Quantcast
Channel: aktualności Archives - Wyposażenie stacji kontroli pojazdów
Viewing all 276 articles
Browse latest View live

Przygotuj myjnię do zimy

$
0
0

Przed nadejściem mrozów warto przygotować myjnię do pracy w trudnych warunkach. Serwis WSOP zaleca klientom, aby przede wszystkim w porę wykonać profesjonalny przegląd maszyny oraz właściwie ustawić parametry jej pracy w zimie. Z pewnością oszczędzi to kłopotów i zwróci się z nawiązką.

Najlepszym okresem na tego typu przygotowania jest jesień. To w zasadzie ostatni moment, żeby przygotować myjnię samoobsługową na nadejście tęgich mrozów. Dużo lepiej niskie temperatury znoszą myjnie automatyczne (zarówno portalowe i tunelowe), głównie z racji tego, że pracują w ogrzewanych pomieszczeniach.

– W myjniach automatycznych wskazane jest dokonanie zmian parametrów pracy, np. skrócenie czasu otwarcia bram w hali myjni, zwiększenie wydajności pomp dozujących środki chemiczne oraz regulacja czasu realizacji poszczególnych etapów mycia. W lecie bramy myjni mogą pozostać otwarte, natomiast w zimie trzeba je szybko zamykać, żeby pomieszczenie nadmiernie nie traciło ciepła – mówi Wojciech Piechaczek, Inżynier Serwisu WSOP.

Jeżeli chodzi o myjnie samoobsługowe, to praca takiego urządzenia w ujemnych temperaturach jest możliwa tylko w przypadku, gdy myjnia posiada system antyzamarzaniowy, który zapobiega zamarzaniu układu wodnego na zewnątrz kontenera. Dodatkowo niezbędne jest także posiadanie ogrzewania posadzki, aby na stanowiskach mycia nie tworzyło się lodowisko. Przed zimą należy przejrzeć wszystkie elementy maszyny, które odpowiadają za pracę w niskich temperaturach: system cyrkulacji wody, kocioł grzewczy i system podgrzewania posadzki. Koniecznie należy także skontrolować stan glikolu w systemie ogrzewania podłogowego. Kolejna ważna sprawa to kontrola dozowania środków chemicznych. Zimą auta są brudniejsze niż latem, dlatego konieczne jest zwiększenie dozowania detergentów. Podobnie z woskiem czy nabłyszczaniem, co z kolei wpływa pozytywnie na osuszanie auta po myciu i lepsze nabłyszczenie nadwozia.

– Przy temperaturach niższych niż -10 stopni Celsjusza zaleca się nie używać myjni, ale kategorycznie nie wolno w tym czasie wyłączać urządzenia. Odłączenie zasilania na pewno doprowadzi do zamarznięcia wody w układzie wodnym myjni i spowoduje uszkodzenie podzespołów (lance, węże, elektrozawory, piec itd.). – przestrzega Wojciech Piechaczek, Inżynier Serwisu WSOP.

Z pewnością koszty użytkowania myjni w okresie zimowym będą wyższe. W myjniach samoobsługowych większe zużycie energii służyć będzie podgrzaniu posadzki i zasilaniu systemu antyzamarzaniowego. Z kolei w myjniach automatycznych dodatkowa energia posłuży do ogrzania hali i pomieszczenia technicznego. Typowymi usterkami przytrafiającymi się podczas eksploatacji urządzeń w niskich temperaturach jest zamarzanie wody w zamkniętych profilach lub na powierzchniach urządzeń. Zamarzanie dotyczy przede wszystkim instalacji wodnych, szczególnie bezpośrednio wystawionych na działanie niskich temperatur, ale uważać również należy na instalacje dystrybuujące środki chemiczne. Działanie niskich temperatur na preparaty chemiczne zmienia ich charakterystykę działania, co może pociągnąć za sobą pogorszenie jakości mycia.

Wszystkich zainteresowanych wykonaniem przeglądu urządzeń odsyłamy do dyspozytorów regionów serwisowych.

Post Przygotuj myjnię do zimy pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.


Najszersza w Polsce hala diagnostyczna „okręgówki”

$
0
0

Hala diagnostyczna OSKP „WronCar” w województwie lubuskim to najpewniej najszersze tego typu pomieszczenie w Polsce – mierzy dokładnie 8 metrów. Wśród zalet takiego rozwiązania na pewno wymienić trzeba dużą swobodę wykonywania badań technicznych czy czynności regulacji geometrii.

WronCar to jeden z naszych nowych klientów. Firma działała do tej pory w innej branży, a otwierając „okręgówkę” postanowiła zdywersyfikować prowadzony biznes. Inwestor kupił obszerną działkę wzdłuż obwodnicy miasta Jasień przy drodze wojewódzkiej, która doskonale nadaje się na tego typu działalność.

Wygląd hali diagnostycznej i elewacji budynku jest w całości koncepcją inwestora, który wykorzystał kolorystykę i design linii diagnostycznej CERTUS.

Więcej na temat tej inwestycji można przeczytać tutaj.

Post Najszersza w Polsce hala diagnostyczna „okręgówki” pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Uniwersalny pilot sterowania szarpakiem

$
0
0

Konstruktorzy firmy WSOP zaprojektowali uniwersalny system sterowania szarpakiem, który działa z niemal każdym urządzeniem dostępnym na polskim rynku. Zestaw składa się z pilota radiowego wraz z ładowarką oraz sterownika (konfigurowanego pod konkretne urządzenie).

Fot. Radiowy pilot sterowania szarpakiem

Popularny „szarpak” służy do kontroli luzów w elementach zawieszenia i układu kierowniczego. Jest to jedno z podstawowych urządzeń diagnostycznych na każdej stacji kontroli pojazdów. Jego usterka wymusza na właścicielu zamknięcie SKP do momentu naprawy.

– Główną przyczyną awarii szarpaków jest najczęściej wadliwie działający układ sterowania. Naprawa z pozoru jest prosta. Jednak sytuację często komplikują: brak dostępu do części zamiennych (zwłaszcza w przypadku starszych typów urządzeń), długi czas oczekiwania na dostawę zepsutych elementów, albo ich astronomiczna cena
– wymienia Inżynier Serwisu, Wojciech Piechaczek.

Fot. Sterownik szarpaka

Serwis WSOP coraz częściej spotyka się z takimi właśnie przypadkami i dlatego stworzono alternatywne rozwiązanie – uniwersalny system sterowania szarpakiem. W skład takiego zestawu wchodzi przede wszystkim sterownik, który jest konfigurowany pod konkretne urządzenie. Do tego dochodzi pilot radiowy oraz dedykowana ładowarka. Taki zestaw może obsłużyć w zasadzie każdy szarpak hydrauliczny sprzedawany na polskim rynku.

– Serwis WSOP ma już na koncie kilkanaście wdrożonych rozwiązań i śmiało można stwierdzić, że system w pełni się sprawdza. Dodatkową zaletą jest brak przewodu łączącego pilota ze sterownikiem, ponieważ sterowanie odbywa się drogą radiową – dodaje W. Piechaczek.

Wszystkich zainteresowanych montażem uniwersalnego systemu sterowania szarpakiem odsyłamy do dyspozytorów regionów serwisowych.

Post Uniwersalny pilot sterowania szarpakiem pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Myjnia samoobsługowa jako uzupełnienie SKP

$
0
0

Kolejny klient naszej firmy przekonał się, że myjnia samoobsługowa stanowi doskonałe biznesowe połączenie ze stacją kontroli pojazdów. Firma Auto-Kuriata w Godzikowicach na Dolnym Śląsku zainwestowała w myjnię bezdotykową w układzie 3+1.

Inwestor postanowił poszerzyć kompleks motoryzacyjny w Godzikowicach o myjnię samoobsługową. Działka, na której stała już OSKP jest zlokalizowana bezpośrednio przy drodze krajowej, a dodatkowo było na niej dużo wolnego miejsca zaraz przy wjeździe. Sytuacja wręcz idealna, aby postawić w tym miejscu myjnię.

Wybór padł na popularną konfigurację w układzie 3+1, czyli trzy stanowiska zadaszone i jedno odkryte z żurawiem (przeznaczone do mycia wyższych pojazdów).

Więcej na temat tej inwestycji można przeczytać tutaj.

Post Myjnia samoobsługowa jako uzupełnienie SKP pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Z Pszczyńskiej na Dworcową [NOWA SIEDZIBA WSOP]

$
0
0

Końcem listopada 2019 roku zmieniła się siedziba rejestrowa WSOP. Od teraz mieścimy się już oficjalnie przy ulicy Dworcowej 62 w Knurowie. Naszych kontrahentów prosimy o dokonanie zmiany adresu wg poniższych informacji.

Fot. Budynek WSOP w Knurowie

Już 11 marca 2019 roku większość działów rozwojowych przeniosła się do nowego budynku w Knurowie. W tym dniu rozpoczęło bowiem swoją działalność Centrum Badawczo-Rozwojowe firmy.

W ciągu kolejnych miesięcy uruchomione zostały kolejne kluczowe stanowiska: spawalnia, lakiernia proszkowa oraz laboratorium badawcze. W sąsiadującym z halą montażową budynku przewidzianym jako zaplecze badawczo-szkoleniowe umiejscowiły się już na stałe pozostałe działy odpowiedzialne za rozwój produktu i kształcenie specjalistów branży motoryzacyjnej.

Zmiana siedziby rejestrowej naszej spółki jest ważna także z punktu widzenia naszych kontrahentów, którzy wystawiają nam faktury czy podpisują z nami umowy. Prosimy o dokonanie zmiany adresu wg poniższych informacji.

 

Dane rejestrowe spółki (aktualne na dzień 25.11.2019.):

W.S.O.P. Sp. z o.o.

ul. Dworcowa 62, 44-190 Knurów

KRS – 0000072640 • Sąd Rejonowy w Gliwicach X Wydział Gospodarczy

Wysokość kapitału zakładowego: 204 000 zł

Regon 272179962 • NIP 631-10-02-010

Post Z Pszczyńskiej na Dworcową [NOWA SIEDZIBA WSOP] pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Kurs dla kandydatów na diagnostów [LUBLIN], styczeń 2020

$
0
0

27 stycznia 2020 roku rozpocznie się kurs dla kandydatów na diagnostów, który zorganizuje wspólnie WSOP razem z firmą Motoconsilio. Zajęcia prowadzone będą w siedzibie PPT PKS Lublin przy ulicy Hutniczej 3.

Kurs dla kandydatów na diagnostów obejmuje zakres określony w rozporządzeniu ministra ds. transportu w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do diagnostów:

  • szkolenie podstawowe,
  • szkolenie specjalistyczne BUS100,
  • szkolenie specjalistyczne ADR,
  • szkolenie specjalistyczne GAZ,
  • szkolenie specjalistyczne SKIEROWANE, ZMIANY, IMPORT.

W ramach kursu zapewniamy materiały szkoleniowe, przerwy kawowe oraz obiad.

Koszt pełnego kursu dla kandydatów na diagnostów: 2000 zł brutto. Klienci WSOP otrzymują rabat 10 proc. W przypadku skierowania na kurs kilku osób istnieje możliwość negocjacji ceny.

Miejsce zajęć teoretycznych: PPT PKS Lublin, ul. Hutnicza 3, 20-218 Lublin.

Zajęcia praktyczne: Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PPT PKS Lublin, ul. Hutnicza 3 (LU/005).

Terminarz szkolenia:

27-29.01.2020 Szkolenie podstawowe

03-04.02.2020 Szkolenie podstawowe

05.02.2020 Szkolenie specjalistyczne BUS100

10-11.02.2020 Szkolenie specjalistyczne ADR,

12.02.2020 Szkolenie specjalistyczne GAZ

13.02.2020 Szkolenie specjalistyczne SKIEROWANE, ZMIANY, IMPORT

Rozpoczęcie zajęć każdorazowo o godzinie 9:00.

Więcej informacji oraz zgłoszenia: szkolenia@wsop.pl, tel. 608-333-574.

Post Kurs dla kandydatów na diagnostów [LUBLIN], styczeń 2020 pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Jak często wymieniać olej w podnośnikach hydraulicznych?

$
0
0

Szybsze zużywanie się uszczelnień, większy pobór prądu, a w skrajnych przypadkach nawet zatarcie pompy – takie mogą być konsekwencje pracy podnośnika warsztatowego, w którym na czas nie wymieniono oleju hydraulicznego. Serwis WSOP zaleca cykliczne przeglądy podnośników hydraulicznych.

Podnośnik samochodowy to podstawowe urządzenie w warsztacie czy też na stacji kontroli pojazdów. Duża część podnośników – zarówno tych dwukolumnowych, czterokolumnowych, jak i nożycowych – stanowią urządzenia o napędzie hydraulicznym. Jak większość sprzętu wymagają one okresowych przeglądów, w tym także cyklicznej wymiany uszczelnień, węży, przewodów oraz oleju hydraulicznego.

Niektóry producenci dźwigników jasno określają w dokumentacji technicznej, co jaki okres czasu należy wymienić olej hydrauliczny i węże. Niestety nie jest to standard, a ma bardzo duże znaczenie, jeżeli chodzi o żywotność sprzętu.

– Podczas pracy olej stopniowo traci swoje pierwotne właściwości. Mówiąc kolokwialnie: „starzeje się.” Wskutek utleniania powstają substancje o charakterze kwasów, żywic i osadów węglowych. Z racji swojej dużej lepkości osadzają się one na ściankach układu hydraulicznego, tworząc powierzchnię podobną do papieru ściernego. Konsekwencją tego procesu jest powstawanie zwiększonego tarcia, co może w skrajnym przypadku doprowadzić nawet do zatarcia pompy
– tłumaczy Wojciech Piechaczek, Inżynier Serwisu WSOP.

Posiadając wieloletnie doświadczenie w serwisowaniu podnośników Serwis WSOP zaleca wymianę oleju hydraulicznego co 2 lata, ale także przy każdej wymianie pompy i/lub siłowników. Z kolei węże hydrauliczne, ze względu na ich parcenie, zaleca się wymieniać co 5 lat. Podane okresy dotyczą przypadków, kiedy producent sprzętu nie określił zaleceń, odnośnie terminów wymiany oleju i przewodów hydraulicznych.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo u dyspozytorów regionów serwisowych.

Post Jak często wymieniać olej w podnośnikach hydraulicznych? pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Ambitny projekt OSKP na Podkarpaciu

$
0
0

Właściciel firmy Lo-Stark to jeden z tych klientów, który od samego początku zaznaczył, że interesuje go linia diagnostyczna CERTUS wyłącznie w pomarańczowej wersji kolorystycznej. Inwestor miał zamierzenie, aby budynek OSKP wyglądał designersko i przyciągał uwagę klientów. I to się udało.

Lo-Stark z Podkarpacia to nowy klient WSOP, choć firma ta już od początku lat dziewięćdziesiątych działa w branży motoryzacyjnej. Prowadzi stację demontażu pojazdów oraz duży – 10-stanowiskowy – serwis pojazdów ciężarowych. Na posiadanej działce, zaraz przy wjeździe, udało się wygospodarować budynek na potrzeby planowanej okręgowej stacji kontroli pojazdów, która zresztą świetnie uzupełnia dotychczasową działalność. OSKP została otwarta na wiosnę 2019 roku.

Więcej na temat tej inwestycji można przeczytać tutaj.

Post Ambitny projekt OSKP na Podkarpaciu pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.


Świąteczne spotkanie pracowników WSOP

$
0
0

Zgodnie z tradycją pracownicy WSOP i zaproszeni goście w połowie grudnia zasiedli do wspólnej wigilii. Spotkanie odbyło się w restauracji niedaleko Gliwic. Świętowaliśmy w gronie ponad 40 osób.

Była to wigilia szczególna, ponieważ w tym roku świętowaliśmy okrągły jubileusz – 25 rocznicę powstania WSOP. Podczas okolicznościowego przemówienia prezes zarządu Jarosław Cichoń wzniósł toast za pomyślne, następne ćwierć wieku w historii firmy. Szeroko omówił powstanie Centrum Badawczo-Rozwojowego, które jest najważniejszą inwestycją firmy od momentu jej powstania. J. Cichoń podsumował także mijający rok, zakończone projekty i zrealizowane kontrakty. Wspomniał także o czekających nas wyzwaniach i rysujących się perspektywach na najbliższe miesiące i lata.

Po części oficjalnej wigilii przyszedł czas na wspólne rozmowy…

Post Świąteczne spotkanie pracowników WSOP pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Pomiar geometrii – specjalistyczna usługa w warsztacie

$
0
0

W zakresie pomiaru geometrii kół widzimy w ostatnich latach istotny postęp. Coraz powszechniejsza staje się technologia 3D, która pozwala na istotne skrócenie czasu pomiarów bez uszczerbku na ich dokładności. Rozmowa z Tomaszem Kopcikiem, product managerem w firmie WSOP.

Jakie powinno być podstawowe wyposażenie stanowiska do diagnozy układu zawieszenia?

Tomasz Kopcik, product manager w firmie WSOP: Usługa kontroli i regulacji geometrii kół i osi to specjalistyczna operacja niewątpliwie wymagająca odpowiedniego stanowiska i wyposażenia. Nie jest to naprawa, którą możemy wykonać samodzielnie w garażu. Aby mieć pewność , że zarówno pomiar wstępny, jak i późniejsza regulacja zostały wykonane w sposób rzetelny, a uzyskane parametry mieszczą się w dopuszczalnych przez producenta normach niezbędne jest wykorzystanie odpowiedniego urządzenia pomiarowego. Oczywiście istnieje wielu dostawców oraz wiele różnych pod względem techniki pomiaru i zaawansowania technologicznego maszyn. Kluczowe jest, aby przy wyborze kierować się stabilnością i dokładnością uzyskiwanych pomiarów.

Jednak samo urządzenie do pomiaru to tylko jeden element. Aby poprawnie świadczyć usługę regulacji geometrii konieczne będzie odpowiednio przygotowane stanowisko kanałowe lub podnośnik całopojazdowy z właściwym wyposażeniem. Zarówno kanał, jak i podnośnik pozwolą nie tylko na przeprowadzenie regulacji ustawień, ale ułatwią ocenę stanu technicznego zawieszenia, co jest kluczowe przed rozpoczęciem pomiaru geometrii. Wszelkie luzy na elementach gumowo-metalowych mogą w bardzo istotny sposób zaburzać odczyt ustawień. Oczywiście w zależności od tego, jakie pojazdy obsługujemy, będziemy musieli wybrać odpowiednio dla nas skomponowane stanowisko pomiarowe. Jeśli pracujemy głównie z pojazdami o DMC do 3,5T to najwygodniejszym rozwiązaniem wydaje się być stanowisko bazujące na podnośniku, wyposażone w geometrię z obrazowaniem 3D. Jeżeli do tego zdecydujemy się na urządzenie z nowoczesnym pomiarem międzyosiowym (w którym głowice pomiarowe umieszcza się pomiędzy przednią, a tylną osią pojazdu) to uzyskamy stanowisko nowoczesne i wygodne, a do tego jeszcze zaoszczędzimy sporo miejsca na warsztacie w porównaniu do tradycyjnych geometrii 3D wyposażonych w kolumnę frontową.

Oczywiście zupełnie inaczej będzie wyglądało stanowisko przystosowane do badania dużych samochodów ciężarowych oraz autobusów. Tutaj zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem będzie kanał naprawczy. Również jeżeli chodzi o samo urządzenie sprawa wygląda zupełnie inaczej. Wprawdzie na rynku już pojawiają się pierwsze urządzenia 3D przeznaczone do pojazdów o DMC powyżej 3,5T, jednak w tym segmencie ciągle jeszcze najbardziej powszechne są maszyny laserowe oraz te z tradycyjnymi głowicami aktywnymi wyposażonymi w kamery CCD. Różnice te wynikają nie tylko z gabarytów badanych pojazdów, ale przede wszystkim z zupełnie innej technologii pomiaru. W przypadku pojazdów o DMC powyżej 3,5T punktem odniesienia przy pomiarze ustawień poszczególnych kół i osi jest rama badanego pojazdu, a nie geometryczna oś jazdy.

Należy też oczywiście pamiętać, że nawet najlepiej wyposażone stanowisko i najbardziej zaawansowane urządzenia sprawdzą się tylko wtedy, gdy pracować będzie na nich dobrze wyszkolony i doświadczony technik. Pomiar i regulacja geometrii to skomplikowana i złożona operacja, dlatego czynnik ludzki jest tu wyjątkowo ważny.

Czy w zakresie pomiaru geometrii pojawiają się nowoczesne rozwiązania? W czym są one lepsze od wcześniej stosowanych?

Jak w każdej dziedzinie motoryzacji również w zakresie pomiaru geometrii kół i osi widzimy w ostatnich latach istotny postęp. Coraz powszechniejsza staje się tutaj technologia 3D, wykonująca pomiar w oparciu o obrazowanie trójwymiarowe. Pozwala to na istotne skrócenie czasu pomiarów bez żadnego uszczerbku na ich dokładności. Również same urządzenia 3D ewoluują w odpowiedzi na potrzeby warsztatów. Przykładem może być tu przemieszczenie kamer pomiarowych z kolumn umieszczanych przed pojazdem do jednostek pomiarowych mocowanych między osiami pojazdu. Z uwagi na intensywny rozwój systemów ADAS, w jakie uzbrajane są obecnie pojazdy, coraz częściej urządzenia do pomiaru geometrii kół i osi wyposażane są w akcesoria umożliwiające kalibrację czujników i radarów pracujących w tych systemach. Na rynku pojawiają się też rozwiązania pozwalające na obsługę pojazdów do i powyżej 3,5T DMC przy użyciu tylko jednego urządzenia.

Ciekawą opcją może się również okazać rozwój technologii bezdotykowej, w której pomiar dokonywany jest automatycznie bezpośrednio z obręczy pojazdu (bez żadnej ingerencji na pojeździe badanym). Jednak ta technologia ma jeszcze bardzo wiele niedociągnięć, a jej dokładność jest niestety ciągle jeszcze bardzo zależna od stanu technicznego i wizualnego kół pojazdu.

Post Pomiar geometrii – specjalistyczna usługa w warsztacie pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Kurs dla kandydatów na diagnostów [CZĘSTOCHOWA], marzec 2020

$
0
0

27 marca 2020 roku rozpocznie się kurs dla kandydatów na diagnostów, który zorganizuje wspólnie WSOP razem z firmą Motoconsilio. Zajęcia prowadzone będą w siedzibie firmy Sara w Częstochowie.

Kurs dla kandydatów na diagnostów obejmuje zakres określony w rozporządzeniu ministra ds. transportu w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do diagnostów:

  • szkolenie podstawowe,
  • szkolenie specjalistyczne BUS100,
  • szkolenie specjalistyczne ADR,
  • szkolenie specjalistyczne GAZ,
  • szkolenie specjalistyczne SKIEROWANE, ZMIANY, IMPORT.

W ramach kursu zapewniamy materiały szkoleniowe, przerwy kawowe oraz obiad.

Koszt pełnego kursu dla kandydatów na diagnostów: 2000 zł brutto. Klienci WSOP otrzymują rabat 10 proc. W przypadku skierowania na kurs kilku osób istnieje możliwość negocjacji ceny.

Miejsce zajęć teoretycznych: SARA s.c., ul. Poselska 2, 42-202 Częstochowa.

Zajęcia praktyczne: Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów SC/036, ul. Poselska 2, 42-202 Częstochowa.

Terminarz szkolenia:

27-31.03.2020 Szkolenie podstawowe

01.04.2020 Szkolenie specjalistyczne BUS100

02-03.04.2020 Szkolenie specjalistyczne ADR,

04.04.2020 Szkolenie specjalistyczne GAZ

05.04.2020 Szkolenie specjalistyczne SKIEROWANE, ZMIANY, IMPORT

Rozpoczęcie zajęć każdorazowo o godzinie 9:00.

Więcej informacji oraz zgłoszenia: szkolenia@wsop.pl, tel. 608-333-574.

Post Kurs dla kandydatów na diagnostów [CZĘSTOCHOWA], marzec 2020 pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Co zrobić, kiedy podnośnik przekroczy swój resurs?

$
0
0

Kiedy podnośnik warsztatowy przekroczy resurs można wykonać remont generalny urządzenia, albo zdecydować się na zakup nowego egzemplarza. To drugie wyjście jest polecane przez Serwis WSOP w sytuacji, kiedy koszt remontu zbliża się do ceny zakupu nowego urządzenia.

Drugie półrocze 2019 roku pokazało, że wiele warsztatów samochodowych w Polsce pracuje na podnośnikach, których resurs został już przekroczony. W takim przypadku należy wykonać przegląd specjalny urządzenia, który w konsekwencji bardzo często oznacza konieczność wykonania remontu generalnego.

– Każdy podnośnik jest przez nas traktowany jako indywidualny przypadek. Jeżeli dany model nie jest już produkowany, wtedy najczęściej także zdobycie części zamiennych jest niemożliwe lub koszt ich zakupu bardzo wysoki. Dodatkowo do napraw i remontów tego rodzaju urządzeń musimy korzystać wyłącznie z oryginalnych części zamiennych, posiadających odpowiednie certyfikaty i dopuszczenia
– tłumaczy Wojciech Piechaczek, Inżynier Serwisu WSOP.

W sytuacji, kiedy remont podnośnika jest nieopłacalny z uwagi na wysokie koszty lub niemożliwy do wykonania wtedy Serwis WSOP proponuje klientom wyjście alternatywne (głównie dotyczy to podnośników dwukolumnowych). Jest nim zakup nowego urządzenia – solidnego i niezawodnego podnośnika elektrohydraulicznego w atrakcyjnej cenie.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo u dyspozytorów regionów serwisowych.

Post Co zrobić, kiedy podnośnik przekroczy swój resurs? pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Złoto dla CERTUSA czwarty raz z rzędu!

$
0
0

Mobilna Stacja Diagnostyczna CERTUS została nagrodzona Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wyróżnienie to przyznaje jury złożone z autorytetów branży motoryzacyjnej. Złoty Medal MTP to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych nagród przemysłowych w Polsce.

Mobilna Stacja Diagnostyczna CERTUS to specjalistyczna wersja CERTUSA zabudowana w automatycznie rozkładanym kontenerze. To autonomiczne, przewożone dostosowanym do transportu kontenerów samochodem ciężarowym, wielofunkcyjne stanowisko diagnostyczne, które można wykorzystać wszędzie tam, gdzie jest akurat potrzeba. Przygotowanie MSD do pracy trwa zaledwie 15 minut. Stacja przeznaczona jest do badania przede wszystkim samochodów ciężarowych, ale można ją wykorzystywać do badania wszystkich kategorii pojazdów. Wyposażona jest między innymi w uniwersalne urządzenie rolkowe, szybki ośmiokierunkowy szarpak hydrauliczny, analizator spalin, dymomierz, tester tachografów, zestaw do analizy paliwa oraz wiele innych narzędzi i przyrządów.

– Tegoroczny Złoty Medal dla CERTUSA to szczególne wyróżnienie. Eksperci branży motoryzacyjnej wchodzący w skład jury po raz czwarty orzekli, iż koncepcja techniczna, funkcjonalności oraz jakość urządzeń CERTUS zasługują na najwyższe uhonorowanie. Dodatkowo cieszy nas, że komisja konkursowa doceniła fakt, iż produkt ten został zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce. Urządzenia zamontowane w MSD wykorzystują te same podzespoły i elementy konstrukcji, co urządzenia, które produkujemy dla stacji kontroli pojazdów
– podkreślił Jarosław Cichoń, prezes zarządu WSOP.

Mobilna Stacja Diagnostyczna CERTUS zawiera szereg innowacyjnych rozwiązań technicznych. Należą do nich chociażby unikalny mechanizm obrotu i stabilizacji kontenera oraz system sterowania funkcjami stacji. MSD ma nieduże rozmiary, relatywnie niewielki ciężar, a największe odbiorniki prądu, jakimi są silniki urządzenia rolkowego, sterowane są falownikami. Dzięki temu stacja jest efektywna energetycznie i może być rozkładana na drogach czy placach o niewielkiej szerokości. Pozwala to na użytkowanie MSD w silnie zurbanizowanym otoczeniu i szybką zmianę miejsca pracy.

Mobilna stacja powstała na zamówienie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach i od początku 2019 roku jest z powodzeniem wykorzystywana do prowadzenia kontroli na drogach. Śląscy inspektorzy chwalą urządzenie za kompaktowe rozmiary i niewielką pracochłonność przy rozkładaniu i składaniu. Operacje te może wykonać jedna osoba w czasie 15 minut, licząc łącznie z rozładunkiem z przewożącego pojazdu. Inspektorzy doceniają także niezawodność urządzeń CERTUS, ponieważ w szczególnie ciężkich warunkach pracują urządzenie rolkowe i szarpak.

Wręczenie Złotego Medalu dla Mobilnej Stacji Diagnostycznej CERTUS odbędzie się podczas gali otwarcia Targów Techniki Motoryzacyjnej 26 marca w Poznaniu.

Post Złoto dla CERTUSA czwarty raz z rzędu! pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Sprawna modernizacja obleganej „okręgówki”

$
0
0

Po przeszło 20 latach pracy przyszedł czas na modernizację „okręgówki” działającej w Mikołowie na Śląsku. Z uwagi na bardzo dużą ilość wykonywanych badań technicznych jedynym sensownym rozwiązaniem okazała się budowa nowej hali w pobliżu dotychczasowego obiektu.

OSKP należąca do Czesława Jóźwika to jeden z tych obiektów, które przez ostatnie 20 lat nie straciły klientów, mimo istotnie zmieniającego się otoczenia w branży motoryzacyjnej. Ilość wykonywanych tutaj przeglądów rejestracyjnych wciąż liczona jest w dziesiątkach tysięcy, a kolejka pojazdów przed bramą stacji nikogo nie dziwi.

W tej sytuacji modernizacja obiektu była sporym wyzwaniem, bo jego zamknięcie choćby na jeden dzień nie wchodziło w grę. Na pobliskiej działce powstał nowy, dwustanowiskowy obiekt, który zapewni stacji sprawne funkcjonowanie na kolejne 20 lat.

Więcej na temat tej inwestycji można przeczytać tutaj.

Post Sprawna modernizacja obleganej „okręgówki” pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Bieżąca konserwacja urządzeń: jak dbasz, tak masz

$
0
0

Problemy z punktem zerowym w urządzeniu rolkowym, wysokie opory toczenia bębnów czy błędne wyniki pomiaru skuteczności tłumienia amortyzatorów. Co może być tego przyczyną? Może uszkodziła się elektronika? Może zepsuł się jakiś podzespół? A może… No właśnie!

Dyspozytorzy Serwisu WSOP niejednokrotnie spotykają się z pytaniami o możliwą przyczynę awarii, które zadają właściciele i pracownicy stacji kontroli pojazdów. Ale czy zawsze przyczyną niewłaściwej pracy urządzenia jest wada materiałowa podzespołu? Otóż nie zawsze.

Urządzenia podłogowe na SKP pracują w bardzo ciężkich warunkach. Woda, błoto, piasek – to wszystko dostaje się do wnętrza sprzętu, bo sukcesywnie przywożą to na swoich kołach badane pojazdy. Na zewnątrz urządzenia można posprzątać, zamieść nadmiar piasku. Ale co dzieje się pod pokrywami?

– Nierzadko jest tak, że serwisant wezwany do awarii, najpierw musi usunąć kilka wiader ziemi i piasku zalegających wewnątrz urządzenia, aby w ogóle móc przystąpić do diagnozowania usterki. Wtedy też najczęściej okazuje się, że przyczyną była błahostka. Doszło np. do mechanicznego zatarcia łożysk, zablokowania bębnów hamulcowych przez zalegający piach czy korozji stosunkowo młodego urządzenia

– wylicza Inżynier Serwisu, Wojciech Piechaczek.

Serwisanci zachęcają do bieżącej konserwacji sprzętu we własnym zakresie, zwłaszcza w zimie. Można również zlecić okresowy przegląd Serwisowi WSOP, który zajmie się tym całościowo i profesjonalnie. Podczas takiego przeglądu serwisant sprawdzi stan techniczny podzespołów i ewentualnie zaproponuje wymianę tych najbardziej wyeksploatowanych, wykona również kalibrację elementów pomiarowych.

Trzeba wspomnieć, że są również – i to w większości – klienci, którzy naprawdę dbają o własne urządzenia i wyznają zasadę „Jak dbasz, tak masz.” Serwis WSOP też kieruje się tym hasłem i gorąco zaleca to także wszystkim użytkownikom.

Wszystkich zainteresowanych zleceniem przeglądu urządzeń diagnostycznych odsyłamy do dyspozytorów regionów serwisowych.

Post Bieżąca konserwacja urządzeń: jak dbasz, tak masz pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.


Zleciłeś już przegląd urządzeń do serwisu ogumienia i klimatyzacji?

$
0
0

Wiosna to czas wzmożonej pracy w warsztatach specjalizujących się w wulkanizacji i obsłudze układów klimatyzacji. Serwis WSOP proponuje wykonanie przeglądu oraz kalibracji sprzętu, zanim przed warsztatem ustawi się kolejka samochodów.

Warto być przygotowanym na okres szczytowej ilości wykonywanych usług. To dobry czas, aby zwiększyć przychody firmy, ale jednocześnie dobrze jest zabezpieczyć się przed niechcianymi przestojami z powodu awarii urządzeń, bądź – co gorsza – wykonywać nieprawidłowo obsługę ze względu na wadliwie działający sprzęt. Każdorazowo Serwis WSOP proponuje także ponowne przeszkolenie pracowników z obsługi każdego urządzenia, bowiem nawet dla doświadczonych mechaników rutyna bywa zgubna.

– Sprawny sprzęt gwarantuje zadowolenie klientów z wykonanej usługi oraz wysoki zysk dla warsztatu. Producenci zazwyczaj zalecają wykonywanie przeglądów urządzeń co 6 miesięcy, a ponieważ większość z nich była mocno eksploatowana jesienią, warto więc by taki przegląd wykonać i teraz. Źle skalibrowane lub obsługiwane urządzenie będzie bowiem powodem niezadowolenia klienta i dodatkowych kosztów związanych z powtórną reklamacyjną obsługą
– przekonuje dyspozytor Serwisu WSOP, Wojciech Piechaczek.

Serwis WSOP zachęca do wykonania przeglądów posiadanych urządzeń przez wyspecjalizowany i doświadczony serwis, który przygotuje Państwa sprzęt oraz pracowników do bezawaryjnej i prawidłowej obsługi wszystkich pojazdów.

Dla każdego klienta przygotujemy indywidualną ofertę na przegląd, dopasowaną do posiadanych urządzeń. Szczegóły dostępne są u dyspozytorów regionów serwisowych.

Post Zleciłeś już przegląd urządzeń do serwisu ogumienia i klimatyzacji? pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Siódma stacja kontroli pod szyldem firmy KREG

$
0
0

Stacje firmy KREG budowane są metodą tradycyjną. Inwestor świadomie rezygnuje z hal stalowych, które wprawdzie obniżają koszty budowy, ale są mniej trwałe, niż budynek murowany. Podstawowa SKP w Rybniku to już siódma stacja tej firmy.

Pozostałe stacje kontroli firmy KREG mieszczą się w: Żorach, Knurowie, Rybniku (w sumie trzy), Wodzisławiu Śląskim i Rudzie Śląskiej. Tym razem – dość nietypowo, jak na tego inwestora – powstała stacja podstawowa. Obiekt znajduje się w pobliżu dużego osiedla mieszkaniowego, gdzie obowiązuje ograniczenie tonażu na drogach, co wyklucza dojazd pojazdów ciężarowych.

Inwestor celowo zdecydował się na konfigurację linii osobowej CERTUS z kanałem diagnostycznym i urządzeniami umiejscowionymi przed kanałem, ponieważ jest to dobre przygotowanie pod kątem zwiększenia ilości badanych jednocześnie pojazdów. Wystarczająca ilość miejsca oraz dobra organizacja pracy umożliwia swobodny przegląd dwóch, a nawet trzech pojazdów w jednym czasie.

Więcej na temat tej inwestycji można przeczytać tutaj.

Post Siódma stacja kontroli pod szyldem firmy KREG pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Ozonowanie wnętrza pojazdu – usługa na czasie

$
0
0

Usługę ozonowania wnętrza pojazdu i dezynfekcji niektóre warsztaty samochodowe proponowały swoim klientom już od dawna. W obecnej sytuacji zagrożenia epidemiologicznego warto wyposażyć się w ozonator i spróbować szerzej promować tę usługę.

Fot. Ozonator produkcji firmy Spin

Ozon to gaz o typowym czosnkowym zapachu, którego cząsteczki składają się z 3 atomów tlenu. Jest środkiem przeciwdrobnoustrojowym, który dzięki silnemu działaniu utleniającemu może dezaktywować bakterie, pleśń, drożdże, pasożyty i wirusy. Działanie dezodoryzujące i dezynfekujące ozonu oczyszcza powietrze i eliminuje wszelkie nieprzyjemne zapachy.

Wśród korzyści stosowania ozonu specjaliści wymieniają te najważniejsze:

  • szybko zabija wszystkie mikroorganizmy (wirusy, bakterie, zarodniki, pleśnie), także pasożyty, pierwotniaki, itp.
  • eliminuje z przestrzeni i różnych powierzchni pojazdów uciążliwe zapachy, takie jak: smród papierosowy, woń zwierząt, stęchliznę, itp.
  • nie wykorzystuje przy tym żadnych substancji niebezpiecznych dla środowiska, ani nie pozostawia resztek w pojeździe (rozkłada się do bezpiecznego tlenu),
  • nie wymaga dodatkowej konserwacji, pracy czy stosowania materiałów eksploatacyjnych.

Używanie ozonu wymaga jednak zachowania środków ostrożności. Przede wszystkim czyszczenie musi odbywać się przy całkowitej nieobecności ludzi oraz zwierząt. Konieczne jest także szczelne zamknięcie wnętrza pojazdu, ponieważ tylko właściwe stężenie ozonu jest w stanie aktywować jego pełne właściwości odkażające.

Ozonowanie wnętrza pojazdu i dezynfekcja może być szczególnie pożądaną usługą przez klientów, którzy obawiają się zagrożenia koronawirusem. Badania wykazały, że ten silnie utleniający gaz jest w stanie skutecznie zwalczać wirusy z grupy SARS, które są bardzo podobne w budowie do koronawirusa.

Przy okazji wykonywania usługi ozonowania warto także zaproponować klientowi dezynfekcję wnętrza pojazdu. Polega ona na odkażeniu wszystkich tych miejsc, których dotykamy rękami: klamki zewnętrzne i wewnętrzne drzwi oraz schowków, koło kierownicy wraz ze sterowaniem i manetkami, przyciski radia, panel klimatyzacji, lewarek zmiany biegów, dźwignia hamulca ręcznego, podłokietnik, zatrzaski i sprzączki pasów bezpieczeństwa oraz pokrętła, dźwignie i przyciski służące do regulacji ustawienia foteli. Wszystkie te miejsca należy przetrzeć szmatką nasączoną środkiem dezynfekującym na bazie alkoholu. Warto także sprawdzić w niewidocznym miejscu działanie środka odkażającego na delikatne powierzchnie (np. skóra).

Wykonując usługę dezynfekcji należy bezwzględnie zadbać o bezpieczeństwo pracowników wyposażając ich w niezbędne środki ochrony osobistej: rękawiczki i maseczki jednorazowe oraz ochronne okulary. Koniecznym wydaje się także zaopatrzenie w kombinezon ochrony. Warto także zawsze zabezpieczać folią kierownicę oraz dźwignię zmiany biegów. Jest to konieczne nie tylko z uwagi na możliwe zabrudzenie podczas pracy, ale niezbędne z racji wykonanego odkażenia.

Epidemia koronawirusa uczuliła wiele osób na dbałość o zachowanie higieny, także w odniesieniu do miejsc, z których na co dzień korzystają, w tym pojazdów. Przedsiębiorca, który zaoferuje usługi i środki ostrożności odpowiadające na tego typu potrzeby, ma szansę nie tylko na dodatkowe wpływy, ale przede wszystkim będzie długofalowo postrzegany jako dbający o zdrowie i życie swoje, swoich pracowników oraz klientów.

Post Ozonowanie wnętrza pojazdu – usługa na czasie pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Wiosenny przegląd myjni

$
0
0

Chociaż zima kolejny rok z rzędu nas oszczędziła i myjnie (szczególnie te samoobsługowe) nie były narażone na pracę w ekstremalnych temperaturach, warto zlecić Serwisowi WSOP wykonanie kompleksowego przeglądu technicznego i przygotować urządzenie do sezonu wiosna/lato.

Przegląd myjni obejmuje kilka kluczowych punktów, które wymagają szczególnej uwagi i troski. W myjni ważne jest właściwe przygotowanie wody, zanim trafi ona do mycia. Pierwsze czynności, jakie wykona serwisant WSOP, to sprawdzi wszystkie filtry (wstępny, węglowy, osmozy, itd.). Zabrudzony filtr może działać odwrotnie i zamiast wodę oczyszczać dodatkowo będzie ją zabrudzał. Wszelkie osady mogą być z kolei przyczyną kosztownej awarii i unieruchomienia myjni.

– Ważnym elementem przeglądu myjni są pompy wysokociśnieniowe oraz pompy chemii. Sugeruję, aby w pompach wysokociśnieniowych regularnie wymieniać olej. Jeżeli stwierdzimy podczas wymiany, że zlewany olej jest koloru mlecznego oznacza to, że uszkodzone jest uszczelnienie, które bezwzględnie należy wymienić. Producenci pomp zalecają wymianę uszczelnień co 500 godzin, a zaworków ssąco-tłoczących co 250 godz. pracy pompy. Tych zaleceń należy przestrzegać, ponieważ uszkodzenie pompy jest dużo kosztowniejsze, niż złudna oszczędność na jej regularnym serwisowaniu

– przekonuje dyspozytor Serwisu WSOP, Wojciech Piechaczek.

Po okresie zimowym warto sprawdzić, a jeszcze lepiej wymienić dysze wysokociśnieniowe w lancach. W okresie zimowym podlegają one szybszemu zużyciu. Oznaką wyeksploatowania jest przede wszystkim niższe ciśnienie na lancy oraz zniekształcony strumień wody. Niższe ciśnienie znacznie pogarsza jakość mycia i może być przyczyną niezadowolenie klienta, który korzysta z myjni.

Jednym z ostatnich punktów przeglądu po zimie powinno być sprawdzenie stanu produkowanej wody zmiękczonej oraz skuteczności działania systemu osmozy. Wszystkie te czynności wykona serwisant WSOP.

Wiosna to czas, kiedy zaczyna się tzw. „boom myjniowy”, a każda awaria, która skutkuje zamknięciem myjni nie dość, że obniża przychody, to jeszcze zniechęca klienta. Warto zlecić usługę przeglądu Serwisowi WSOP, który zajmie się tym profesjonalnie.

Dla każdego klienta przygotujemy indywidualną ofertę na przegląd, dopasowaną do posiadanych urządzeń. Szczegóły dostępne są u dyspozytorów regionów serwisowych.

Post Wiosenny przegląd myjni pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Jaki ozonator wybrać do warsztatu?

$
0
0

W sprzedaży mamy kilka ozonatorów firmy Spin, na które warto zwrócić uwagę nie tylko w czasie epidemii koronawirusa. Usługę ozonowania wnętrza pojazdu zawsze dobrze jest oferować klientom warsztatu równolegle z corocznym serwisem układu klimatyzacji.

Fot. Ozonator firmy Spin

Wybierając ozonator trzeba zwrócić uwagę na jego specyfikację techniczną pod kątem planowanych zastosowań. Najważniejszym parametrem jest wydajność urządzenia. Inne urządzenie trzeba wybrać do pojazdów osobowych, a inne np. do autobusów.

Najlepiej zaopatrzyć się w urządzenie, które ma minimalną wydajność produkcji ozonu na poziomie nie mniejszym niż 3 gramy na godzinę. Taki ozonator skutecznie zdezynfekuje wnętrze pojazdu osobowego w około 45 minut, dlatego najlepiej zdecydować się na urządzenie wydajniejsze – najlepiej w zakresie 10-20 gram ozonu na godzinę. Taki wybór z pewnością skróci czas potrzebny na wykonanie usługi do nawet 10-15 minut.

– Warto zainwestować w dobrej klasy ozonator, by solidnie i szybko wykonać usługę dezynfekcji wnętrza pojazdu. To szczególnie ważne w przypadku warsztatów, dla których obsługa układów klimatyzacji jest podstawową działalnością

– podkreśla menedżer produktu, Mirosław Beiner.

Przydatną funkcją jest z pewnością możliwość zasilania z gniazda 12V. Umożliwia to szczelne zamknięcie pojazdu i podpięcie urządzenia we wnętrzu auta, bez konieczności doprowadzenia zewnętrznego źródła zasilania. Dodatkowy kabel może uniemożliwiać szczelne zamknięcie pojazdu, co jest niezbędne do przeprowadzenia skutecznego ozonowania.

Więcej na temat stosowania ozonu pisaliśmy tutaj.

Zachęcamy także do zapoznania się z ofertą ozonatorów dostępną w katalogu produktów.

Post Jaki ozonator wybrać do warsztatu? pojawił się poraz pierwszy w Wyposażenie stacji kontroli pojazdów.

Viewing all 276 articles
Browse latest View live