej rozwinięty kraj na czarnym kontynencie. Państwo zamieszkuje w sumie około 52 miliony osób. Branża samochodowa od kilku lat stanowi priorytet rządu RPA.
Nasze stoisko budziło duże zainteresowanie odwiedzających, wśród których większość to byli klienci poszukujący linii diagnostycznej. Prezentowana na stoisku uniwersalna rolka hamulcowa oraz szafa sterownica CERTUS 3 prowokowała do wielu technicznych pytań.

Nasi pracownicy wzięli również udział w szkoleniu organizowanym przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Pretorii. Przedstawiciele WPHI obecni byli również na targach na stoisku promując polską gospodarkę i ofertę firm obecnych na wystawie.

Mamy nadzieję, że już niebawem obecność w Johannesburgu umożliwi pozyskanie nowych klientów i przełoży się na udane kontrakty handlowe.

Udział w targach w RPA jest realizowany w ramach projektu pt. „Rozwój firmy W.S.O.P. Sp. z o.o. poprzez internacjonalizację sprzedaży urządzeń do diagnostyki bezpieczeństwa jazdy pojazdów samochodowych” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 Oś priorytetowa III. Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw Poddziałanie: 3.3.3. Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand.

Post CERTUS na Czarnym Lądzie pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Wprowadzenie CEPiK 2.0, a urządzenia produkcji MAHA starszych typów

$
0
0

W polskich stacjach kontroli pojazdów funkcjonuje jeszcze pewna ilość kilkunastoletnich urządzeń produkcji firmy MAHA o oznaczeniach „E”, „Screen” oraz „Eurotest”. Ich użytkownicy pytają nas, jaki wpływ na możliwość użytkowania tych urządzeń ma wprowadzenie systemu CEPiK 2.0 planowane na 13 listopada 2017? Niektórzy z nich zaniepokojeni zostali plotkami, jakoby urządzenia starszych generacji nie mogły pracować z systemem CEPiK 2.0.

Odpowiadając w skrócie – wprowadzenie CEPiK 2.0 nie pociąga za sobą konieczności żadnych zmian w urządzeniach diagnostycznych.

Stacje kontroli pojazdów już teraz zasilają CEPiK danymi. W wersji 2.0 tego systemu będą również pobierać dane pojazdu przed wykonaniem badania. W związku z tym potrzebne są pewne modernizacje infrastruktury informatycznej w SKP (certyfikaty VPN oraz SSL dla oprogramowania obsługującego rejestr badań technicznych), jednakże nie wiąże się to z wydatkami. Stacja musi posiadać stałe łącze internetowe.

Jeśli któryś z diagnostów lub właścicieli stacji chciałby dowiedzieć się więcej, zachęcamy do kontaktu z producentem oprogramowania obsługującego jego SKP. Szczegółowe informacje dostępne są również na stronie internetowej Ministerstwa Cyfryzacji – cepik.gov.pl.

Zmiany wprowadzane w listopadzie tego roku nie wprowadzają zmian w procedurach użytkowania samych urządzeń diagnostycznych. Nie wprowadza się żadnego połączenia urządzeń z systemem CEPiK. Oznacza to, że użytkownicy starszych urządzeń nie muszą obawiać się niespodziewanego przymusu wymiany na przykład istniejących rolek czy analizatora spalin na nowe. Oczywiście należy przypomnieć, że urządzenia w SKP zawsze powinny być użytkowane zgodnie z instrukcją obsługi i w trybie przewidzianym dla badań urzędowych, ale do tego zawsze Państwa zachęcaliśmy i wprowadzenie CEPiK 2.0 niczego tu nie zmienia.

Jeśli ktoś z Państwa byłby niepokojony plotkami, możecie Państwo zgłaszać takie przypadki do nas. Będziemy na bieżąco wyjaśniać wszelkie wątpliwości i pytania.

Post Wprowadzenie CEPiK 2.0, a urządzenia produkcji MAHA starszych typów pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Szeroki i dobrze doświetlony kanał diagnostyczny

$
0
0

Bardzo praktyczny kanał diagnostyczny posiada stacja kontroli pojazdów w Pewli Małej koło Żywca. Szeroki w dolnej części (co ułatwia pracę), a dodatkowo dobrze oświetlony za pomocą listwy LED.

Kanał w swojej górnej części posiada przewidzianą przepisami prawa szerokość, natomiast w dolnej rozszerza się zapewniając więcej miejsca, a tym samym dużo większy komfort pracy diagnoście. Naokoło kanału zamontowano listwę oświetleniową, która zapewnia tak dobre oświetlenie, że żadna dodatkowa lampa nie jest już diagnoście potrzebna, aby sprawdzać stan techniczny podwozia pojazdu.

Więcej na temat tej inwestycji mogą Państwo przeczytać tutaj.

Post Szeroki i dobrze doświetlony kanał diagnostyczny pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

CEPiK 2.0: koniec „turystyki przeglądowej”?

$
0
0

13 listopada zacznie działać system CEPiK 2.0, po tym jak prezydent RP podpisał nowelizację ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Jest to kolejny krok w zakresie działań naprawczych systemu, a regulacja dotyczy badań technicznych dopuszczających pojazd do ruchu. Dzięki niej ma zostać wyrugowana z rynku tzw. „turystyka przeglądowa”, co z kolei wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Według opinii resortu cyfryzacji zmiany pozwolą na zwiększenie zakresu informacyjnego w Centralnej Ewidencji Pojazdów i pozwolą na uzyskanie wyższej jakości danych, a tym samym podniesienie poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego i bezpieczeństwa obrotu pojazdami na rynku wtórnym.

W opinii Jarosława Cichonia, prezesa zarządu WSOP, na zmiany w systemie CEPiK trzeba spojrzeć z perspektywy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

– Myślę, że obecne zmiany, po latach dreptania w miejscu, idą w dobrą stronę dla wszystkich, w tym także dla większości SKP. Mam jednak poczucie niedosytu, bo gdyby włączono do CEP stosunkowo małą paczkę danych z wyników pomiarów, otrzymano by znaczną poprawę jakości danych, a przy okazji naprawiono dużą część nieprawidłowości, głównie w zakresie nadzoru nad badaniami technicznymi. Teraz pozostaje stworzyć kolejny system informatyczny zamiast wykorzystać istniejący – podsumowuje J. Cichoń.

Ustawa wejdzie w życie 13 listopada 2017 roku. Przepisy zobowiązujące producentów i importerów pojazdów do przekazywania danych do katalogu marek i typów pojazdów homologowanych w drodze wyjątku wejdą w życie dopiero po upływie 12 miesięcy od dnia ogłoszenia.

Post CEPiK 2.0: koniec „turystyki przeglądowej”? pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..


CERTUS zadebiutował w Paryżu

$
0
0

Zakończyły się największe w tym roku europejskie targi motoryzacyjne Equip Auto w Paryżu. Trwały od 14 do 21 października i zgromadziły ponad 1400 wystawców i niemal 100 tysięcy odwiedzających.

Polskim akcentem w branży stacji kontroli pojazdów była prezentacji linii diagnostycznej CERTUS 3. Odwiedzający nasze stanowisko europejscy kontrahenci i potencjalni klienci bardzo chwalili solidność wykonania i zastosowane rozwiązania techniczne (zwłaszcza przekładnie planetarne w uniwersalnym urządzeniu rolkowym oraz falowniki zapewniające łagodny rozruch i wspomaganie wyjazdu z rolek).

Szczególne pochwały – nawet ze strony konkurentów – zebrała jednak grafika oprogramowania i design szafy sterującej. Przypomnijmy, że już raz w Paryżu szczególnie doceniono ten aspekt linii CERTUS 3 – w 2015 roku otrzymaliśmy bowiem złoty medal w konkursie POPAI Awards na targach wzornictwa przemysłowego.

Targi Equip Auto pozwoliły na poczynienie paru ciekawych obserwacji. Niewątpliwie najbardziej okazałe i oryginalne stanowisko zostało przygotowane przez światowego potentata w segmencie farb i lakierów firmę PPG. Stanowisko miało bryłę przypominającą wielki statek wycieczkowy, ale w tonacji ekologicznej. Zwracały uwagę wykończenia z zielonego mchu, udekorowane dodatkowo licznymi zielonymi roślinami. Trudno uwolnić się od refleksji, że im jakaś branża jest potencjalnie bardziej toksyczna dla środowiska naturalnego, tym bardziej podkreśla na różne sposoby swoje zaangażowanie na jego rzecz.

Z kolei firma Bosch przedstawiła kilka rarytasów dla kolekcjonerów klasycznych pojazdów. Największą uwagę zwracał skuter o oryginalnym designie i niespotykanych już dzisiaj rozwiązaniach technicznych (bagażnik przed kierownicą).

Nie zabrakło też pojazdów o bardzo nowoczesnym wzornictwie, jak choćby zaprezentowany przez fachowców od fotografii egzemplarz McLarena.

Z ciekawostek uwagę zwracała luksusowa, nieco dekadencka myjnia dla… psów, z pięknymi podobiznami najlepszych przyjaciół człowieka. Mimo niewątpliwej atrakcyjności wizualnej raczej nie przewidujemy powodzenia tego konceptu technicznego w naszej części Europy.

Udział w targach Equip Auto we Francji jest realizowany w ramach projektu pt. „Rozwój firmy W.S.O.P. Sp. z o.o. poprzez internacjonalizację sprzedaży urządzeń do diagnostyki bezpieczeństwa jazdy pojazdów samochodowych” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 Oś priorytetowa III. Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw Poddziałanie: 3.3.3. Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand.

Post CERTUS zadebiutował w Paryżu pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Nasza inwestycja z lotu ptaka

$
0
0

Prace przy budowie Centrum Badawczo-Rozwojowego naszej firmy szybko postępują. Obiekt powstaje w Knurowie przy ulicy Dworcowej. Inwestycja finansowana jest ze środków Unii Europejskiej.

W październikowe, słoneczne popołudnie wykonaliśmy kilka zdjęć z drona obrazujących postęp prac na budowie Centrum Badawczo-Rozwojowego. Wykonawca prac planuje, że jeszcze w tym roku zamknie zarówno halę montażową, jak i budynek biurowy. Biorąc pod uwagę tempo budowy wydaje się to być bardzo prawdopodobne.

 

Budowa obiektu jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Post Nasza inwestycja z lotu ptaka pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Remont, modernizacja czy wymiana urządzeń produkcji MAHA?

$
0
0

Spora część linii diagnostycznych produkcji MAHA użytkowanych na stacjach kontroli ma już kilkanaście lat, część dobiega nawet 20 lat pracy. Ich właściciele zastanawiają się nad dalszą eksploatacją, bądź wymianą. Tego typu decyzjom sprzyjają także nadchodzące zmiany w systemie badań technicznych, które postawią przed stacjami nowe wymagania.

WSOP od wielu lat obsługuje i naprawia urządzenia produkcji MAHA. Posiadamy w tym względzie bardzo duże doświadczenie i chcemy się nim podzielić, aby klienci dokonali najlepszego (z ich punktu widzenia) wyboru, co do dalszego losu urządzeń.

Przede wszystkim podkreślenia wymaga fakt, że nie ma wymogu modernizowania bądź wymiany urządzeń. Unowocześnienie posiadanej linii diagnostycznej może jednak znacznie usprawnić i przyspieszyć prowadzenie badań technicznych.

Na obecna chwilę pracujące urządzenia produkcji MAHA spełniają wszystkie wymagania, jednak wiele z nich ma już pewne istotne techniczne ograniczenia. Chociażby w przypadku archiwizacji może to utrudniać pracę, a tym samym wydłużać czas badania.

– Wielu klientów w ostatnim czasie zgłasza się do WSOP w celu weryfikacji stanu urządzeń z prośbą o przedstawienie najlepszego rozwiązania ich modernizacji. Szczegółowo weryfikujemy kondycję linii, proponujemy kilka dostępnych rozwiązań, przedstawiamy porównanie kosztów oraz zalet poszczególnych wariantów. Sporządzenie takich kalkulacji pozwala klientowi podjąć decyzję „od ręki”, bądź przygotować się do przeprowadzenia inwestycji w późniejszym czasie – tłumaczy Adrian Kuśka, Inżynier Serwisu WSOP.

Na wszelkie pytania dotyczące modernizacji urządzeń MAHA odpowiedzą dyspozytorzy regionalni Serwisu WSOP. Dla każdego klienta przygotujemy indywidualną ofertę, dopasowaną do posiadanego urządzenia. Szczegóły dostępne są u dyspozytorów regionów serwisowych.

Post Remont, modernizacja czy wymiana urządzeń produkcji MAHA? pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Montaż CERTUSA w Australii

$
0
0

Linia diagnostyczna CERTUS trafiła do nowego obiektu serwisowego ISUZU UTE na wschodnim wybrzeżu Australii w miejscowości Gold Coast niedaleko Brisbane. To nasza pierwsza realizacja na tym kontynencie.

Właściciel serwisu wybrał zestaw uniwersalnych rolek hamulcowych z dociążaczem osi w komplecie z szarpakiem. W obiekcie tym serwisowane są pojazdy użytkowe ISUZU, głównie pick-up’y oraz ciężarówki. Siedziba firmy jest w trakcie przenosin do nowego obiektu, który znajduje się obok obwodnicy miasta.
Nasi pracownicy na miejscu prowadzili szkolenie dla tamtejszego dystrybutora z montażu oraz obsługi linii.

Post Montaż CERTUSA w Australii pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Szkolenia diagnostów w sześciu miastach

$
0
0

Niemal 100 osób wzięło udział w cyklu sześciu jednodniowych szkoleń diagnostów organizowanych przez naszą firmę w październiku i listopadzie 2017 roku. Szkolenia te dotyczyły zmian w systemie badań technicznych, choć największym zainteresowaniem diagnostów cieszyły się informacje dotyczące CEP 2.0. Był to już trzeci z cyklu szkoleń, które przygotowała firma WSOP.

Szkolenia odbywały się bezpośrednio w okresie poprzedzającym uruchomienie nowego systemu CEP 2.0 i właśnie ta tematyka budziła największe zainteresowanie diagnostów. Dodatkowo omawialiśmy również zagadnienia dotyczące najnowszych zmian: w ustawie Prawo o Ruchu Drogowym oraz w systemie badań technicznych z jesieni tego roku.

– W ciągu najbliższych miesięcy zaprosimy diagnostów na kolejny cykl szkoleń, tym bardziej, że w 2018 roku wejdą w życie kolejne duże zmiany w systemie badań technicznych. Wysokie zainteresowanie szkoleniami jasno pokazuje, że diagności chcą na bieżąco dokształcać się, aby nie zostawać w tyle, bo przepisy wciąż się zmieniają – stwierdził koordynator szkoleń w firmie WSOP, Hubert Banasiewicz.

Firma WSOP planuje w przyszłości organizować kolejne tego typu szkolenia, o czym poinformujemy już niebawem.

Post Szkolenia diagnostów w sześciu miastach pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Zapraszamy na kurs dla kandydatów na diagnostów [ŻYRARDÓW]

$
0
0

15 stycznia 2018 roku rozpocznie się kurs dla kandydatów na diagnostów, który zorganizuje wspólnie WSOP razem z firmą Motoconsilio. Zajęcia prowadzone będą w siedzibie LKR „Nowakowscy” przy ul. Jodłowskiego 80 w Żyrardowie.

Kurs dla kandydatów na diagnostów obejmuje zakres określony w rozporządzeniu ministra ds. transportu w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do diagnostów:

  • szkolenie podstawowe,
  • szkolenie specjalistyczne BUS100,
  • szkolenie specjalistyczne ADR,
  • szkolenie specjalistyczne GAZ,
  • szkolenie specjalistyczne ZMIANY, IMPORT.

W ramach kursu zapewniamy materiały szkoleniowe i przerwy kawowe.

Koszt pełnego kursu dla kandydatów na diagnostów: 2000 zł brutto. Klienci WSOP otrzymują rabat 10 proc. W przypadku skierowania na kurs kilku osób istnieje możliwość negocjacji ceny.

Miejsce zajęć teoretycznych: LKR „Nowakowscy”, ul. Jodłowskiego 80, 96-300 Żyrardów.

Zajęcia praktyczne: Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów WZY/011, ul. Tarczyńska 111, 96-320 Mszczonów.

Terminarz szkolenia:

15-19.01.2018 – Szkolenie podstawowe,
22.01.2018 – Szkolenie specjalistyczne BUS100,
23-24.01.2018 – Szkolenie specjalistyczne ADR,
25.01.2018 – Szkolenie specjalistyczne GAZ,
26.01.2018 – Szkolenie specjalistyczne SKIEROWANE, ZMIANY, IMPORT.

Więcej informacji oraz zgłoszenia: szkolenia@wsop.pl, tel. 608-333-574.

Post Zapraszamy na kurs dla kandydatów na diagnostów [ŻYRARDÓW] pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Stacja paliw z „okręgówką”

$
0
0

Stacja kontroli pojazdów w sąsiedztwie stacji paliw to wciąż niezbyt częsty widok w Polsce, choć to znakomite połączenie biznesowe. Firma Petro Car z Kujaw zdecydowała się na rozszerzenie swojej dotychczasowej oferty właśnie o przeglądy techniczne. Wybór padł na CERTUSA.

Inwestor posiadał dużą działkę w pobliżu własnej stacji paliw, co tylko ułatwiło wpasowanie kolejnego budynku. Cały kompleks obejmuje teraz: sprzedaż paliw, myjnię oraz SKP.
Pracownik naszej firmy służył inwestorowi pomocą od samego początku, zanim jeszcze wbito w ziemię pierwszą łopatę. Właściciel Petro Caru oczekiwał kompleksowej pomocy od naszej firmy: począwszy od konsultacji architektonicznych i budowlanych, a na asyście przy odbiorze TDT kończąc.

Więcej na temat inwestycji: tutaj.

Post Stacja paliw z „okręgówką” pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..


Świąteczne spotkanie w WSOP

$
0
0

Jak co roku pracownicy WSOP w połowie grudnia zasiedli do wspólnej wigilii. Spotkanie odbyło się w restauracji niedaleko Gliwic. Świętowaliśmy w gronie niemal 60 osób.

Obowiązkowym punktem każdego świątecznego spotkania jest wystąpienie prezesa zarządu, Jarosława Cichonia, który w krótkich słowach podsumowuje miniony rok. W tym roku wyjątkowo dużo uwagi poświęcił w swoim przemówieniu budowie Centrum Badawczo-Rozwojowego WSOP, które powstaje w Knurowie. Pokazywał zdjęcia z placu budowy, mówił o postępie prac i planach rozwojowych firmy.

Firmowa wigilia była także okazją do refleksji nad mijającym rokiem i nad naszymi planami. W 2015 roku opracowaliśmy zestaw rdzennych wartości WSOP, które załoga przyjęła jako ważne. Powoływaliśmy na te wartości przy okazji prezentacji planów rozwoju eksportu i udziału w targach zagranicznych na przestrzeni lat 2017-2019.

Po części oficjalnej wigilii przyszedł czas na wspólne rozmowy…

Post Świąteczne spotkanie w WSOP pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Rozbudowa podstawowej stacji kontroli

$
0
0

Okręgówka w Turzach w Wielkopolsce w powiecie ostrzeszowskim to ciekawy przykład rozbudowy stacji podstawowej do standardu okręgowego. Inwestor do istniejącego budynku dobudował halę dla pojazdów powyżej 3,5 tony.

Nie mając w zasadzie innego wyboru (z uwagi na zakres prac) inwestor zdecydował się na całkowite zamknięcie SKP na czas przebudowy. Stacja kontroli działa w ramach kompleksu motoryzacyjnego wraz z serwisem pojazdów osobowych i dostawczych. Zlokalizowana jest przy ruchliwej drodze wojewódzkiej, a dodatkowo biorąc pod uwagę, że to teren wiejski decyzja o rozbudowie stacji jest w pełni uzasadniona i z pewnością przyniesie właścicielowi wymierne korzyści.

Więcej na temat inwestycji znajdą Państwo tutaj.

Post Rozbudowa podstawowej stacji kontroli pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Rolki hamulcowe CERTUS na zamówienie Mercedesa

$
0
0

Dobiega końca budowa i wyposażanie nowego serwisu pojazdów użytkowych Mercedes-Benz, który powstaje w Emilianowie (koło Radzymina) przy trasie S8. Specjalnie na zamówienie inwestora firma WSOP wyprodukowała i dostarczyła poszerzone rolki hamulcowe CERTUS CRB18.

Serwis WSOP może się pochwalić kolejnym dużym montażem wykonanym w autoryzowanym serwisie pojazdów użytkowych Mercedes-Benz. W Emilianowie była to specyficzna usługa, ponieważ obiekt ten jest wyposażony w topowe urządzenia, rzadko spotykane w warsztatach.

Na szczególną uwagę zasługuje urządzenie rolkowe CERTUS CRB18 zamontowane na okręgowej stacji kontroli pojazdów. Nasza firma wyprodukowała je specjalnie na zamówienie Mercedesa zgodnie z otrzymanymi wytycznymi. Rolki CRB18 to urządzenie o zwiększonej wytrzymałości, co umożliwia badanie pojazdów o nacisku na oś nawet do 18t. Powiększone bębny rolek – szerokie na 1150 mm, o średnicy 262 mm – umożliwiają badanie najszerszych pojazdów poruszających się obecnie po polskich drogach. Urządzenie pracuje na stacji kontroli, dlatego przeprowadziliśmy również jego certyfikację.

Warto wspomnieć także o zamontowanym przez Serwis WSOP dużym podnośniku stemplowym firmy JAB (J.A. Becker und Söhne) do samochodów ciężarowych, ale również rozbudowanej instalacji do dystrybucji olejów i płynów eksploatacyjnych. Jest ona dodatkowo wyposażona w system monitoringu podpięty do centralnego systemu magazynowego Mercedesa.

Wieloletnie doświadczenie i zdobyta wiedza umożliwia Serwisowi WSOP wykonywanie nietypowych zleceń, które przy ciągłym rozwoju techniki pojawiają się coraz częściej.

Post Rolki hamulcowe CERTUS na zamówienie Mercedesa pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Dźwigniki samochodowe w świetle przepisów dozoru technicznego

$
0
0

Podnośniki samochodowe, a mówiąc precyzyjnie Urządzenia Transportu Bliskiego „UTB”, bo taką noszą nazwę w myśl ustawy o dozorze technicznym), podlegają kontroli i nadzorowi przez Urząd Dozoru Technicznego. Z czym się to wiąże w praktyce funkcjonowania serwisu samochodowego – rozmawiamy z Adrianem Kuśką, Inżynierem Serwisu WSOP.

Czy samodzielnie można zamontować i uruchomić podnośnik samochodowy?

Podnośnika samochodowego nie wolno uruchamiać we własnym zakresie, chyba że posiadamy odpowiednie kwalifikacje. W przypadku dźwigników większość prac przy nich może wykonywać tylko konserwator, czyli osoba z odpowiednimi uprawnieniami.

To konserwator powinien przeprowadzić montaż podnośnika potwierdzając wykonane prace stosownym protokołem, który to z kolei jest później potrzebny do dokumentacji dozorowej. Również przeglądy i naprawy dźwigników muszą być wykonywane przez osoby z uprawnieniami, a każda taka czynność wpisana do dziennika konserwacji. Dziennik Konserwacji i Napraw powinien być założony dla każdego urządzenia, ale nie musi to być specjalna książka. Wystarczy zwykły zeszyt w formacie A5, do którego za każdym razem (począwszy od montażu) wpisuje się osoba wykonująca czynności serwisowe przy dźwigniku, każdorazowo podając również numery swoich uprawnień.

Od razu po montażu można rozpocząć użytkowanie podnośnika?

Mimo, iż dźwignik został już zmontowany przez uprawnioną osobę nie można go użytkować do czasu przeprowadzenia odbioru przez Inspektora Urzędu Dozoru Technicznego. Odbiór taki odbywa się po złożeniu odpowiedniego wniosku w UDT wraz z kompletem dokumentów dotyczących dźwignika wymaganych przepisami. Dopiero po uzyskaniu pozytywnej decyzji i zarejestrowaniu dźwignika w UDT można legalnie na nim pracować.

Jednak należy pamiętać, iż taka legalna praca szybko się kończy i w zależności od kilku czynników może skończyć się już nawet po kilkudziesięciu dniach od odbioru ze względu na konieczność wykonania przeglądu okresowego przez uprawnionego konserwatora lub ponownego odbioru przez Inspektora UDT, tak zwanego Badania Okresowego.
Konserwacje dźwigników muszą być wykonywane zgodnie z zaleceniami producenta dźwignika, co jest wpisane w instrukcji obsługi – z reguły wykonuje się je co 6 miesięcy. Natomiast Badania Okresowe przeprowadza się zgodnie z przepisami, ale zazwyczaj jest to co 12 miesięcy.

Nie należy też zapominać, że do legalnej pracy podnośnik musi mieć aktualne pomiary parametrów instalacji elektrycznej, a te są ważne przez 24 miesiące. Chyba że został zamontowany na zewnątrz, lub w silnie zawilgoconym pomieszczeniu, co skraca ważność pomiarów do 12 miesięcy.

A co w sytuacji wykonania napraw podnośnika?

Jeżeli wykonana zostanie naprawa w trakcie eksploatacji dźwignika i będzie ona związana z serwisem istotnych elementów nośnych (np. wymiana nakrętki nośnej dźwignika śrubowego) wtedy jesteśmy zobowiązani o tym powiadomić UDT i przeprowadzić Odbiór Eksploatacyjny. Dobrze jest, aby z takimi naprawami nie czekać do momentu wystąpienia awarii tylko wykonywać je wcześniej, przed odbiorem okresowym. Unikniemy wtedy dodatkowych kosztów.

Eksploatacja zgodna z przepisami nie jest prosta, dlatego warto wszystkie te czynności obsługowe przekazać profesjonalnej firmie, która będzie się tym zajmowała i pilnowała wszystkich terminów – począwszy od montażu i zgłoszenia do odbioru przez przeglądy, zgłaszanie kolejnych odbiorów i dbanie o bezawaryjną pracę.

Dodam jeszcze, iż całkowitą nieprawdą jest twierdzenie krążące wśród właścicieli niektórych warsztatów samochodowych, że: „jak nie zatrudniam pracownika to nie muszę zgłaszać dźwignika do UDT”. Przepisom podlegają wszystkie urządzenia, a stosownych dokumentów dozorowych mogą wymagać np. firmy ubezpieczeniowe przy okazji wypłaty odszkodowań w razie jakiegokolwiek wypadku (uszkodzenia samochodu czy uszczerbku na zdrowiu pracownika).

Post Dźwigniki samochodowe w świetle przepisów dozoru technicznego pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Rodzinna stacja kontroli pojazdów

$
0
0

Podstawowa stacja kontroli pojazdów w Janikowie koło Poznania to prawdziwie (nie tylko z nazwy) rodzinna SKP – prowadzona przez małżeństwo Państwa Ligmanowskich.

To ich pierwsza inwestycja w branży przeglądów rejestracyjnych. Wcześniej Pan Ligmanowski pracował jako diagnosta, z tego okresu znał również naszą firmę. Wspólnie z żoną podjęli śmiałą decyzję o otwarciu własnego biznesu. Zaczęło się od pomysłu, w którego realizacji pomogła nasza firma.

Więcej na temat inwestycji można przeczytać tutaj.

Post Rodzinna stacja kontroli pojazdów pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Viewing all 276 articles
Browse latest View live