Quantcast
Channel: aktualności Archives - Wyposażenie stacji kontroli pojazdów
Viewing all 276 articles
Browse latest View live

Szkolenia diagnostów na Dolnym Śląsku i Podkarpaciu

$
0
0

Firma WSOP zaprasza diagnostów na jednodniowe szkolenia dotyczące bieżących zmian w systemie badań technicznych. Odbędą się one 25 kwietnia w Legnicy oraz 26 kwietnia w Świlczy koło Rzeszowa. Koszt uczestnictwa: 160 zł brutto.

Ramowy zakres tematyczny szkolenia:

  • Zmiana warunków technicznych pojazdów obowiązująca od dnia 1 lipca 2016 r. (zmiany konstrukcyjne i inne),
  • Zmiana warunków technicznych pojazdów obowiązująca od dnia 1 stycznia 2017 r. (nowe i zmienione masy i wymiary),
  • Ustawa – Prawo o ruchu drogowym (aktualny stan prawny dla w/w zmian),
  • CEP 2.0 aktualny stan, konieczne działania,
  • Pojazdy ponadnormatywne: warunki dopuszczenia do ruchu i wymagania techniczne,
  • Pytania uczestników, dyskusja.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na szkolenia znajdą Państwo tutaj.

Post Szkolenia diagnostów na Dolnym Śląsku i Podkarpaciu pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..


BADANIA TECHNICZNE: 1 stycznia 2017 zmienił się szereg przepisów

$
0
0

1 stycznia 2017 roku wszedł w życie kolejny duży pakiet zmian w systemie badań technicznych pojazdów (związanych głównie z wymiarami pojazdów, ich masą oraz naciskami osi). W kwietniu 2017 firma WSOP organizuje na Dolnym Śląsku i Podkarpaciu szkolenie dla diagnostów. Zmieniło się bowiem ministerialne rozporządzenie, które określa szczegółowe wymagania dla różnego typu pojazdów. Dla diagnostów oznacza to konieczność stosowania nowych wytycznych.

W życie wszedł obszerny pakiet regulacji prawnych, które dotyczą kwestii związanych głównie z wymiarami pojazdów, ich masą oraz naciskami osi. Firma WSOP zaprasza diagnostów do Legnicy i Świlczy koło Rzeszowa na jednodniowe szkolenie, które w sposób kompleksowy przybliży wprowadzane zmiany oraz ich praktyczne zastosowanie w codziennej pracy.
W rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia z 2016 roku, poz. 858 wprowadzono zmiany, które zaczęły obowiązywać od 01.01.2017 roku. Zmiany głównie dotyczyły Działu II w zakresie wymiarów pojazdów, mas i nacisków osi. Zasadnicze zmiany, dotyczące badań technicznych, związane są z §2, §3 i §5.

Poniżej prezentujemy hasłowo najważniejsze zagadnienia:

§2 – DŁUGOŚĆ, SZEROKOŚĆ POJAZDU:

  • określono maksymalną długość ciągnika rolniczego – 12m,
  • dodano kolejne pojazdy mogące posiadać maksymalną szerokości pojazdu 2,6m – klimatyzowany kontener i wymienne nadwozie,
  • dodano wykaz urządzeń, zgodnie z rozporządzeniem Komisji (UE) nr 1230/2012, których nie uwzględnia się do wymiarów zewnętrznych pojazdu.

§3 – DOPUSZCZALNA MASA CAŁKOWITA POJAZDU:

  • określono maksymalną DMC dla przyczepy o ilości osi trzech lub więcej – 24t,
  • dopuszczono DMC zespołu większą niż 40 ton, bez względu na daty I rejestracji pojazdów z założeniem, że mamy do czynienia z przewozem kontenerów (transport intermodalny). W zależności od ilości osi w zespole może być 42 lub 44 tony.
  • dla autobusu o dwóch osiach, zarejestrowanego po raz pierwszy od 01.01.2017, dopuszczono DMC 19,5 t,
  • dopuszczono opony typu „super single” (w gwarze diagnostów: „szerokie kapcie”) opcjonalnie do opon z kołami bliźniaczymi,
  • określono maksymalną DMC dla pojazdu silnikowego o ilości osi większej niż trzy – 32 t,
  • określono maksymalną DMC zespołu pojazdów, w którym pojazdem ciągnącym jest ciągnik rolniczy – 40 t,
  • doprecyzowano sposób określania maksymalnej masy przyczepy z hamulcem w kontekście pojazdu ciągnącego o DMC do 3,5 t. Dodatkowo, w przypadku samochodu terenowego, doprecyzowano, że maksymalna masa przyczepy może stanowić 150 proc. DMC pojazdu ciągnącego,
  • doprecyzowano sposób określania maksymalnej masy przyczepy bez hamulca. Maksymalna masa ciągniętej przyczepy bez hamulca nie może przekroczyć połowy ich masy własnej powiększonej o 75 kg,
  • Minimalne statyczne obciążenie pionowe urządzenia sprzęgającego (parametr S) nie może być mniejsze niż 4 proc. dopuszczalnej masy ciągniętej i mniejsze niż 25 kg,
  • Określono DMC przyczepy z hamulcem, ciągniętej przez autobus. DMC przyczepy nie może przekroczyć 3500 kg, a bez hamulca 750 kg oraz nie może przekraczać dopuszczalnej masy całkowitej autobusu,
  • W przypadku ciągnika rolniczego dodano zaczep kulowy, w przypadku którego wartość maksymalnego obciążenia pionowego nie może przekraczać 4000 kg.

§5 – NACISKI OSI:

  • nowe podejście do określania nacisków osi w przypadku pojazdów wieloosiowych, uwzględniające w grupie osi osie napędowe i nienapędowe. Między innymi, przy rozstawie osi w naczepie między 1,4 a 1,8m, dopuszcza się 27 t nacisku dla trzyosiowej naczepy.

Firma WSOP zaprasza diagnostów do Legnicy i Świlczy koło Rzeszowa na jednodniowe szkolenie, które w sposób kompleksowy przybliży wprowadzane zmiany oraz ich praktyczne zastosowanie w codziennej pracy.

Post BADANIA TECHNICZNE: 1 stycznia 2017 zmienił się szereg przepisów pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Zmodernizowane linie produkcji MAHA pracują już na SKP

$
0
0

Serwis WSOP w ostatnim czasie przeprowadził modernizacje kilku linii diagnostycznych produkcji MAHA. Dzięki temu klienci uniknęli sporych wydatków na zakup nowych urządzeń, a po modernizacji sprzęt spełnia wszystkie wymogi, aby przez kolejne lata pracował na stacji kontroli pojazdów.

Wspomniane modernizacje przeprowadzone zostały na różnego typu liniach diagnostycznych, pochodzących z różnych okresów produkcji, dlatego ich zakres obejmował każdorazowo inny zestaw czynności: od wymiany samego sterowania, aż po kompleksowy remont grup podłogowych wraz z lakierowaniem obudów i wymianą bębnów.

Głównym problemem linii diagnostycznych produkcji MAHA starszych typów (E, Screen, Eurotest, ale także Eurosystem z początkowych lat produkcji) jest sterowanie oparte na niewykorzystywanych już obecnie rozwiązaniach. W bardzo starych liniach jest to jeszcze sterownik przemysłowy, w nieco nowszych komputer PC. Dopóki elektronika pracuje bez zarzutu, problemy nie występują. Jednak w przypadku awarii komputera trudno jest serwisować ten sprzęt, ponieważ brakuje do niego części zamiennych, a dodatkowo starsze wersje systemu operacyjnego (np. Windows 98) nie występują już w sprzedaży i nie są wspierane przez firmę Microsoft.

Kilku naszych klientów (między innymi: stacje Autotest z Czechowic-Dziedzic i Bielska-Białej oraz MPGK Katowice) zdecydowało się na kompleksową modernizację posiadanych linii produkcji MAHA – zarówno w wersjach osobowych, jak i uniwersalnych. Zmodernizowane urządzenia pracują na nowym komputerze z systemem operacyjnym Windows 8 i oprogramowaniu w wersji Eurosystem 7.50. Możliwa jest także wymiana szafy sterującej na nową. Linia diagnostyczna po takiej modernizacji posiada certyfikat Instytutu Transportu Samochodowego potwierdzający spełnianie przez nią wymagań w stosunku do stacji przeprowadzających badania techniczne pojazdów.

Istnieje również możliwość modernizacji starszych rozwiązań znanych jako E (zegary), Screen lub samodzielnych urządzeń FWT i MINC w wersji „D”. Przebudowa wiąże się wtedy z wymianą układów sterująco-pomiarowych z możliwością wymiany szafy sterującej na nową lub adaptowaniem starej szafy w zależności od wersji urządzenia.

Każdorazowo modernizacje wykonywane są w oparciu o oryginalne części zamienne producenta. Dodatkowo istnieje również możliwość przebudowy linii produkcji MAHA z użyciem nowoczesnego sterownika CERTUS.

Na wszelkie pytania dotyczące modernizacji linii produkcji MAHA odpowiedzą dyspozytorzy regionów serwisowych.

Post Zmodernizowane linie produkcji MAHA pracują już na SKP pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Jak doskonalić jazdę w poślizgu bocznym?

$
0
0

Ośrodki Doskonalenia Techniki Jazdy (ODTJ) powinny mieć na swoim wyposażeniu urządzenie do destabilizacji toru jazdy, które służy doskonaleniu techniki jazdy w poślizgu bocznym. Firma WSOP jest producentem takiego urządzenia. To nowoczesna konstrukcja, która zapewnia stabilną pracę oraz krótki czas oczekiwania pomiędzy kolejnymi przejazdami.

Produkowane przez firmę WSOP urządzenie jest nowoczesną konstrukcją opartą o najlepsze wzorce europejskie i dostosowaną do różnych form użytkowania. Wykonane jest w formie przestrzennej konstrukcji stalowej o wysokiej sztywności i precyzyjnie spasowanego układu przesuwu płyty, zabudowanych we wnęce fundamentowej. Siła szarpnięcia przenoszona jest na fundament za pomocą specjalnie skonstruowanych amortyzatorów, co wpływa na trwałość fundamentu i całego urządzenia. Za ruch części szarpiącej odpowiada rozbudowany układ hydrauliczny dysponujący znaczną rezerwą parametrów technicznych, precyzyjnie wykonanymi siłownikami o określonym skoku i dużymi akumulatorami ciśnienia pozwalającymi na wykonanie dynamicznego ruchu praktycznie niezależnie od obciążenia. Po wykonaniu szarpnięcia płyta wraca do położenia środkowego lub skrajnego w zależności od żądanej sekwencji. Kierunek kolejnego szarpnięcia może zostać wybrany przez instruktora lub ustalany losowo.

W czasie szkolenia pojazd najeżdża na płytę szarpiącą z określoną prędkością, a układ automatyki wywołuje szybki ruch płyty (szarpnięcie), powodując poślizg boczny kół osi tylnej. Następnie pojazd przemieszcza się w poślizgu bocznym po wydzielonym obszarze, tzw. płycie poślizgowej, która wykonana jest z materiału o niskiej przyczepności i dodatkowo zraszana jest wodą przez układ ruchomych dysz. W nawierzchni tej montowane są także kurtyny wodne imitujące przeszkody, które ma ominąć szkolony kierowca.

Zarówno płyta szarpiąca destabilizująca kierunek jazdy na wprost, jak i płyta poślizgowa są elementami toru szkoleniowego ODTJ, a szkolenie kierowców na takich torach przewidziane jest w przepisach Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Szkolenie kierowców w warunkach zbliżonych do rzeczywiście spotykanych na drogach jest elementem zarówno obowiązkowego, jak i dobrowolnie podejmowanego przez kierowców doskonalenia umiejętności oraz ma oczywistą przewagę nad szkoleniami wykonywanymi na symulatorach wirtualnych.

Więcej na temat płyty szarpiącej można przeczytać w katalogu produktów.

Post Jak doskonalić jazdę w poślizgu bocznym? pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Diagności szkolili się z nowych przepisów

$
0
0

W sumie kilkadziesiąt osób wzięło udział w jednodniowych szkoleniach diagnostów dotyczących bieżących zmian w systemie badań technicznych, które odbyły się w Legnicy oraz Świlczy koło Rzeszowa. Były to kolejne z cyklu szkoleń, które przygotowała firma WSOP.

Mocno oczekiwanym punktem każdego szkolenia były informacje dotyczące zmiany warunków technicznych pojazdów obowiązujące od 1 lipca 2016 r. i 1 stycznia 2017 (zmiany konstrukcyjne i inne) oraz zasady wykonywania badań homologacyjnych. Uczestnicy byli zainteresowani również stanem prac nad wprowadzeniem w życie systemu CEP 2.0 i jego wdrożeniem na stacjach kontroli pojazdów.

– Duże zainteresowanie szkoleniami jasno pokazuje, że tego typu cykliczne spotkania są konieczne. Diagności chcą na bieżąco dokształcać się, aby nie zostawać w tyle, bo przepisy zmieniają się nieustannie – powiedział koordynator szkoleń w firmie WSOP, Hubert Banasiewicz.

Do poprowadzenia szkolenia zaprosiliśmy specjalistów w swoich dziedzinach: Krzysztof Cieślak (MotoConsilio), Norbert Jezierski (Norcom), Grzegorz Kaszubski, Paweł Posuniak (PIMOT) i Karol Zielonka (PIMOT).

Firma WSOP planuje w przyszłości organizować następne tego typu szkolenia, o czym poinformujemy już niebawem.

Post Diagności szkolili się z nowych przepisów pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

CERTUS w pełni przygotowany do zmian w przepisach

$
0
0

Konstruując CERTUSA założyliśmy jako priorytet, aby móc elastycznie i szybko reagować w sytuacjach, kiedy zmieniają się przepisy dotyczące sposobu przeprowadzania badań. A takie właśnie zmiany wymusi Dyrektywa nr 45. Chociaż w momencie powstawania tego tekstu końcowy zakres zmian w przepisach nie jest jeszcze dokładnie znany, to użytkownicy CERTUSA na pewno nie poniosą ryzyka niepotrzebnej wymiany urządzeń. Jako producent urządzeń zadbaliśmy o to już dużo wcześniej.

 

Archiwizacja i kalibracja

Archiwizowane będą wyniki pomiarów z urządzenia do badania hamulców i analizatora spalin lub dymomierza oraz dokumentacja fotograficzna dotycząca badania. Dane pomiarowe zbierane będą na dysku komputera, jednakże zachowana zostanie możliwość działania urządzeń pojedynczo. Już teraz CERTUS przystosowany jest do pracy w systemie komunikacji STM-Net zapewniającym archiwizację wyników pomiarów. Można spodziewać się wprowadzenia w polskim prawie jednolitego protokołu transmisji danych (jak np. w Niemczech, Francji czy we Włoszech). Jesteśmy dobrze przygotowani do tej operacji.

Urządzenia diagnostyczne podlegać będą w szerszym niż dotychczas zakresie okresowej kalibracji (nie należy mylić tego pojęcia z legalizacją). Chodzi o okresową kalibrację mechaniczną urządzeń. Serwis WSOP działający na terenie całego kraju już dzisiaj wykonuje ją przy każdym przeglądzie technicznym.

 

Obowiązkowa waga?

Być może wprowadzone zostaną wagi (dla samochodów powyżej 3,5t) oraz urządzenia do kontroli i ustawienia świateł nowej generacji. Wszystkie uniwersalne urządzenia rolkowe CERTUS (z uwagi na konstrukcję opartą o pełnowymiarowe skrzynie) przygotowane są do zamontowania tak zwanej wagi dynamicznej bez konieczności kosztownej przebudowy lub wymiany urządzenia.

Zmianie ulec mogą także zakresy pomiarowe urządzeń do pomiaru skuteczności i równomierności działania hamulców. Już teraz urządzenia CERTUS dysponują zakresem pomiarowym 40 kN – większym niż obecnie wymagany.

 

Aktualizacja oprogramowania

Cykliczne aktualizacje oprogramowania sterującego pracą linii CERTUS zapewniają jego użytkownikom łatwe dostosowanie starszych urządzeń do nowych wymagań. Odbywa się to w razie potrzeby przy okresowym przeglądzie technicznym urządzeń lub on-line.

Dyrektywa nr 45 podaje minimalną prędkość ruchu płyt szarpaka dla pojazdów o dmc powyżej 3,5t. Szarpaki CERTUS spełniają ten warunek.

 

Warto pamiętać, że wszystkie linie diagnostyczne dostarczone przez WSOP można w różnym zakresie modernizować (zarówno CERTUS, jak i te produkcji MAHA), a WSOP dysponuje w tym zakresie stosownymi certyfikatami zgodności.

Post CERTUS w pełni przygotowany do zmian w przepisach pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Jakie czekają nas zmiany w przepisach dot. SKP?

$
0
0

Zmian będzie dużo, wybraliśmy jedynie te, które w największym stopniu wpłyną na sytuację w branży. Na dzień, w którym powstał ten materiał dostępny był jedynie polski tekst Dyrektywy 2014/45/UE oraz projekt nowelizacji Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym (wersja z marca 2017). Dla ułatwienia zmiany te podzieliliśmy na trzy części.

 

Nadzór nad SKP i diagnostami

Całość nadzoru nad stacjami kontroli pojazdów i diagnostami przejmie Transportowy Dozór Techniczny. Oznacza to przejęcie przez TDT dotychczasowych kompetencji starostw powiatowych.

  • Ilość ponownych, niezapowiedzianych kontroli wynosić będzie 0,5 proc. od ogólnej liczby badań (rocznie da to 80 tysięcy kontroli, na każdą SKP średnio 17 kontroli rocznie),
  • Nie będzie kontroli metodą „tajemniczego klienta”,
  • W razie stwierdzenia naruszeń przepisów przewidziano kary finansowe dla przedsiębiorców (do 10 tys. zł) i diagnostów (do 5 tys. zł) oraz kary dyscyplinarne (np. cofnięcie uprawnień),
  • Nadzór finansowany będzie z opłat wnoszonych przez kierowców (4 zł od badania, docelowo nie więcej niż 2 euro).
  • Powstanie kilkanaście Centrów Badawczych TDT. Do 2023 roku będą one mogły funkcjonować w istniejących OSKP na podstawie umów z przedsiębiorcami. Placówki te wykonywać będą wąski zakres badań i nie będą konkurowały z istniejącymi „okręgówkami”,

 

Stacje Kontroli Pojazdów

Tu zmiany dotyczą zarówno kwestii technicznych, jak i sposobu przeprowadzania oraz zakresu badań. Nie zmienia się natomiast podstawa prawna funkcjonowania SKP – ich prowadzenie pozostaje nadal działalnością regulowaną. Nie ulegają także zmianom warunki lokalowe.

  • Możliwe będzie badanie ciągników rolniczych poza stacjami (przez podstawowe i okręgowe SKP),
  • Przedsiębiorca będzie mógł zapłacić przelewem za badanie techniczne (wtedy płatność z SKP do TDT nastąpi po uregulowaniu faktury),
  • Pobieranie opłaty od klienta tylko w przepisowej wysokości oraz zakaz przekazywania tzw. prezentów,
  • Archiwizowane będą wyniki pomiarów z urządzenia do badania hamulców i analizatora spalin lub dymomierza oraz dokumentacja fotograficzna dotycząca badania,
  • Urządzenia diagnostyczne będą podlegać okresowej kalibracji (nie mylić z legalizacją),
  • Poświadczenia zgodności wydane przed wejściem w życie ustawy zachowują swoją ważność do wygaśnięcia (5 lat lub do zmiany stanu faktycznego),
  • Umożliwiony zostanie dostęp do bazy CEPiK w trybie on-line,
  • Być może wprowadzone zostaną wagi i urządzenia do kontroli i ustawienia świateł nowej generacji,
  • Prawdopodobnie zmianie ulegną zakresy pomiarowe urządzeń do pomiaru skuteczności i równomierności działania hamulców,
  • Wprowadzone zostaną nowe wymogi odnośnie szarpaków.

 

Diagności

Główne zmiany dotyczą szkoleń i zakresu posiadanych uprawnień.

  • Diagności będą egzaminowani przez TDT, który będzie także prowadził centralny rejestr diagnostów,
  • Uprawnienia może uzyskać osoba z wykształceniem technicznym (nie tylko kierunkowym), zmniejszono wymagania odnośnie praktyki dla absolwentów szkół wyższych,
  • Obowiązek uczestniczenia co 2 lata w dwudniowych warsztatach doskonalenia zawodowego,
  • Diagności posiadający niepełne uprawnienia powinni je uzupełnić w ciągu 3 lat,
  • Dotychczas posiadane uprawnienia będą ważne 24 lub 36 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy. W tym czasie muszą oni przejść szkolenie zawodowe,
  • Kształcenie diagnostów będzie działalnością regulowaną. Wykładowcy będą mieli obowiązek uczestnictwa w cyklicznych szkoleniach TDT, a ośrodki szkolenia poddawane będą okresowej kontroli.

Opisane tu wybrane zmiany powstały na bazie zapisów polskiego tekstu Dyrektywy 2014/45/UE oraz projektu nowelizacji Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym (wersja z marca 2017).

Post Jakie czekają nas zmiany w przepisach dot. SKP? pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Mnóstwo pytań w sprawie zmian na SKP

$
0
0

Już w maju 2018 roku wejdą w życie zmiany przepisów dotyczących stacji kontroli i diagnostów. Zagadnienie to było zasadniczą częścią corocznej konferencji Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów w Zakopanem, która odbyła się pod koniec maja.

Konferencję otworzył prezes PISKP, dr inż. Leszek Turek. Przywitał zaproszonych gości, w tym przedstawicieli ministerstw: Infrastruktury i Budownictwa oraz Cyfryzacji, a także Inspekcji Transportu Drogowego, Policji, Związku Powiatów Polskich, Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, Instytutu Transportu Samochodowego, Związku Przewoźników oraz uczestników konferencji. Podkreślił, że od kilku lat kolejne konferencje poświęcone są implementacji Dyrektywy 2014/45/UE i wyraził opinię, że urządzenia w polskich stacjach kontroli spełniają wymogi nakładane przez Dyrektywę. Chwalił również metodykę prac przyjętych przez Ministerstwo Cyfryzacji przy nowelizacji przepisów dotyczących CEPiK 2.0. Zmodernizowany, praktycznie zupełnie nowy CEPiK wprowadzony zostanie w październiku 2017 i zapewniać będzie komunikację w trybie on-line.

Najbardziej wyczekiwanym przez uczestników Konferencji było wystąpienie naczelnika Jerzego Króla z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Zajęło ono godzinę wypełnioną dużą ilością znanych i garścią nowych informacji. Z kolei w popołudniowym panelu dyskusyjnym J. Król odpowiadał na wiele pytań zadawanych przez uczestników. W porównaniu do poprzednich prezentacji oraz treści projektu nowelizacji ustawy Prawo o Ruchu Drogowym (dostępnej na stronie Rządowego Centrum Legislacji), zauważyliśmy pewne zmiany. Archiwizacja wyników pomiarów dotyczyć ma – jak dotychczas – urządzeń do oceny równomierności i skuteczności działania hamulców. Pierwsza nowość: podano, że wobec sygnałów, że zdecydowana większość stacji jest do tego gotowa – wchodzi ona w życie bez okresu przejściowego od 20 maja 2018 roku. Z kolei – druga nowość – najdłuższym możliwym do zastosowania okresem przejściowym objęto archiwizację z analizatorów spalin i dymomierzy, wejdzie ona w życie dopiero od 1 stycznia 2023 roku. Archiwizowane mają być też zdjęcia wykonane w czasie badania, ale nie podano tu szczegółów technicznych. Można się spodziewać, że zdjęcia służyć będą jako dowód obecności pojazdu na stacji w czasie badania oraz do wiarygodnego powiązania wyników pomiarów z badanym pojazdem. Dla stacji wyposażonych w stare typy urządzeń oznacza to potrzebę ich unowocześnienia tak, by móc spełnić ten wymóg. Naszym zdaniem logiczne jest, że wyniki pomiarów powinny być docelowo dostępne – podobnie jak dane w CEPiK – w trybie on-line.

 

Kontrole owszem, ale bez ponownego wzywania kierowców

Prelegent omówił rodzaje kontroli wykonywanych przez Transportowy Dozór Techniczny:

  • Sprawdzenie. Zakres jak dotychczas, nadal będzie ono podstawą do wydania zezwolenia na wykonywanie badań technicznych, z tym że przeprowadza się je tylko raz (znika obowiązek powtarzania go co pięć lat), chyba że nastąpi znaczna zmiana stanu faktycznego czy prawnego. Zmiany takie jak wymiana urządzeń objęte będą procedurą sprawdzenia częściowego – uzupełniającego.
  • Kontrole wyników przeprowadzanych badań (niezapowiedziane).
  • Kontrole „ad hoc” – niezapowiedziane, wykonywane na podstawie statystyk prowadzonych przez TDT.
  • Kontrole okresowe (raz w roku), wykonywane bez wcześniejszej zapowiedzi (to odpowiednik tych kontroli, które obecnie wykonuje Starostwo Powiatowe).

Z kolei w czasie panelu dyskusyjnego Jerzy Król doprecyzował, że kontrole obejmujące zatwierdzenie wyników badań, które ma wykonywać TDT (z wyliczeń wynika, że rocznie przypadnie średnio 17 kontroli na każdą stację) wykonywane będą jako kontrole dokumentów (zarchiwizowanych wyników pomiarów), przy czym inspektor TDT będzie mógł zatwierdzać kilka wyników pomiarów podczas jednej wizyty. Nie będzie ponownych kontroli samochodów, kierowcy nie odczują z tego powodu uciążliwości. Odnieśliśmy wrażenie, że wypowiedzi pana Króla uspokoiły uczestników konferencji obawiających się częstych i utrudniających im pracę kontroli.

 

Uprawnienia diagnosty najlepiej uzyskać przed majem 2018

W czasie dyskusji właściciele stacji kontroli nie ukrywali, że obawiają się konkurencji ze strony Centrów Badań Technicznych TDT. Jerzy Król przekonywał, że CBT nie ograniczają zakresu badań wykonywanych przez OSKP, stanowią natomiast „drugą instancję” techniczną w razie kwestionowania przez klienta wyniku badania i nie będą konkurencyjne dla prywatnych stacji kontroli. Rodziło to wśród przedsiębiorców pytania o sens ekonomiczny budowy i utrzymywania takich centrów ze środków publicznych. Z sali padło też pytanie o to, kto będzie kontrolował stacje TDT. Jak łatwo się domyślić pytanie jest klasycznym problemem „kto skontroluje kontrolującego”. Jerzy Król doprecyzował, że szesnaście planowanych Centrów Badań Technicznych TDT powstać ma do początku 2020 roku, a nie – jak wcześniej planowano – do 2023. Badania przewidziane dla TDT nie będą do tego czasu wykonywane.

Prelegent oceniał, że zaostrzeniu ulegną wymogi dopuszczenia do zawodu diagnosty, choć w niektórych przypadkach, po konsultacjach z MEN, kryteria zostaną zliberalizowane. Zalecał jednak, by jeśli ktoś myśli o zdobywaniu uprawnień diagnosty, lepiej zrobić to teraz, przed datą 20 maja 2018. Jednocześnie pełne świadectwo kompetencji diagnosty zawierające adnotację zgodności kwalifikacji z Dyrektywą 2014/45/UE będzie uprawnieniem zawodowym uznawanym w całej Unii Europejskiej. Diagności posiadający niepełne uprawnienia powinni dążyć do ich uzupełnienia, jednakże diagności pracujący wyłącznie w podstawowych SKP będą mogli legitymować się pełnymi uprawnieniami, ale tylko dla tego rodzaju stacji.

Ciekawą prezentację przedstawił również podinspektor Armand Konieczny z Komendy Głównej Policji. Dotyczyła ona policyjnych statystyk wypadków drogowych i ich przyczyn oraz opublikowanego w marcu raportu NIK dotyczącego stacji kontroli i sprawowanego nad nimi nadzoru. Zainteresowanych dalszymi szczegółami zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami.

Post Mnóstwo pytań w sprawie zmian na SKP pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..


„Okręgówka” w sąsiedztwie elektrociepłowni

$
0
0

Niecodziennego sąsiada posiada wyposażona przez naszą firmę okręgowa stacja kontroli pojazdów w Jaworznie. Graniczy z… elektrociepłownią Jaworzno III – jednym z największych tego typu zakładów w Polsce.

Obiekt OSKP to wolnostojący murowany budynek, wybudowany specjalnie dla potrzeb stacji. Grupa Cargo zdecydowała się na współpracę z naszą firmą i zakup linii diagnostycznej CERTUS 3 w wersji uniwersalnej. Urządzenie posiada cały szereg przydatnych funkcji: badanie 4×4, wspomaganie wyjazdu z rolek, wagę, dociążacz osi czy dwa ekrany powtarzające.

Więcej na temat tej inwestycji można przeczytać tutaj.

Post „Okręgówka” w sąsiedztwie elektrociepłowni pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Badanie techniczne z wykorzystaniem… tabletu [VIDEO]

$
0
0

Udostępniliśmy naszym klientom mobilny system sterowania pracą linii diagnostycznej CERTUS z wykorzystaniem tabletu. Bez wysiadania z pojazdu diagnosta może zarządzać parametrami pracy urządzenia i w czasie rzeczywistym podglądać wyniki przeprowadzanych pomiarów.

Z pozycji tabletu diagnosta może: wprowadzić dane pojazdu, wybrać tryb badania, zapisywać i przeglądać wyniki – słowem ma dostęp do wszelkich funkcjonalności, które do tej pory dostępne były wyłącznie z pozycji komputera PC. Dodatkowo możliwe jest płynne przechodzenie pomiędzy tabletem, a komputerem. Umożliwia to chociażby dokończenie na komputerze procedur badania rozpoczętych przy użyciu tabletu.

– Po kilkutygodniowych testach u naszego klienta (Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów KREG Żory) możemy powiedzieć, że diagności są bardzo zadowoleni i nie chcą nam już oddać tabletu – żartobliwie skomentował prezes zarządu WSOP, Jarosław Cichoń.

10-calowy tablet (rozdzielczość full HD) posiada solidne mocowanie do szyby czołowej pojazdu, a wi-fi o wysokiej przepustowości zapewnia płynną pracę urządzenia w każdym miejscu hali diagnostycznej.

Post Badanie techniczne z wykorzystaniem… tabletu [VIDEO] pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Korozja twój wróg!

$
0
0

Korozja to wróg niemal wszystkich urządzeń ze stali. Serwis WSOP wykonuje usługi kompleksowego remontu sprzętu, który ucierpiał od działania korozji, ale jego ogólny stan techniczny pozwala na dalszą eksploatację. Profesjonalna regeneracja przywraca sprzęt do pełnej sprawności.

remont_linii_diagnostycznej_wsop_1 W praktyce na działanie korozji narażone są szczególnie urządzenia montowane w podłodze: rolki hamulcowe, testery amortyzatorów, ale także podnośniki nożycowe. Główną przyczyną problemów są trudne warunki pracy.

Z naszych doświadczeń wynika, że najbardziej problem korozji odczuwają urządzenia na stacjach kontroli pojazdów. Szczególnie w okresie zimowym sprzęt pracuje zawilgocony, a ponadto topniejący śnieg z samochodów dostaje się do wnętrza urządzeń wraz z solą drogową. Mimo wykorzystania przez producentów dobrych technologii zabezpieczania sprzętu przed korozją upływ czasu i agresywne środki chemiczne robią swoje. Po kilku-kilkunastu latach nieuchronnie dochodzi do korodowania całych elementów

– mówi Adrian Kuśka, inżynier Serwisu WSOP.

remont_linii_diagnostycznej_wsop_2Jeżeli użytkowane urządzenie znajduje się w ogólnie niezłej kondycji technicznej warto zastanowić się nad jego kompleksowym remontem. Serwis WSOP przed regeneracją każdorazowo określa stan techniczny poszczególnych elementów, stopień ich zużycia, powstałe uszkodzenia i proponuje wykonanie remontu wg indywidualnie opracowanego zakresu prac i ich wyceny. Modernizacja może obejmować wymianę części mechanicznych, regenerację powłok lakierniczych czy kompleksowy remont obudów.

W przypadku remontu podnośników nożycowych w grę może wchodzić wymiana elementów układu hydraulicznego, przewodów, jak również regeneracja powłoki lakierniczej.

Serwis WSOP może wykonać doraźne naprawy u klienta, które nie będą wymagały demontażu. Przy większych, kompleksowych remontach konieczne jest zdemontowanie urządzenia.

remont_linii_diagnostycznej_wsop_3

Modernizacja z finansowego punktu widzenia jest dla klienta opłacalna w przypadku urządzeń drogich w zakupie i jeszcze nie nadmiernie wyeksploatowanych. Mam tu na myśli głównie linie diagnostyczne oraz podnośniki nożycowe. Sprzęt po regeneracji uzyskuje wówczas żywotność na kilka kolejnych lat. Dodatkowo po remoncie urządzenie jest tańsze w eksploatacji

– tłumaczy Adrian Kuśka.

Jeśli mowa o korozji, to z pewnością na zachowanie urządzeń w dobrym stanie ma wpływ także wykonywanie regularnych przeglądów. Pracownik Serwisu WSOP dokonując co pół roku inspekcji sprzętu w porę dostrzeże powstające ogniska korozji. Ich wczesne wykrycie pozwoli zabezpieczyć antykorozyjnie metalowe elementy, odsuwając konieczność wykonania kompleksowego remontu.

Jeżeli są Państwo zainteresowani usługą remontu urządzeń wystarczy skontaktować się mailowo lub telefonicznie z dyspozytorami regionów serwisowych.

Post Korozja twój wróg! pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Testowy przejazd po urządzeniu destabilizującym tor jazdy pojazdu [VIDEO]

$
0
0

Jak w praktyce trenować radzenie sobie z poślizgiem bocznym pojazdu? Najlepsze są ćwiczenia praktyczne, a te można wykonać na płycie szarpiącej (urządzeniu destabilizującym tor jazdy samochodu). Producentem takiego sprzętu jest firma WSOP z Gliwic.

Płyta szarpiąca wraz z płytą poślizgową zamontowana jest na terenie firmy szkoleniowej Grupa Cargo w Jaworznie. Mieliśmy okazję testować praktyczne działanie urządzenia. Wyłączony system kontroli trakcji pojazdu ESP wymaga od kierowcy dużo więcej wprawy i doskonałej techniki jazdy.

W czasie szkolenia pojazd najeżdża na płytę szarpiącą z określoną prędkością (30-40 km/h), a układ automatyki wywołuje szybki ruch płyty (szarpnięcie), powodując poślizg boczny kół osi tylnej. Następnie pojazd przemieszcza się w poślizgu bocznym po wydzielonym obszarze, tzw. płycie poślizgowej, która wykonana jest z materiału o niskiej przyczepności i dodatkowo zraszana wodą przez układ dysz. W nawierzchni tej montowane są także kurtyny wodne imitujące przeszkody, które ma ominąć szkolony kierowca.

Szkolenie kierowców w warunkach zbliżonych do rzeczywiście spotykanych na drogach jest elementem zarówno obowiązkowego, jak i dobrowolnego doskonalenia umiejętności oraz ma oczywistą przewagę nad szkoleniami wykonywanymi na symulatorach wirtualnych.

Więcej na temat płyty szarpiącej można przeczytać w katalogu produktów.

Post Testowy przejazd po urządzeniu destabilizującym tor jazdy pojazdu [VIDEO] pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Oprogramowanie linii CERTUS przekonuje kolejnych klientów

$
0
0

Podczas wyboru linii diagnostycznej dla stacji kontroli pojazdów inwestorzy coraz większą uwagę zwracają na funkcjonalność oprogramowania. I to nie tylko w kontekście nadchodzących zmian w przepisach, ale również znaczącym ułatwieniu w codziennej pracy.

Nie inaczej było w przypadku naszego wieloletniego klienta – firmy DIA-KAR z Rybnika. Podczas wyboru linii diagnostycznej inwestor zwracał uwagę na wysoką funkcjonalność oprogramowania. W tym względzie CERTUS spełnił jego oczekiwania, co zresztą podkreślali również diagności, kiedy odwiedziliśmy stację, aby wykonać zdjęcia obiektu. Szczególnie zwracali oni uwagę na prostotę pracy i graficzną przejrzystość programu, powołując się na doświadczenia w pracy z inną linią, uznanego niemieckiego producenta. Chwalili również procedurę badania pojazdów z napędem 4×4 – zarówno w trybie automatycznym, jak i ręcznym.

Więcej na temat tej inwestycji można przeczytać tutaj.

Post Oprogramowanie linii CERTUS przekonuje kolejnych klientów pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

CERTUS w Republice Południowej Afryki

$
0
0

Zapraszamy na targi Automechanika do Johannesburga. Nasi pracownicy będą na nich prezentować linię diagnostyczną CERTUS, co mamy nadzieję rozpocznie naszą obecność na tamtejszym rynku. Wystawa w stolicy RPA odbywać się będzie w dniach 27-30 września 2017.

Republika Południowej Afryki to najbardziej rozwinięty kraj na czarnym kontynencie. Państwo zamieszkuje w sumie około 52 miliony osób. Branża samochodowa od kilku lat stanowi priorytet rządu RPA, który ma się stać lokomotywą napędową gospodarki i dać impuls do przyspieszonego rozwoju kraju.
Targi Automechanika odbywają się Expo Centre Johannesburg, Nasrec.

Udział w targach w RPA jest realizowany w ramach projektu pt. „Rozwój firmy W.S.O.P. Sp. z o.o. poprzez internacjonalizację sprzedaży urządzeń do diagnostyki bezpieczeństwa jazdy pojazdów samochodowych” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 Oś priorytetowa III. Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw Poddziałanie: 3.3.3. Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand.

Post CERTUS w Republice Południowej Afryki pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Nowa myjnia ciężarowa w Słubicach

$
0
0

Firma LONTEX Truck do swojego oddziału w Słubicach w województwie lubuskim zakupiła myjnię pojazdów ciężarowych WashTec MaxiWash Vario. Urządzenie zostało już przez naszych serwisantów uruchomione, a rozbudowany kompleks niebawem rozpocznie działalność.

Pierwotnie obiekt Lontexu oferował wyłącznie usługi związane z serwisowaniem tachografów pojazdów ciężarowych. Właściciele postanowili rozszerzyć działalność – między innymi o wspomnianą myjnię. Urządzenie WashTec MaxiWash Vario to trzyszczotkowy portal, który został doposażony w funkcję mycia podwozia, która pozwala na domywanie nawet trudno dostępnych elementów pojazdu.

Dodatkowo w kompleksie Lontexu znajdą się okręgowa stacja kontroli pojazdów, dwustanowiskowy warsztat ciężarowy, myjnia oraz serwis tachografów. Otwarcie obiektu po rozbudowie nastąpi już niebawem.

Z uwagi na lokalizację tuż przy granicy z Niemcami oraz w pobliżu autostrady A2 to prawdziwe zagłębie usług serwisowych dla ciężarówek. Z pewnością nie zabraknie tu klientów. Firma Lontex to jeden z naszych wieloletnich klientów, który na przestrzeni minionych lat zakupił w WSOP kompleksowe wyposażenie dla kilku swoich oddziałów.

Post Nowa myjnia ciężarowa w Słubicach pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..


Kto ma olej w głowie, ten wymienia olej w… podnośniku

$
0
0

Szybsze zużywanie się uszczelnień, większy pobór prądu, a w skrajnych przypadkach nawet zatarcie pompy – takie mogą być konsekwencje pracy podnośnika warsztatowego, w którym na czas nie wymieniono oleju hydraulicznego. Serwis WSOP zaleca cykliczne przeglądy oraz wymiany części i materiałów eksploatacyjnych w podnośnikach hydraulicznych.

PoDSC_4509dnośnik samochodowy to bardzo często podstawowe i najważniejsze urządzenie w każdym warsztacie czy też na stacji kontroli pojazdów. Dużą część podnośników – zarówno tych dwukolumnowych, czterokolumnowych, jak i nożycowych – stanowią urządzenia o napędzie hydraulicznym. Jak większość sprzętu wymagają one okresowych przeglądów, w tym także cyklicznej wymiany uszczelnień, węży, przewodów oraz oleju hydraulicznego.

Podczas pracy olej stopniowo traci swoje pierwotne właściwości. Mówiąc potocznie: „starzeje się.” W wyniku utleniania powstają substancje o charakterze kwasów, żywic i osadów węglowych. Z racji swojej dużej lepkości osadzają się one na ściankach układu hydraulicznego, tworząc powierzchnię podobną do papieru ściernego. Konsekwencją tego procesu jest powstawanie zwiększonego tarcia, co może w skrajnym przypadku doprowadzić nawet do zatarcia pompy

– tłumaczy inżynier serwisu WSOP, Adrian Kuśka.

Posiadając wieloletnie doświadczenie w serwisowaniu podnośników Serwis WSOP zaleca wymianę oleju hydraulicznego co 2 lata, ale także przy każdej wymianie pompy i/lub siłowników. Z kolei węże hydrauliczne, ze względu na ich parcenie, zaleca się wymieniać co 5 lat. Podane okresy dotyczą przypadków, kiedy producent sprzętu nie określił zaleceń, odnośnie terminów wymiany oleju i przewodów hydraulicznych.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo u dyspozytorów regionów serwisowych.

Post Kto ma olej w głowie, ten wymienia olej w… podnośniku pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Rozpoczynamy budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego

$
0
0

19 lipca 2017 roku oficjalnie przekazaliśmy plac budowy wykonawcy robót, a niebawem nastąpi wbicie pierwszej łopaty pod budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego firmy WSOP. Obiekt powstanie w Knurowie przy ulicy Dworcowej. Inwestycja finansowana jest ze środków Unii Europejskiej.

Zgodnie z projektem architektonicznym powstanie obiekt o łącznej powierzchni prawie 2000 metrów kwadratowych. W jego skład wchodzić będzie duża hala montażowa wraz z częścią biurową. Wykonawca ma nam przekazać gotową inwestycję (z ostatecznym pozwoleniem na użytkowanie obiektu) najpóźniej do 30 czerwca 2018 roku.

W CBR prowadzone będą prace badawczo-rozwojowe w zakresie nowych konstrukcji urządzeń do diagnozowania stanu technicznego pojazdów samochodowych oraz ich obsługi i napraw, doskonalenia metod wytwarzania urządzeń, prowadzenia badań dotyczących zwiększenia trwałości produkowanych urządzeń, rozwoju metod oceny stanu technicznego samochodów, prowadzenia działalności informacyjnej i szkoleniowej w zakresie nowych metod diagnozowania stanu technicznego pojazdów.

Budowa obiektu jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Post Rozpoczynamy budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Kierowcy zwracają uwagę na sprzęt diagnostyczny

$
0
0

Coraz więcej kierowców przyjeżdżających na przegląd rejestracyjny to świadomi klienci, którzy zwracają uwagę nie tylko na jakość obsługi czy rzetelność przeprowadzonego badania, ale także na… użytkowany na SKP sprzęt diagnostyczny. Wystarczy zajrzeć na profile stacji kontroli prowadzone na Facebook’u czy w Google. W tym kontekście decyzja właściciela stacji o zakupie nowoczesnej linii CERTUS to inwestycja w zadowolenie klientów.

Wizyta na SKP to wciąż dla wielu kierowców zło konieczne. Coś porównywalnego z wizytą u dentysty. Oni chcą dostać pieczątkę i niewiele więcej ich interesuje. Ale jest też inna grupa klientów – śmiemy twierdzić, że staje się ona coraz liczniejsza – osób, które można określić mianem świadomych klientów.

Oni chcą zostać dobrze obsłużeni. Zależy im na rzetelnej ocenie stanu technicznego pojazdu, bo dbają o swoje auto i chcą jeździć bezpiecznie. Interesują się wynikami badania, dopytują o szczegóły. Często są również w posiadaniu pojazdu z niestandardowymi funkcjami (np. napęd 4×4, zawieszenie progresywne, itp.) i szukają SKP, która będzie miała nowoczesny sprzęt, zdolny przeprowadzić obiektywny i bezpieczny pomiar.

Z naszych obserwacji wynika, że spora grupa tego typu klientów do tej pory była odsyłana z części stacji, które – na przykład z obawy o uszkodzenie pojazdu – nie chciały się podjąć badania auta z napędem na wszystkie koła.

I choć klienci ci oczekują profesjonalnego podejścia i większej uwagi, to potrafią się odwdzięczyć poleceniami wśród swoich znajomych, ale także dobrymi opiniami publikowanymi w Internecie.

Większość nowych stacji kontroli decyduje się na obecność w mediach społecznościowych. Zadowoleni klienci chętnie wpisują tam swoje opinie, w których bardzo często przewija się wątek nowoczesnego sprzętu. Pokazujemy to na kilku zrzutach ekranu z portalu Facebook z kont prowadzonych przez naszych klientów – właścicieli stacji kontroli – użytkujących CERTUSA.

Linia diagnostyczna CERTUS ze swoimi nowoczesnymi rozwiązaniami wprowadziła odpowiedź na wiele, dotychczas pomijanych, oczekiwań kierowców. Chociażby ułatwione badanie pojazdów z napędem 4×4 czy progresywnym zawieszeniem było jeszcze kilka lat temu opcją, na którą mogli sobie pozwolić nieliczni inwestorzy. Systematyczny wzrost liczby samochodów z niestandardowym wyposażeniem wymusza zakup nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, który spełni oczekiwania klientów.

Dodatkowo zaś powszechna niemal aktywność w Internecie coraz starszych wiekiem grup klientów stacji kontroli umożliwia bieżącą, publicznie dostępną ocenę pracy każdej SKP. Zatem warto inwestować w dobry sprzęt, który nie tylko ułatwia pracę, pozwala korzystać z nowoczesnych funkcji diagnostycznych, ale jest również dużo częściej niż kiedyś dostrzegany i doceniany przez klientów. A to z kolei przekłada się na pozytywne opinie, o które zawsze warto zabiegać.

Post Kierowcy zwracają uwagę na sprzęt diagnostyczny pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

CERTUS na paryskich targach Equip Auto

$
0
0

Zapraszamy na targi Equip Auto w Paryżu, na których zadebiutuje linia diagnostyczna CERTUS. Wystawa w stolicy Francji odbywać się będzie w dniach 17-21 października 2017.

Wystawa Equip Auto odbędzie się w Paris Expo Porte de Versailles. W ostatniej edycji (2015), tej odbywającej się w dwuletnim cyklu imprezy, wzięło udział 1400 wystawców i 95 tys. zwiedzających. Jest to największa tego typu wystawa motoryzacyjna we Francji.

Wcześniej, w lutym tego roku, nasza firma brała także udział w algierskiej edycji Equip Auto.

Udział w targach we Francji jest realizowany w ramach projektu pt. „Rozwój firmy W.S.O.P. Sp. z o.o. poprzez internacjonalizację sprzedaży urządzeń do diagnostyki bezpieczeństwa jazdy pojazdów samochodowych” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 Oś priorytetowa III. Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw Poddziałanie: 3.3.3. Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand.

Post CERTUS na paryskich targach Equip Auto pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Zapraszamy na targi kolejowe TRAKO w Gdańsku

$
0
0

Firma WSOP weźmie udział w 12. Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO w Gdańsku (26-29 września 2017, Amber Expo). To największe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego.

Zaprezentujemy naszą specjalistyczną ofertę – podnośniki dedykowane do pojazdów szynowych (podpodłogowe J.A. Becker & Söhne oraz mobilne kolumny SEFAC). Branży kolejowej możemy również zaoferować kompleksową współpracę na każdym etapie inwestycji – od projektu, aż po końcowy montaż i szkolenie załogi. Nasze stoisko mieści się w hali F, miejsce nr 38.

Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO w Gdańsku to największe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. Prezentacja aktualnego poziomu rozwoju systemów transportowych oraz infrastruktury kolejowej w Polsce, Europie i na świecie. TRAKO to doskonała okazja do promowania transportu szynowego (kolej i tramwaj) spedycji i logistyki kolejowej, prezentacji najnowszych technologii oraz spotkania w środowisku branżowym. Targi odbywają się w cyklu dwuletnim.

Post Zapraszamy na targi kolejowe TRAKO w Gdańsku pojawił się poraz pierwszy w W.S.O.P..

Viewing all 276 articles
Browse latest View live